Pateks į futbolo istoriją – Portugalijoje rungtynių metu parodyta balta kortelė

 Portugalijos moterų taurės šeštadienio rungtynės pateks į futbolo istoriją: Lisabonos derbyje pirmą kartą dvikovoje arbitrė parodė baltą kortelę. Ji buvo skirta skatinant sąžiningą žaidimą.

Raudona ir geltona kortelės, skiriamos už pražangas ir nesportišką elgesį, eilę dešimtmečių yra neatsiejama šios sporto šakos dalis.

Portugalija į futbolą įtraukė baltą kortelę kaip vieną iš naujų šios sporto šakos iniciatyvų.

Savaitgalį vykusiose moterų taurės rungtynėse tarp Lisabonos „Sporting“ ir „Benfica“ ekipų teisėja Catarina Campos išsitraukė baltą kortelę – taip arbitrė pastebėjo ir skatino sąžiningą elgesį.

„Estadio da Luz“ stadione žiūrovai neliko abejingi ir plojimais reagavo į arbitrės sprendimą.

Ant atsarginių suolo kažkas pasijuto prastai, abiejų komandų medicinos personalas skubėjo suteikti sunegalavusiam asmeniui pagalbą.

Baltą kortelę išsitraukdama arbitrė taip įvertino medikų pastangas.

Ji gali būti parodyta tais atvejais, kai teisėjas atpažįsta ir skatina sąžiningą žaidimą, o tai didina etinę sporto vertę.

Šis žingsnis yra dalis iniciatyvų Portugalijoje, taip siekiama paskatinti elgtis sportiškai ir pagarbiai bei iškart gauti pripažinimą už pozityvius veiksmus.

Kiek anskčiau buvęs UEFA prezidentas Michelis Platini ragino įvesti baltą kortelę baudžiant žaidėjus 10 minučių išvarymu iš aikštės už ginčus su arbitrais. Tačiau tokia idėja neprigijo.

Atkreipiamas dėmesys, kad balta kortelė Portugalijoje yra šios šalies futbolo federacijos iniciatyva, o ne tarptautinių futbolo organizacijų idėja.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder