Pasaulio čempionate startuojantis J. Bernotas: „3 mėnesiai iki olimpiados yra labai mažai, bet per juos galima nuveikti labai daug“

Šiandien, balandžio 23 d., du Lietuvos buriuotojai – olimpietis Juozas Bernotas ir buriuotojas Rokas Didrikas – stos prie starto linijos olimpinių „RS:X“ burlenčių pasaulio čempionate. Pasak Tokijo olimpiadai besiruošiančio J. Bernoto, Ispanijoje, Kadize, vykstančiose varžybose susirinko stipriausi šios klasės buriuotojai, nes tai – paskutinis pasaulio čempionatas prieš olimpines žaidynes ir puikios sąlygos pasiruošimui.

„Šiuo metu man svarbiausia yra plaukti, plaukti ir dar kartą plaukti. Labai sunku varžytis su tais, kurie ištisus metus praleidžia ant vandens. Mes, tuo tarpu, tarsi budinamės iš žiemos miego. Lietuvoje buvo žiema ir treniruočių ant vandens labai trūko. Tuo tarpu dauguma čia susirinkusių konkurentų užšalusio ežero net nėra matę“,- pasiruošimo iššūkius įvardija J. Bernotas.

Kol kas varžybose užsiregistravę beveik pusšimtis buriuotojų iš viso pasaulio. Pasak J. Bernoto, šios varžybos yra dalis pasiruošimo Tokijui, tačiau būtų naivu iškart tikėtis labai gerų rezultatų, tam reikia daugiau varžybinio laiko ant vandens.

„Iki olimpiados liko 3 mėnesiai. Tai yra labai mažai, tačiau per tiek laiko galima nuveikti labai daug“,- ryžto neslepia sportininkas.

Pasak Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidento Naglio Nasvyčio, džiugu, kad pandemijos sukeltas varžybų štilis pamažu sklaidosi ir sportininkai turi galimybę iš individualaus pasiruošimo treniruočių stovyklose ir sporto salėse grįžti į varžybinį ritmą.

„Pandeminiai suvaržymai mūsų sportininkams iš tiesų buvo iššūkis, nes buriavimas yra sportas, kur pasiruošimo procese labai svarbu stipri konkurencija, treniruočių partneriai, varžybinės situacijose. Vis dėlto, džiaugiuosi dėl to, kad mūsų olimpiečiai turėjo galimybę šį krizinį laikotarpį sportinę formą palaikyti užsienio treniruočių stovyklose. Visas reikalingas inventorius šiam naujam, paskutiniajam pasiruošimo Tokijo olimpiadai etapui taip pat įsigytas, tad dabar viskas – paties sportininkų rankose ir motyvacijoje. Mes linkime gero vėjo“,- teigia N. Nasvytis.

Ispanijoje, Kadize, vykstantis pasaulio čempionatas turėtų trukti iki balandžio 28 d. Čempionato informaciją ir rezultatus galima sekti čia.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder