Pasaulio jūriniame dviviečių jachtų čempionate – sunki pirmoji lenktynių naktis ir pagaliau stiprėjantis vėjas

(1)

Pirmoji para pasaulio dviviečių jachtų jūriniame čempionate Lietuvos jachtos „Samsara“ komandai nepašykštėjo iššūkių. Buriuotojams Raimondui Šiugždiniui ir Rimantui Stropui visą naktį teko lenktyniauti ypač silpno ir permainingo vėjo sąlygomis, reikalaujančiomis maksimalios koncentracijos ir reakcijos į menkiausius vėjo posūkius bei sustiprėjimus.

Antradienį 16:00 val. palikę Oslo krantus pasaulio čempionato dalyviai kone iškart pateko į ypač silpno vėjo zoną, kuri lenktynių distancijoje vyravo visą naktį ir pirmąjį trečiadienio pusdienį. Neretai vandens paviršius įgaudavo veidrodinį atspindį, reiškiantį, kad vėjo greitis artėja link nulio.

„Vėjas labai labai silpnas ir permainingas“, – trumpoje iš jachtos siųstoje žinutėje informavo komandos narys Raimondas Šiugždinis.

Komanda pasikeisdama, taupydama jėgas, bet išlaikydama maksimalią koncentraciją tokiomis įtemptomis, sekinančiomis sąlygomis buriavo kone parą – gaudydama kiekvieną škvaliuką ir reaguodama į kiekvieną vėjo pasisukimą.

Tik įpusėjus trečiadieniui vėjas šiek tiek sustiprėjo ir laivo greitis nuo 2-3 mazgų jau ima siekti 6-7 mazgus. Artimiausios prognozės žada dar labiau stiprėsiantį vėją, tačiau drauge ir lenktynių akvatorijoje „vaikštančias“ silpno vėjo zonas. Jos taps dalyviams dar vienu iššūkiu – kaip jas aplenkti ir jų išvengti per daug nenutolstant nuo lenktynių distancijos ir judant greičiausiu maršrutu į galutinį tikslą.

Iš viso C grupėje tarp 29 dalyvaujančių komandų Lietuvos įgula turės įveikti apie 300 jūrmylių distanciją Šiaurės jūroje tarp Norvegijos ir Danijos. Finišas numatomas Norvegijos mieste Tonsberge. Pagal organizatorių apskaičiavimus jachtos turėtų pradėti finišuoti naktį iš ketvirtadienio į penktadienį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder