Pasaulio jaunių čempionate - trys klaipėdiečiai

Plovdive (Bulgariją) vykusiame pasaulio jaunių čempionate Lietuvai nacionalinės rinktinės sudėtyje atstovavo penki sportininkai, iš kurių trys - Klaipėdos irklavimo centro auklėtiniai: Jonas Šaparavičius, Paulius Brusokas ir Saulė Kryževičiūtė.

Sportininkai, norėję patekti į šias pirmenybes, erėjo sudėtingą keturių etapų atranką. Visi stipriausi jauniai startavo vienvietėmis bei dvivietėmis valtimis bei savo pajėgumą turėjo įrodyti ant specialių irklavimo treniruoklių „Concept2“.

Iš aukščiausius rezultatus parodžiusių sportininkų buvo sukomplektuotos įgulos atstovauti Lietuvai pasaulio jaunių čempionate. Aiškus lyderis buvo vienvietininkas kaunietis Povilas Juškevičius, kuris Plovdive tapo pasaulio jaunių čempionu.

Sėkmingai atrankoje dalyvavo ir šešiolikmetė klaipėdietė „Aukuro“ gimnazijos sporto klasės moksleivė Saulė Kryževičiūtė. Pagal atrankos kriterijus ji tapo stipriausia irkluotoja tarp jaunių merginų Lietuvoje.

Lietuvos irklavimo federacijos trenerių sprendimu dėl aukšto lygio varžybų patirties stokos buvo nutarta, kad Saulė Kryževičiūtė startuos dvivietėje porinėje valtyje su daugiau patyrusia vilniete Ūla Jonušaite.

Merginos tarp 23 valstybių dviviečių porinių valčių klasėje B finale finišavo antros ir bendroje įskaitoje iškovojo 8 vietą. Tai aukštas jaunos klaipėdietės pasiekimas.

Lietuvai atstovavo taip pat Klaipėdos irklavimo centro pavienės dvivietės įgula - Jonas Šaparavičius ir Paulius Brusokas.

Sportininkai yra Vytauto Didžiojo gimnazijos sporto klasės moksleiviai. Šioje valčių klasėje startavo 18 valstybių dvivietės. Vaikinai išsikovojo teisę startuoti B finale ir finišavo 5 vietoje, o bendroje įskaitoje užėmė 11 vietą. Už jų liko stiprių irklavimo valstybių atstovai iš Rusijos, Austrijos ir kt.

Dviviečių įgulų rezultatai galėjo būti ir geresni.

Sportininkams teko irkluoti ne su savo įprastinėmis treniruočių ir varžybų valtimis, bet Bulgarijoje išnuomotomis.

Pandemijos laikotarpiu gabenti savo valtis per Europą buvo sudėtinga.

Vaikinų dvivietę įgulą ruošė Klaipėdos irklavimo centro treneris Tomas Plauška. Merginų dvivietę įgulą ruošė Klaipėdos irklavimo centro treneris klaipėdietis Tautvydas Vaitkūnas ir trakietis Sigitas Klerauskas.

Visos trys pasaulio čempionate dalyvavusios Lietuvos komandos atstovaus šaliai Europos jaunių čempionate, kuris vyks spalio 8-10 dienomis Miunchene, Vokietijoje.

Galima tikėtis, kad komandos, įgijusios tarptautinių startų patirtį, Europos čempionate pagerins savo pozicijas tarptautiniu lygiu.

Gausus klaipėdiečių būrys nuo pirmadienio išvyko į mokomąją treniruočių stovyklą Trakuose ruoštis startams Lietuvos jaunių ir suaugusiųjų čempionatams, kurie vyks jau šį savaitgalį, rugpjūčio 20-22 dienomis.