Perėmė futbolo čempionių vairą

Ilgametis Šiaulių „Gintros" moterų futbolo klubo vyriausiasis treneris Rimantas Viktoravičius užleido postą savo buvusiam asistentui Dariui Jankauskui. 29-erių metų futbolo specialistas šias pareigas eis iki sezono pabaigos. Nusileidus sezono uždangai, bus sprendžiama, kas toliau vadovaus daugkartinėms Lietuvos čempionėms.

Naujasis strategas neslepia noro prie „Gintros" vairo darbuotis ir ilgiau. „Man čia viskas patinka, patinka pats darbas. Esu patenkintas ir treniruočių procesu, ir bendravimu už aikštės ribų, ir sutarimu su klubo valdžia.

Visi mane čia priėmė labai šiltai. Jei viskas vadovams tiks ir toliau, norėčiau šiose pareigose pasilikti ilgiau", - „Vakaro žinioms" sakė D.Jankauskas.

„Iš dalies pasiūlymas užimti vyriausiojo trenerio pareigas buvo netikėtas. Nors po neįvykdytų tikslų, galbūt tokio klubo žingsnio ir buvo galima laukti, - kalbėjo D.Jankauskas.

- Man visą laiką patiko darbas su merginomis, patiko dirbti ir trenerio asistentu. Taigi pastarasis pasiūlymas iš klubo tarsi buvo natūralus, taigi jį lengvai ir priėmiau."

Į „Gintrą" D.Jankauskas atėjo šių metų pradžioje. Klubo vadovai Gintaras ir Mantas Radavičiai tuomet pasikvietė jį į pokalbį.

Tiesa, visi jie jau buvo pažįstami iš ankstesnių laikų. „Prieš metus su „Gintros" merginomis jau dirbome. Buvome pradėję bendrą projektą. Su „Futbolo PRO" buvome sujungę jėgas su „Gintra", treniravome merginas individualiai.

Klubo pasiūlymas ir darbas man patiko, tad likau. Taip ir atsiradau daugkartinių čempionių klube", - teigė futbolo specialistas.

O su futbolu D.Jankauskas susipažino jau labai seniai. Pats žaisti pradėjo būdamas septynerių. „Prie tėvų namų buvo futbolo aikštelė.

Ten šiai sporto šakai rinko vaikus, pirmokus. Nuo tada iki dabar dar vis žaidžiu futbolą. Mano kelionė prasidėjo „Klevo" sporto mokykloje.

Paskui buvo Napolio futbolo akademija, vėliau - Šiaulių futbolo akademija ir kelios užsienio komandos. Dar vėliau buvo Lietuvos aukščiausioji futbolo lyga, paskui vėl pabuvojau užsienyje.

Galiausiai grįžau į Šiaulius, dar kelis metus pažaidžiau I šalies lygoje ir šiais metais baigiau profesionalią futbolininko karjerą bei prisijungiau prie „Gintros". Pats dabar pažaidžiu tik mėgėjiškai", - pasakojo D.Jankauskas.

Moterų futbole kojas apšylantis treneris, paprašytas palyginti darbą su moterimis ir vyrais, pirmiausia nusijuokė. Pasak jo, moterų futbole specifika yra šiek tiek kitokia.

„Galbūt su merginomis reikia kartais kiek švelniau bendrauti. Tačiau, apskritai, juk futbolo kalba yra universali, principai yra tie patys. Taigi kažkokių didelių skirtumų nematau. Treniruotėse irgi didelių skirtumų nėra.

Taigi įsilieti į kolektyvą nebuvo sudėtinga. Kol kas mums viskas sekasi gerai", - pridūrė naujasis Šiaulių komandos vedlys.

„Gintra" jau daugybę metų karaliauja Lietuvos moterų futbole ir turi užsitarnavusi savo vardą. Pavyzdžiui, kaip jau rašėme, R.Viktoravičiui stovint prie komandos vairo, „Gintra" 17 kartų tapo Lietuvos A lygos čempione, 12 kartų taurės laimėtoja, 6 sykius iškovojo Baltijos lygos taurę.

Taip pat pasiektos skambiausios pergalės Europoje 2014 ir 2017 m., kai ekipa pateko į UEFA moterų Čempionių lygos aštuntfinalius (tarp pajėgiausių 16 Europos klubų).

Tačiau naujojo stratego atsakomybės našta negąsdina: „Nebijau iššūkių. Mėgstu sunkų darbą. Greitai mokausi. Manau, visus iššūkius priimsiu su šypsena ir stengsiuosi nieko nenuvilti."

Apie buvusį vyriausiąjį treneri D.Jankauskas atsiliepė tik teigiamai. Pasak jo, R.Viktoravičius davė jam daug naudingų patarimų. „Tai didžiulę patirtį sukaupęs treneris.

Jam jaučiu didelę pagarbą. Jis daug metų atidavė klubui, padėjo iškovoti daug skambių pergalių. Džiaugiuosi ir dėkoju, kad galėjau mokytis ir dirbti šalia tokio trenerio", - atviravo naujasis „Gintros" strategas.

Šį sezoną D.Jankauskas klube kažkokių permainų jau tikrai nesiims ir kardinalių sprendimų nedarys. O naujojo sezono gairės turėtų būti dėliojamos žiemos atostogų metu:

„Visi sėsime prie stalo ir žiūrėsime, kur galėtume eiti, ką reikėtų keisti, atnaujinti. Ir visi kartu judėsime pirmyn. Iš tiesų Rimantas labai gerai sustygavo komandą. Tad dabar jokių didelių permainų tikrai nebus. Juk šio sezono liko tik pora mėnesių."

Ne paslaptis, jog iš šiauliečių visada daug tikimasi ne tik vietiniame fronte, bet ir tarptautinėje arenoje. Deja, šiemet viltys nebuvo pateisintos. Primename, jog „Gintrai" šis UEFA moterų Čempionių lygos sezonas baigėsi tragiškai.

Šiauliuose vykusiame atrankos turnyro finale Lietuvos čempionės nesurado priešnuodžių prieš varžoves iš Islandijos Koupavoguro „Breidablik", kurioms pralaimėjo net 1:8 (0:3).

„Paskutinėse rungtynėse turbūt šiek tiek neįvertinome varžovių. Sunku kažką ir komentuoti po tokių rungtynių. Manau, dar anksti kažką sakyti.

Tiesiog reikės analizuoti, gilintis, kur buvo padarytos klaidos. Žiūrėsime rungtynių įrašus, kalbėsime su žaidėjomis. Ir ieškosime „vaistų", kuriuos galėtume naudoti kitame sezone", - sakė D.Jankauskas.

Šiaulių futbolininkės dabar dar tęsia kovas Lietuvos moterų futbolo A lygos pirmenybėse, kur yra vienvaldės turnyro lentelės lyderės. „Norime vėl laimėti A lygą. Kitokių variantų dėl to net nėra. O kalbant apie tikslus sau, norėčiau išlaikyti komandos branduolį, jog visos žaidėjos liktų. Ypač lietuvės", - pridūrė D.Jankauskas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder