Eventas Gužauskas

Pasaulio čempionu tapęs klaipėdietis: „Tai saldžiausia gyvenimo pergalė“

Klaipėdietis Eventas Gužauskas perrašė karatė kiokušin istoriją - pirmasis iš mūsų miesto atstovų pasaulio kumitė (kovų) čempionate kopė ant pirmojo prizininkų pakylos laiptelio. Iki tol jo treneriui Lukui Kubiliui buvo pavykę tapti pasaulio vicečempionu ir bronziniu prizininku, tačiau Eventas pranoko savo mokytoją.

„Mokytojas geras, kai mokinys jį pranoksta“, - šiuo savo skambiu laimėjimu dažnai girdimą frazę patvirtino Klaipėdos „Shodan“ klubo narys E. Gužauskas.

Pasaulio čempionas po šio savo laimėjimo „Vakarų ekspresui“ atvėrė širdį ir pripažino, kad tai saldžiausia gyvenimo pergalė.

E. Gužauskas nuo 2019 metų tiek Lietuvos, tiek Europos, tiek pasaulio čempionatuose, tiek kitose tarptautinėse varžybose nėra pralaimėjęs nė vienos kovos.

Ilgai lauktas revanšas

„Esu labai laimingas. Kovotojų lygis buvo itin aukštas - į Lenkijoje vykusį čempionatą atvyko geriausi planetos karatistai, buvo visi tie, kurie 2019 metais pasaulio čempionate be svorio kategorijų, vadinamojoje karatistų olimpiadoje, pateko į “Top 8„. Smagu, kad man pavyko laimėti“, - džiaugėsi 27-erių klaipėdietis.

E. Gužauskas svorio per 85 kg grupės varžybose pranoko net 33 geriausius įvairių šalių planetos kovotojus.

Jis pirmą čempionato dieną sudorojo iranietį Ali Nasarovedį, o kitoje kovoje pasiuntė į nokautą („ippon“) vengrą Adamą Davidą.

Antrą čempionato dieną Eventas laimėjo 3 kovas, ir visas jas - vienodu galutiniu rezultatu 4:0. Ketvirtfinalyje žemaitis įveikė lenką Mareką Wolny, pusfinalyje - japoną Yusuku Watanabe, o finale nepaliko vilčių didžiausiai pasaulio čempionato šeimininkų lenkų žvaigždei Maciejui Mazurui.

Pastarasis 2019 metais Japonijoje vykusiame pasaulio be svorio kategorijų čempionate iškovojo antrąją vietą.

Įdomu tai, kad būtent 2019 metais minėtame čempionate E. Gužauskas ketvirtfinalyje pralaimėjo šiam lenkui ir tuomet liko šeštas.

„Dabar prieš kovą sau kartojau, kad privalau pasiekti revanšą. Mintyse sau sakiau: dabar arba niekada. Juk niekada negali žinoti, gal daugiau tokia proga gyvenime gali ir nepasikartoti. Smagu, kad viskas puikiai pavyko ir nugalėjau“, - džiaugėsi E. Gužauskas.

Pasiteiravus, ką po kovos jam pasakė lenkas, Eventas atsakė: „Priėjo ir pasveikino.“

Pasaulio čempionas dar pridūrė: „Mane labai motyvavo ir tai, kad į Lenkijos Kielcių miestą buvo atvykusi gausi karatė kiokušin sirgalių komanda iš Lietuvos. Aiškiai girdėjau jų šūksnius ir palaikymą. Man tai suteikė papildomos energijos. Ačiū visiems, kurie palaikėte, kas gyvai, kas prie ekranų namuose.“

Pasak Evento, į pasiruošimą pasaulio čempionatui buvo įdėta išties daug darbo, jėgų ir pastangų, tačiau tas saldus pergalės skonis viską atperka su kaupu.

"Tikėjau, kad taip turi būti, ir taip buvo. Labai geros emocijos. Tapau pasaulio čempionu varžybose su svorio kategorijomis. Kitais metais Japonijoje vyks pasaulio čempionatas be svorio kategorijų, tikiuosi ten bent ant prizininkų pakylos užlipti arba būti pirmas.

Nuo mažens mane mokė, kad nėra kitų vietų, tik pirma. Stengiuosi tuo ir vadovautis", - pabrėžė E. Gužauskas.

ŠAUNUS DUETAS. Nuotraukoje - Eventas Gužauskas su savo treneriu Luku Kubiliumi. Pastarasis 2013 metais tapo planetos vicečempionu, o 2017 metais pasaulio čempionate kopė ant trečiojo prizininkų pakylos laiptelio. Šįkart auklėtinis pranoko savo mokytoją - tapo planetos čempionu. Asmeninio archyvo nuotr.

ŠAUNUS DUETAS. Nuotraukoje - Eventas Gužauskas su savo treneriu Luku Kubiliumi. Pastarasis 2013 metais tapo planetos vicečempionu, o 2017 metais pasaulio čempionate kopė ant trečiojo prizininkų pakylos laiptelio. Šįkart auklėtinis pranoko savo mokytoją - tapo planetos čempionu. Asmeninio archyvo nuotr.

Titulų - galybė

Daugkartinis Europos karatė kiokušin čempionas, vadinamosios karatė olimpiados šeštos vietos laimėtojas, pasaulio čempionas E. Gužauskas mėgsta posakį „Ką darai, daryk gerai“ ir jis šia filosofija nuolat bando vadovautis.

Jo trofėjų lentynose - per pusšimtį įvairių įspūdingo dydžio ir grožio taurių, tačiau Eventas akcentuoja, kad tobulėti padeda ne tik pergalės, bet ir pralaimėjimai.

„Visada norisi būti geriausiam, bet nereikia bijoti ir pralaimėjimų. Po jų susimąstai, ką galėjai padaryti kitaip, bandai išanalizuoti visas smulkmenas ir klaidų daugiau nebekartoti. Tai taip pat padeda tobulėti“, - įsitikinęs jis.

Tiesa, pastaruoju metu E. Gužausko karjeroje pralaimėjimų labai mažai. Jis vienas iš tų sportininkų, kuris griežtai laikosi treniruočių režimo, sporto salėje stengiasi atidirbti daugiau nei šimtu procentų, kad per varžybas ramia sąžine sau galėtų pasakyti: „Kovojau iš paskutiniųjų, atidaviau visą save.“

Eventą sportuoti labiausiai motyvavo pirmasis jo karatė mokytojas iš Naujosios Akmenės Vladimiras Silvaško ir dabartinis itin tituluotas karatė treneris, „Shodan“ klubo prezidentas Lukas Kubilius.

ORE. Po skambios pergalės Eventas Gužauskas buvo mėtomas į orą. Asmeninio archyvo nuotr.

ORE. Po skambios pergalės Eventas Gužauskas buvo mėtomas į orą. Asmeninio archyvo nuotr.

Ugdo jaunąją kartą

E. Gužauskas ne tik pats aktyviai sportuoja, bet ir ugdo jaunąją karatistų kartą.

„Dabar treniruodamas jaunąją karatistų kartą stengiuosi būti kuo panašesnis į šiuos savo karatė mokytojus. Bandau surasti tarpinį variantą, kuris būtų savitas man. Manau, kad esu gana griežtas treneris, bet stengiuosi būti teisingas. Aš esu toks, kad negaliu nekreipti dėmesio, jei kas nesilaiko taisyklių, režimo ir panašiai. Kiti sako: “Ai, nekreipk dėmesio, tas vaikas yra padūkęs, pats nusiramins, ir tiek."

Man nekreipti dėmesio nepavyksta. Aš esu toks, kad turi būti tvarka, turi visi klausyti ir stengtis treniruotėse atiduoti visas savo jėgas", - sakė E. Gužauskas.

27 metų profesionalus atletas karatė sportu jau užsiima gerokai daugiau nei pusę savo gyvenimo - net 20 metų.

Per tą laiką treniruotėse yra išlieta išties daug prakaito, apkeliauta beveik visa Europa, aplankyta ir egzotinių šalių, pabūta ir Tekančios Saulės šalyje - Japonijoje, ir Kazachstane, teko stovyklauti ir Prancūzijos kalnuose.

„Atsiminimų ir įspūdžių - begalybė. Kiek per tą laiką sutikta gerų žmonių, kiek patirta džiaugsmo ir kitų nepamirštamų emocijų... Karatė sporto šaka mane patį pakeitė kaip žmogų, kaip asmenybę, išugdė tikslų ir svajonių siekimo jausmą“, - akcentavo Eventas.

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder