Pirmas nuo 1999-ųjų: ukrainietis Oleksandras Usykas – absoliutus sunkiasvorių bokso pasaulio čempionas

(2)

Rijade (Saudo Arabija) įvykusioje sunkiasvorių bokso kovoje dėl keturių organizacijų (WBC, WBO, WBA ir IBF) diržų bei absoliutaus čempiono titulo triumfavo ukrainietis Oleksandras Usykas, išsiskyrusiu teisėjų sprendimu (115:112, 113:114, 114:113) per 12 raundų nugalėjęs britą Tysoną Fury.

 

Kovos pirmojoje pusėje aktyviau atrodė 35 metų T.Fury, bet 7 raunde padėtis ėmė keistis, o 9 raundo pabaigoje 2 metais vyresnis ukrainietis galingais smūgiais pasiuntė britą į nokdauną.

Nuo dar didesnių nemalonumų britą išgelbėjo nuskambėjęs kėlinio pabaigos gongas.

Per likusį laiką nė vienas kovotojas ryškios persvaros neturėjo, tad sprendimas atiteko teisėjams.

T.Fury prieš kovą turėjo WBC pasaulio čempiono diržą, kuris buvo vienintelė trūkstama dėlionės detalė prie O.Usyko valdytų WBO, WBA ir IBF titulų bei mažiau svarbaus IBO diržo.

Absoliutus sunkiasvorių pasaulio čempionas pastarąjį kartą buvo išaiškintas 1999 m. rudenį, kai dar 3 diržų eroje WBA, WBC ir IBF titulus buvo iškovojęs Didžiojoje Britanijoje gimęs Kanados boksininkas Lennoxas Lewisas.

T.Fury pralaimėjimas Rijade buvo pirmas per jo 16 metų profesionalo karjerą, o O.Usykas liekas nepralaimėjęs.

Po kovos T.Fury dar ringe paskelbė, kad ketina spalį susitikti O.Usyku revanšo kovoje, o ukrainietis pranešė sutinkantis su varžovų pasiūlymu.

Skelbta, kad boksininkų honoraras O.Usyko ir T.Fury dvikovoje iš viso sieks 150 mln. dolerių (139 mln. eurų).

Iš šios sumos britas turėjo gauti 70 proc., arba maždaug 105 mln. dolerių (97,4 mln. eurų), ukrainiečio honoraras, nepriklausomai nuo kovos baigties, turėjo būti 45 mln. dolerių (apie 41,7 mln. eurų).

Britų leidinys „The Independent“ rašė, kad T.Fury sutartyje taip pat yra sąlyga, kad iš gauto honoraro jis milijoną dolerių paaukos Ukrainai, kurią toliau atakuoja Rusija.

O.Usykas – absoliutus sunkiasvorių bokso pasaulio čempionas

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder