Pasaulio čempionate konkurentus besivejanti Lietuvos įgula: nuotaikos kovinės

Pasaulio dviviečių jachtų jūriniame čempionate lenktyniaujanti Lietuvos komanda su jachta „Samsara“ iš 22 pozicijos per antrąją varžybų parą pakilo į 13 vietą ir toliau vejasi konkurentus. Pasak įgulos, nuovargis po dviejų lenktyninių parų be kranto didelis, tačiau nuotaikos kovinės.

„Naktį laukėme žadėto apie 20 mazgų vėjo, tačiau kiek stipriau pūsti pradėjo tik apie 4 valandą ryto. Panašu, kad ties lenktynių akvatorija ir mūsų pozicija buvo vadinama „akis“ – teritorija su mažai vėjo. Kai jis sustiprėjo, tuomet ir laivas atsigavo, ir pozicijos pradėjo kiek gerėti“, – dalinasi komandos narys Rimantas Stropus.

Pasak jo, vėjui pasisukus, komanda galėjo išsikelti pavėjinę burę, spinakerį, kas taip pat padėjo siekti didesnio greičio ir būti konkurencingiems.

Lietuvos komanda drauge su dar 28 grupės konkurentais pasaulio čempionato starto liniją kirto antradienį popiet ir lenktyniniu režimu be kranto gyvena jau beveik antrą parą. Pirmąją varžybų parą vyravo ypač silpnas ir permainingas vėjas, reikalavęs maksimalios koncentracijos ir dėmesio bet kokiam vėjo pasisukimui.

Pasak buriuotojų, nuovargis jaučiasi, nes miego tokiomis įtemptomis sąlygomis abu komandos nariai gavo labai nedaug. Tačiau priešaky – dar likusi lenktynių distancija.

„Lenktynės varginančios, tačiau „porininkų“ varžybose turi būti tam nusiteikęs. Nuotaikos tikrai geros, kovinės – stengiamės, kovojame, tuo pačiu ir mėgaujamės – pasaulio čempionatas yra ne tik aukščiausio rango varžybos, tačiau ir šventė bet kokiam sportininkui“, – teigia R. Stropus.

Organizatoriai planuoja, kad čempionato dalyviai turėtų pradėti finišuoti naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Finišas numatytas Norvegijos mieste Tonsberge.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder