Pergalingas klaipėdiečio kelias - įkvėpimas auklėtiniams

„Geriausia, kai ne žodžiais, o darbais ir pergalėmis savo mokiniams įrodai, ko esi vertas. Tada atsiranda stimulas pasitempti ir auklėtinimas“, - „Savaitės ekspresui“ sakė prieš kelias dienas Europos absoliučios kategorijos pilno kontakto karatė kiokušin čempionu tapęs klaipėdietis Eventas Gužauskas.

Jis įsitikinęs, kad geriausias treneris yra tas, kuris pats yra nuėjęs sportininko kelią ir žino ne tik pergalės skonį, bet ir kokius vargus šio tikslo link tenka nueiti.

„Kaip kitaip, jei ne savo pavyzdžiu auklėtiniams įrodysi, kad reikia treniruotis po 5-6 kartus per savaitę, kaip juos įkvėpsi ir paskatinsi per treniruotes atiduoti visas jėgas? Jei jie mato prieš save pavyzdį, - papildomų klausimų net nebekyla. Tada visi supranta, kad tiesiausias kelias į sporto viršūnę - juodas ir kantrus darbas“, - pabrėžia pastarųjų metų tituluočiausias „Shodan“ klubo sportininkas ir treneris E. Gužauskas.

Jis pats prieš save regi puikų pavyzdį - trenerį Luką Kubilių, kuris yra tapęs triskart Europos ir dukart pasaulio prizininku, o didžiausiu pasiekimu būtų galima įvardyti prieš kelerius metus Japonijoje absoliučios svorio kategorijos pasaulio karatė kiokušin čempionate iškovotą bronzos medalį. Šios Tokijuje vykstančios planetos pirmenybės yra vadinamos karatistų olimpiada, kadangi vyksta kas ketverius metus.

„Mano tikslas - šioje vadinamojoje karatistų olimpiadoje užkopti ant prizininkų pakylos laiptelio. Japonjoje susirenka tik patys pajėgiausi planetos karatistai, tad tapti prizininku - didžiulė garbė ir pasididžiavima“, - teigė Eventas.

Japonjoje jis jau dukart išbandė jėgas.

„2015 metais sekėsi prasčiau, o 2019 metais tarp maždaug 170 dalyvių iškovojau šeštąją vietą. Būtų puiku 2023 metais pagerinti šį rezultatą ir siekti prasibrauti tarp prizininkų. Dėl šio tikslo ir kantriai dirbu“, - akcentavo E. Gužauskas.

Tuoj pat jis pridūrė: „Esu aprūpintas viskuo: papildais, inventoriumi, organizuojamos įvairios treniruočių stovyklos. Sąlygos - idealios. Tai - mano trenerio nuopelnas. Esu jam už tai labai dėkingas. Man nereikia niekuo rūpintis, tiesiog galiu atsiduoti sportui. Kai suteikiamos tokios sąlygos, negali nuvilti nei savęs, nei trenerio.“

Per varžybas - palaikantys šūksniai

E. Gužausko trofėjų lentynose - per pusšimtis įvairių įspūdingo dydžio ir grožio taurių ne tik iš Lietuvos čempionatų, bet ir iš įvairių tarptautinių varžybų - pasaulio ir Europos čempionatų.

Nors pastarieji dveji metai sporto pasauliui buvo labai sudėtingi, tačiau Eventas sugebėjo išlikti aukštumoje - buvo pripažintas geriausiu 2020 metų Lietuvos karatė kiokušin sportininku, tapo geriausiu Klaipėdos sportininku tarp neolimpinių sporto šakų atstovų, neturėjo lygių Europos čempionate.

Eventas vėl yra vienas realiausių pretendentų tapti geriausiu 2021 metų Lietuvos karatistu ir įsitisyti Klaipėdos sportininkų apdovanojimų viršūnėje.

„Apie apdvanojimus nemąstau, tiesiog atlieku savo darbą iš visos širdies. Kai dėl tikslo atiduodi visą save, tada ateina ir pergalės. Kai prieš kelias dienas vėl apgyniau Europos čempiono vardą, pirmos šovusios į galvą mintys: “Tai kryptingo darbo rezultatas. Judame teisinga linkme.„ Nuo rugpjūčio mėnesio itin intensyviai ruošiausi Europos čempionatui - išlieta daugybė prakaito ant tatamio ir treniruoklių salėje. Būdavo dienų, kai treniruodavomės itin intensyviai - po du kartus. Strategavome ir planavome treniruotes taip, kad Europos čempionatui pasiektume sportinės formos piką“, - akcentavo E. Gužauskas.

Jį per Europos čempionatą įkvėpė ir tai, kad pasižiūrėti varžybų ir sirgti už jį atvyko apie pusšimtis jaunųjų „Shodan“ karatistų.

„Girdėjau jų palaikančius šūksnius. Tai išties įkvėpė ir paskatino. Sykiu buvo ir didelė atsakomybė, kad nenuvilčiau savo auklėtinių“, - pasakojo tituluotasis karatistas.

„Džiugu, kad viskas puikiai pavyko - visos kovos laimėtos gana užtikrintai, nė per vieną kovą teisėjai neskyrė lygiųjų ar pergalės varžovui. Visos kovos buvo laimėtos be pratęsimų“, - pasidžiaugė E. Gužauskas.

Eventui Gužauskui kopti ant pirmojo prizininkų laiptelio per pastaruosius metus tapo įprasta - pergales jis skina vieną po kitos.

Po vestuvių - prakaitas sporto salėje

Eventui šie metai buvo kupini įvykių ne tik sporto arenose, bet ir asmeniniame gyvenime - jis vedė savo išrinktąją Karoliną Bučiūtę.

„Kai nori - viskas įmanoma. Lieka laiko ir mylimajai. Žmona nėra karatistė, bet mane puikiai supranta ir visuomet palaiko. Kalbant apie mano veiklą, jei laikaisi režimo ir plano, gali nuveikti labai daug. Esu įsitikinęs, kad prisišaukti sėkmės paukštę gali tik nuoširdžiu darbu. Aš mėgstu posakį: “Ką darai, daryk gerai.„ Šia filosofija ir bandau vadovautis“, - teigė daugkartinis Europos karatė kiokušin čempionas.

Jis vienas iš tų sportininkų, kuris griežtai laikosi treniruočių režimo, sporto salėje stengiasi atidirbti daugiau nei šimtu procentų, kad per varžybas ramia sąžine sau galėtų pasakyti: kovojau iš paskutiniųjų, atidaviau visą save.

Eventas sakė, kad labiausiai jį motyvavo pirmasis jo karatė mokytojas iš Naujosios Akmenės Vladimiras Silvaško ir dabartinis itin tituluotas karatė treneris, „Shodan“ klubo prezidentas Lukas Kubilius.

„Ir dabar, treniruodamas jaunąją karatistų kartą, stengiuosi būti kuo panašesnis į šiuos savo karatė mokytojus. Bandau surasti tokį variantą, kuris būtų savitas man. Manau, kad esu gana griežtas treneris, bet stengiuosi būti teisingas. Aš esu toks, kad negaliu nekreipti dėmesio, jei kas nesilaiko taisyklių, režimo ir panašiai. Kiti sako: “Ai, nekreipk dėmesio, tas vaikas yra padūkęs, pats nusiramins, ir tiek.„ Man nekreipti dėmesio nepavyksta. Aš esu toks, kad turi būti tvarka, turi visi klausyti ir stengtis treniruotėse atiduoti visas savo jėgas“, - sakė E. Gužauskas.

26 metų profesionalus atletas karatė sportu užsiima gerokai daugiau nei pusę savo gyvenimo - net 19 metų.

Per tą laiką treniruotėse yra išlieta išties daug prakaito, apkeliauta beveik visa Europa, aplankyta ir egzotinių šalių, pabūta ir Tekančios Saulės šalyje Japonijoje, ir Kazachstane, teko stovyklauti ir Prancūzijos kalnuose.

„Atsiminimų ir įspūdžių - begalybė. Kiek per tą laiką sutikta gerų žmonių, kiek patirta džiaugsmo ir kitų nepamirštamų emocijų... Karatė sporto šaka mane patį pakeitė kaip žmogų, kaip asmenybę, išugdė tikslų ir svajonių siekimo jausmą“, - akcentuoja jis.

Jis nuolat savo auklėtiniams pabrėžia: karatė - ne žaidimai, čia juokelių ir linksmybių mažai.

„Tai individualus sportas ir darbas su pačiu savimi. Čia dažnai tenka patirti jaudulio, įtampos, emocijų. Tai įvardinčiau teigiamu dalyku, nes būtent čia mes išmokstame tvarkytis su tomis emocijomis ir įtampa. Juk gyvenime bet kokioje situacijoje - ar darbe, ar mokykloje būna daug įtemptų situacijų, ir jei mes išmokstame savo emocijas valdyti, tai galime priimti teisingus sprendimus. Tiesiog ne kartą esame susidūrę su panašia emocine būsena ir žinome, kaip su ja geriausia tvarkytis“, - sakė E. Gužauskas.

Algimanto BARZDŽIAUS ir asmeninio archyvo nuotraukos

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder