Pasaulio čempionate žaidžiančios Lietuvos akmenslydininkės grįžusios namo liks gatvėje

Švedijoje vykstančiame pasaulio senjorų kerlingo (akmenslydžio) čempionate nuostabiai startavo Lietuvos moterų rinktinė, per pirmąsias ketverias rungtynes pasiekusi tris pergales ir rimtai kibusi į atlapus tituluotai Kanados komandai.

Lietuvos veteranių rinktinei atstovauja Rasa Veronika Jasaitienė, Jolanta Šulinskienė, Gaiva Valatkienė, Eglė Čepulytė bei šiemet prie komandos prisijungusi ir kapitone tapusi viena geriausių visų laikų mūsų šalies žaidėjų Virginija Paulauskaitė. Pastaroji su Lietuvos moterų rinktine pernai pakilo į Europos čempionato elitinį divizioną.


Moterų turnyre Švedijoje iš viso dalyvauja 18 komandų, suskirstytų į tris grupes. Pirmosiose A grupės rungtynėse lietuvės 7:3 nugalėjo Čekijos ekipą. Antrajame susitikime mūsiškės po atkaklios kovos 3:6 nusileido vienai kerlingo madas pasaulyje diktuojančios Kanados ekipai. Vėliau Lietuvos rinktinė 9:2 sutriuškino suomes, 9:3 pranoko norveges ir įsitvirtino antroje grupės vietoje.


Grupėje lietuvių dar laukia akistata su Japonijos ekipa. Į ketvirtfinalį pateks po dvi stipriausias kiekvienos grupės komandas bei dvi geriausios trečiąsias vietas užimsiančios rinktinės.


Tiesa, ši iš kauniečių sudaryta Lietuvos veteranių rinktinė sulaukė itin skaudžios naujienos. Pastaruoju metu puikias sąlygas sportuoti Kauno ledo rūmuose įsikūrusiame Kauno kerlingo centre turėjusios Lietuvos akmenslydininkės netrukus tokios galimybės nebeturės.

O juk būtent šiemet pirmą kartą sportininkai galėjo ruoštis svarbiausioms kerlingo varžyboms ne užsienyje, o savo gimtinėje ir, šiuo atveju, net savo mieste.


„Įvairių sporto šakų pasaulio senjorų čempionatai rengiami tam, kad karjerą baigę, kaip ir tie, kurie tęsia sportinę karjerą, net ir solidžiame amžiuje galėtų žaisti ir pratęsti varžybinę dvasią, kurios trūksta kasdienėje rutinoje.

Ne išimtis ir pasaulio kerlingo čempionatas. Tai yra vienas didžiausių kerlingo sporto renginių, kuriame vienu metu organizuojami pasaulio mišrių dvejetų čempionatas bei planetos senjorų pirmenybės.

Kauno moterų komanda, prieš 10 metų susibūrusi Kauno ledo arenoje, iki šios dienos kasmet ruošiasi svarbiausioms metų varžyboms. Kauno miesto atstovės, dalyvaujančios pasaulio čempionate, treniruojasi 4-6 valandas per savaitę, bet grįžusios iš čempionato liks gatvėje“, - apgailestavo Lietuvos kerlingo asociacijos generalinis sekretorius Vygantas Zalieckas.


To priežastis – Kauno miesto savivaldybės sprendimas senąją Kauno ledo areną paversti daugiafunkciu centru. Taip čia sportavę žiemos sporto šakų atstovai bus perkelti į naujuosius Kauno ledo rūmus, kuriuose nebetilps visi norintys bei bus atimtas laikas iš čia veiklą vykdžiusio Kauno kerlingo sporto centro.


V. Zalieckas, taip pat ir Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentas Vytautas Jasutis bei asociacijos „Hockey Lietuva“ generalinis sekretorius Vaidas Budrauskas pasirašė peticiją, skirtą Kauno miesto merui Visvaldui Matijošaičiui, siekiant paaiškinti susidariusią situaciją bei išsaugoti galimybę vystyti sparčiai populiarėjančias žiemos sporto šakas.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder