Pirmoji ketvirtfinalio sensacija: „Dzūkija“ pirmąsyk istorijoje smogė antausį „Rytui“

Alytaus „Dzūkija“ pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse išvykoje metė rimtą iššūkį Vilniaus „Rytui“, o savo arenoje antradienį sugebėjo pasirodyti dar įspūdingiau ir sukūrė sensaciją.

„Dzūkija“ 80:73 (17:20, 17:12, 17:20, 29:21) įveikė „Betsafe-LKL“ reguliaraus sezono nugalėtojus ir taip lygino serijos iki trijų pergalių rezultatą – 1:1.

Maža to, tai dzūkams buvo pirmoji pergalė prieš vilniečius „Betsafe-LKL“ istorijoje.

Lygiai taip pat kaip ir pirmosiose rungtynėse Alytaus klubas neleido „Rytui“ pabėgti – 8:10. Baudų metimai ir legionierių indėlis leido šeimininkams atremti varžovų atakas (18:15), o antrojo kėlinio pradžioje Martynas Zigmantavičius skirtumą rėžė iki minimumo – 21:22. Giedrius Žibėnas reagavo į tai, prašydamas pertraukėlės.

Tik ji vaisių nedavė. Po pertraukėlės „Dzūkija“ persvėrė rezultatą, kuomet pataikė Justas Furmanavičius bei Adamas Lapeta (25:22), o „Rytui“ sunkiai sekėsi naikinti deficitą – jis tik augo – 26:31. Vilniečių lyderiu buvęs Mindaugas Girdžiūnas savo darbą atliko puikiai, tačiau optimizmą vėl žlugdė J.Furmanavičius (34:30), o po dviejų kėlinių Alytaus klubas pirmavo 34:32.

M. Girdžiūnas išsiskyrė tuo, jog per du kėlinius pelnė „Rytui“ net 15 taškų.

Atkakli kova vyko ir po pertraukos: netrūko tolimų metimų, o „Dzūkija“ ne tik išliko grūmtynėse, bet ir pirmavo 48:43. M. Girdžiūnas tolimais šūviais tempė į priekį vilniečius, tačiau jo vieno indėlio buvo maža, o Kennethas Smithas netrukus paliko aikštelę, kai buvo sužeistas jo kaklas.

Laimei, nieko rimto nenutiko.

Likus pusantros minutės trečiame kėlinyje Vaidas Kariniauskas rezultatą lygino (51:51), o prieš lemiamą ketvirtį vilniečiai turėjo tik minimalią persvarą – 52:51.

Jarvisas Williamsas ir Margiris Normantas įjungė kiek aukštesnę „Ryto“ pavarą (56:53), bet tai tebuvo trumpas blyksnis – dzūkai netrukus vėl minimaliai perėmė iniciatyvą – 60:59.

Aleksandrui Aranitovičiui atsakė M. Girdžiūnas, tuo metu M. Lukauskis staigiai grąžino išbarstytą persvarą savo komandai – 64:62. Lyderystės dzūkų gretose ėmėsi būtent vyriausias „Betsafe-LKL“ žaidėjas, „Ryte“ tą darė K. Smithas, tad lygu buvo ir likus kiek daugiau nei pusantros minutės – 71:71.

J. Newkirkas smeigė labai reikalingą tritaškį, kuriam dviem taškais atsakė K. Smithas, tačiau šaltus nervus rodė A. Aranitovičius – po jo šūvio „Dzūkija“ pirmavo jau 77:73. Likus 30 sek. K. Smithas klydo, Arnas Butkevičius prasižengė, o M. Lukauskio baudos metimai artino prie pergalės alytiškius – 79:73. Fantastinės ir sensacingos pergalės alytiškiai neišbarstė.

„Dzūkija“: Mindaugas Lukauskis 17, Aleksandaras Aranitovičius 15, Justas Furmanavičius 14 (7 atk. kam.), Dylanas Frye’us 13 (3-3/4), Joshua Newkirkas 12 (7 atk. kam.).

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 24 (3-4/6), Kennethas Smithas 14 (7 rez. perd.), Ivanas Buva 12 (9 atk. kam.), Margiris Normantas 6 (3-0/5).