Permainos MFA „Žalgiris“-MRU klubo vadovybėje: prie vairo stoja Saulius Mikoliūnas

Artėjant naujam Lietuvos moterų futbolo sezonui MFA „Žalgiris“-MRU klubą supurtė permainos. 2013 metais sostinėje klubą įkūręs ir 11 metų jo veiklai dirigavęs Svajūnas Stravinskas užleidžia vadovo postą buvusiam Lietuvos rinktinės futbolininkui Sauliui Mikoliūnui.

Daugiau nei du dešimtmečius profesionaliai futbolą žaidęs S. Mikoliūnas tašką futbolininko karjeroje padėjo praėjusių metų lapkričio 12-ąją, kuomet paskutinį kartą išvedė į aikštę Vilniaus „Žalgirio“ komandą.

2003 metais Vilniaus „Šviesos“ gretose Lietuvos čempionate debiutavęs S. Mikoliūnas atstovavo Lietuvos, Škotijos, Ukrainos ir Baltarusijos klubams, o nuo 2016 metų gynė Vilniaus „Žalgirio“ spalvas.

Su sostinės ekipa jis keturis kartus triumfavo Lietuvos čempionate, penkis kartus iškovojo LFF taurę ir tris kartus – Supertaurę.

Dar po vieną trofėjų Saulius pelnė 2004 metais su FBK „Kaunas“ klubu, o 2006 m. prisidėjo ir prie istorinės Edinburgo „Hearts“ pergalės Škotijos taurės turnyre. 2020 metais S. Mikoliūnas buvo išrinktas geriausiu Lietuvoje žaidžiančiu futbolininku.

„Baigęs futbolininko karjerą turėjau galimybę pailsėti ir ramiai apgalvoti tolesnius ateities planus. Sulaukęs MFA „Žalgiris“-MRU savininkų pasiūlymo užimti klubo direktoriaus postą supratau, kad tai yra puiki proga išbandyti save futbolo vadybos srityje.

Moterų futbolas visame pasaulyje sparčiai populiarėja, Lietuvoje jam taip pat skiriama vis daugiau dėmesio, tad šios sporto šakos perspektyvos yra tikrai labai geros, reikia tik nešvaistyti laiko ir nuosekliai dirbti“, – teigė daugiau nei 100 rungtynių Lietuvos rinktinės gretose sužaidęs S. Mikoliūnas.

MFA „Žalgiris“-MRU dalininku liekantis S. Stravinskas teigė, kad naujam vadovui perduoda subalansuotą ir efektyviai veikiančią organizaciją.

„Per tuos 11 metų sukūrėme pilną klubinę struktūrą ir esame vieninteliai turintys savo komandas visuose merginų ir moterų čempionatuose – nuo pačių jauniausių, pradedančių futbolininkių iki pagrindinės, A lygoje rungtyniaujančios ekipos. Nei vienas kitas Lietuvos klubas ar akademija, auginanti futbolininkes, tuo pasigirti negali.

Paskutinius ketverius metus Lietuvos čempionate iškovojome sidabro medalius, o pernai prie A lygos sidabro dar pridėjome moterų Pirmoje lygoje iškovotą auksą bei nugalėtojų titulus Elitinėse merginų U17 ir U15 lygose.

Be to, MFA „Žalgirio-MRU“ akademijos auklėtinės yra kviečiamos į visas Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo rinktines, taip pat turime savo atstoves ir moterų rinktinėje. Manau, kad tai yra bene geriausias mūsų veiklos įvertinimas“, – konstatavo S. Stravinskas.

Kovo pradžioje MFA „Žalgiris“-MRU futbolininkės pradėjo kovas Baltijos moterų lygos pirmenybėse, o jau kitą savaitgalį startuoja ir 2024 metų Lietuvos moterų A lygos čempionatas.

Jame MFA „Žalgiris“-MRU ekipos laukia akistatos su daugkartinėmis šalies čempionėmis Šiaulių „Gintros“ futbolininkėmis, taip pat su Kauno rajono FC „Hegelmann“, Gargždų „Banga“, Joniškio „Saned“ ir Vilniaus rajono „TransINVEST“ ekipomis.

Anot S. Mikoliūno, jo tikslas – padėti pagrindinei MFA „Žalgiris“-MRU komandai peržengti lemtingą barjerą ir kautis dėl Lietuvos čempionių titulo.

„Žinau, kad moterų futbole ne vienerius metus dominuoja Šiaulių „Gintra“, bet esu įsitikinęs, kad mes taip pat galime suburti čempionių ekipą. Suprantu, kad nebus lengva, tačiau tikiu, kad kryptingas ir nuoseklus darbas duos norimus vaisius.

Ateinu su savo idėjomis ir planais, darysiu viską, kad jais patikėtų kuo daugiau žmonių, taip pat ir Vilniaus miesto vadovai, nes tik visi drauge galime atversti naują Lietuvos moterų futbolo istorijos puslapį ir perkelti čempionių taurę iš Šiaulių į sostinę“, – pareiškė S. Mikoliūnas.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder