Pasaulio ledo ritulio čempionate buvo pašalintos Rusijos ir Baltarusijos vėliavos

(1)

Latvijos sostinės Rygos, kur šiuo metu vyksta pasaulio ledo ritulio čempionatas,  centrinėje aikštėje tarp plevėsuojančių visų pirmenybėse dalyvaujančių valstybių vėliavų įvyko permainų.

Buvo pašalintos Rusijos ir Baltarusijos valstybinės vėliavos.  Jų vietoje pakabintos Rusijos olimpinio komiteto ir baltai-raudona vėliavos. Atitinkamos nuotraukos pasirodė internete.

Baltarusijos vėliava buvo viešai pakeista opozicijos naudojama balta-raudona po to, kai Minske buvo sulaikytas opozicijos baltarusių žurnalistas ir tinklaraštininkas Ramanas Pratasevičius, kurį Baltarusijos valdžia apkaltino riaušių organizavimu.

Kaip jau rašėme, Baltarusijos valdžia jėga privertė nusileisti „Ryanair“ lėktuvą, kuris skrido iš Atėnų į Vilnių, kad sulaikytų opozicionierių.

O Rusijos Federacijos vėliava buvo pakeista šalies olimpinio komiteto vėliava su olimpiniais žiedais atsižvelgiant į Sporto arbitražo teismo sprendimą WADA byloje prieš Rusiją dėl dopingo skandalo.

„Tarp pasaulio ledo ritulio čempionato dalyvių vėliavų mes palaikome laisvos Baltarusijos vėliavą!

Šią vėliavą man patikėjo politiniai pabėgėliai iš Baltarusijos. Režimą, valstybinį terorizmą simbolizuojančiai vėliavai Rygoje nėra vietos – todėl ją ir nukabinome“, - internete parašė Rygos meras Martinsas Stakis.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder