Pasaulio ledo ritulio čempionato ketvirtfinaliai: šeimininkai čekai nukovė amerikiečius, Šveicarija eliminavo praėjusių metų sidabro medalių laimėtojus

Ketvirtadienį Čekijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate paaiškėjo pusfinalio poros.

Titulą ginanti ir pirmą vietą A grupėje užėmusi Kanados rinktinė 6:3 (2:1, 1:0, 3:2) nugalėjo ketvirtoje vietoje B grupėje likusią Slovakiją.

Kanados ekipoje du įvarčius pelnė Nickas Paulas (23:48 ir 59:10), po kartą pasižymėjo Jaredas McCannas (2:45), PIerre‘as-Lucas Dubois (4:15), Dylanas Guentheris (46:20) ir Brandonas Tanevas (46:40).

Slovakijos gretose po įvartį pelnė Peteris Cehlarikas (7:56), Milošas Kelemenas (47:08) ir Marekas Hrivikas (56:57).

Kanados ekipa atliko 43 smūgius į vartus, tuo tarpu Slovakija – 21.

Kanadiečiams tai jau 9-as čempionatas iš eilės, kuomet jie patenka bent į pusfinalį. Jie 2015, 2016, 2021 ir 2023 m. iškovojo aukso medalius, 2017, 2019 ir 2022 m. – sidabro, o 2018 m. užėmė ketvirtą vietą.

Kitame susitikime antroje A grupės vietoje buvusi Šveicarija 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) įveikė praėjusių metų sidabro medalių laimėtoją Vokietiją.

Šveicarai jau pirmajame kėlinyje po Christopho Bertschy (7:22) ir Nico Hischiero (16:28) įvarčių susikrovė dviejų įvarčių persvarą – 2:0.

Antrajame kėlinyje pirmąjį vokiečių įvartį pelnė Dominikas Kahunas (31:33) ir sumažino atsilikimą iki minimumo – 1:2.

Visą trečią kėlinį šveicarai išlaikė minimalią persavrą, o likus 1 min. 42 sek. vokiečiai pakeitė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju ir Ch.Bertschy (59:02) garantavo šveicarams pergalę įmušęs į tuščius vartus.

Šveicarija atliko 25 smūgius į vartus, tuo tarpu Vokietija – 15.

Praėjusių metų ketvirtos vietos laimėtojai ir šių metų antroje B grupėje likusių Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekipa 0:1 (0:0, 0:1, 0:0) nusileido trečią vietą A grupėje užėmusiai Čekijai ir baigė pasirodymą šių metų turnyre.

Vienintelį įvartį šiose rungtynėse pelnė Pavelas Zacha (26:39).

Likus žaisti 5 minutes amerikiečiai įmušė ritulį į vartus, tačiau įvartis nebuvo užskaitytas dėl to, jog vienas iš JAV ekipos narių įsirėžė į čekų vartininką.

Rungtynių pabaigoje amerikiečiai kelis kartus keitė vartininką šeštuoju aikštės žaidėju, o likus 7 sekundėms čekai pataikė į vartų virpstą. Nors įvarčio nebuvo, tačiau ritulio išmetimas jau buvo prie amerikiečių vartų, todėl sekundės greitai ištiksėjo ir Čekija šventė pergalę.

JAV ekipa atliko 36 smūgius į vartus, tuo tarpu čekai – 28.

Amerikiečiai pasaulio čempionate iki šiol buvo laimėję net 3 ketvirtfinalio mačus iš eilės, tuo tarpu čekams tai buvo antrasis pusfinalis per trejus metus.

Itin atkakliai susiklostė Švedijos ir Suomijos rungtynės, kuriose prireikė pratęsimo. Galiausiai po beveik 66 minučių kovos Švedija 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0) palaužė ketvirtoje A grupės vietoje likusius suomius ir pirmą kartą po keturių nesėkmingų čempionatų iškopė į pusfinalį.

Pirmieji pasižymėjo švedai, kai 56-ą susitikimo minutę Rasmusas Dahlinas (55:02) išvedė savo komandą į priekį – 1:0.

Suomiai gelbėtis pradėjo likus 1 min. 42 sek., kai vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju ir netrukus tai davė naudos, kadangi Hannesas Bjorninenas (59:02) išlygino rezultatą – 1:1.

Pratęsimo metu suomis Konsta Heleniusas pažeidė taisykles ir sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio, o vos po 55 sekundžių Joelis Erikssonas Ekas (65:54) įmušė pergalingą švedų įvartį.

Švedija atliko 35 smūgius į vartus, tuo tarpu suomiai – 20.

Paskutinį kartą švedai pusfinalyje buvo 2018 m., kai Danijoje vykusiame čempionate iškovojo aukso medalius.

Švedija tapo vienintele B grupės komanda, kuri prasibrovė į pusfinalį, tuo tarpu kanadiečiai yra vieninteliai pusfinalio dalyviai, dalyvavę ir praėjusių metų čempionato pusfinalyje.

Pusfinalyje Švedija susikaus su Čekija, o Kanada – su Šveicarija.