„Pliažas“ miesto centre įrengs paplūdimį (5)

Jau šį rudenį paplūdimio sporto mėgėjai bus pakviesti į naują areną, kurioje bus įrengtos net 5 paplūdimio sporto aikštelės. Projekto sumanytojai sako, kad tai bus geriausias toks kompleksas Lietuvoje, nes jame bus ištaisyti visi esamų aikštynų trūkumai ir bus galima organizuoti net tarptautinius renginius.

Vienas projekto vystytojų, klaipėdietis Vitalijus Čiapas, sako, kad idėja įgyvendinti tokį projektą kilo iš pomėgio sportuoti.

„Yra „Gerulių“ bendruomenė. Viskas prasidėjo gal prieš dešimt metų, kuomet patys pabandėme paplūdimio tinklinį prie jūros. Su laiku užaugome iki tokio lygio, kai pradėjome žaisti du prieš du“, - sako V. Čiapas. Anot jo, prieš porą metų kolektyvas ne sezono metu pradėjo sportuoti uždarame aikštyne, kur yra dvi pliažo tinklinio aikštelės teniso arenoje. Vasaros sezono metu sportuoja Girulių paplūdimyje.

„Bendruomenė išaugo, nebetelpame, ir oras Lietuvoje negailestingas, todėl vieną dieną pradėjau žiūrėti, skaičiuoti ir išėjo, kad pats paprasčiausias, pigiausias variantas yra pripučiamas kupolas“, - sako V. Čiapas.

Anot jo, tokių kupolų yra Vilniuje, Kaune. Klaipėdoje planuojam įrengti maždaug 1 850 kvadratinių metrų ploto smėlio areną po kupolu. Joje tilps penkios standartinio dydžio 8x16 treniruočių aikštelės su poilsio zona. Jos galės būti naudojamos tiek paplūdimio tinkliniui, tiek paplūdimio tenisui, taip pat arena galės būti pritaikoma ir futbolui.

„Bus galimos visos sporto šakos, kurios galimos paplūdimyje“, - sako V. Čiapas. Anot jo, numatyta, kad bus galima įrengti ir laikinas tribūnas, o dviejose tinklinio aikštelėse bus galima organizuoti net tarptautinius turnyrus.

Išanalizavo klaidas

Anot V. Čiapo, projektui įgyvendinti, kartu su partneriu, buvo įsteigta UAB „Pliažas“. Prieš tai buvo paruošti namų darbai, aplankytos Lietuvoje jau esančios paplūdimio tinklinio arenos, išanalizuoti jų trūkumai ir privalumai.

„Lietuvoje nėra nė vienos visus standartus atitinkančios uždaros paplūdimio tinklinio aikštelės. Dauguma įrengtos pritaikant esamas patalpas, todėl ir matmenys neatitinka, ir smėlio šildymo sistemos turi trūkumų“, - sako V. Čiapas.

Anot jo, Klaipėdoje architektai iš pradžių taip pat nelabai suprato, ko nori būsimos arenos statytojai. Nes įrengiant tokias arenas paruoštų sprendimų nėra.

„Štai ir smėlio šildymo sistemą šiuo metu testuojama tiesiog garaže“, - sako V. Čiapas. Kita problema yra smėlio gaudyklės dušuose. Po treniruotės ant kiekvieno žaidėjo kūno lieka po 100 gramų smėlio. Per dieną gali susidaryti apie 5 kibirus. Jis visas patenka į kanalizaciją.

„Gali plačiausius vamzdžius sudėti, bet vieną dieną jie užsikimš“, - sako V. Čiapas. Jis tikina, kad Klaipėdoje statoma arena bus tikrai pati geriausia Lietuvoje.

Lietuviai vietoje kinų

„Įgyvendindami projektą ieškome optimalių sprendimų už gerą kainą“, - sako V. Čiapas. Anot jo, patį kupolo tentą pagamins Slovakijos įmonė. Jis Klaipėdą pasieks anksčiau nei bus paruoštas pats arenos pagrindas ir infrastruktūra. Kai kuriuos dalykus diktuoja ir laikmetis, nes brangsta statybinės medžiagos, transporto paslaugos.

„Modulines konstrukcijas poilsio zonai iš pradžių planavome įsigyti Kinijoje, tačiau po to, kai transportavimo kainos išaugo daugiau nei penkis kartus ir vieno konteinerio pervežimas kainuoja jau 10 000 USD, priėmėme sprendimą užsakyti pas vietos gamintojus“, - sako V. Čiapas. Anot jo, pačioje arenoje planuojama įrengti ir stiklinį vaikų kambarį su čiuožyklomis.

Ar yra poreikis?

Klaipėdos pliažo tinklinio klubo viena steigėjų Inga Dumbauskienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad yra girdėjusi apie planus statyti naują areną. Klubas šiuo metu nuomojasi patalpas Klaipėdos teniso arenoje, kur įrengė dvi jau minėtas pliažo tinklinio aikšteles.

„Gal dar vienos aikštelės Klaipėdoje ir trūktų, tačiau tikrai ne iš karto penkių“, - mano I. Dumbauskienė.

Su tuo sutinka ir V. Čiapas. Jis puikiai supranta, kad tinklininkai iš karto neužpildys arenos, todėl, be jau minėtų sporto šakų, planuojama, kad arenoje galėtų vykti grupinės treniruotės, yra susidomėjimas, kad užsiėmimus galėtų vesti ir kineziterapeutai.

„Klaipėdoje yra trenerių, plečiasi bendruomenė, įtraukiami vaikai, todėl pliažo tinklinis turi labai geras perspektyvas, juo labiau kad iš uostamiesčio yra kilę du šiuo metu vieni geriausių šios sporto šakos atstovų Lietuvoje - Ieva Dumbauskaitė ir Audrius Knašas.

„Tikrai nemanome, kad jau pirmais metais arena užsipildys, tačiau tikime, jog taip bus ateityje“, - sako V. Čiapas, arenos atidarymą planuojantis ateinantį spalį.

Tvora liks

Šalia Klaipėdos geležinkelio stoties (Priestočio g. 15) esančiame beveik 4 000 kvadratinių metrų ploto sklype įsikursianti arena yra numatytas kaip laikinas statinys, kurį planuojama eksploatuoti iki 15 metų. Statinio projektą rengianti architektų „Studija 33“ šalia statinio numato 27 vietas automobiliams. Planuojama, kad šiuo metu sklypą juosianti tvora išliks, tik ji bus perdažyta baltai. Pats kupolas bus 12 metrų aukščio. Pagal detalų planą, šioje vietoje gali būti statomi statiniai iki 28 metrų aukščio.

puiku! daugiau tokiu sporto saliu! dar yra populiaru ir smelio rankinis! tik pirmyn ir jau laukiam atidarymo!
audrone, 2021-06-12 11:57
Reikia pamokyti apskrities futbolo vadovą kaip reikia dirbti. Šaunuoliai paėmė ir padarė. Mes futbolininkai nežinau kiek laukiame.
kestutis, 2021-06-09 12:15
Viska stato, bet tik ne ledo arena :( Su šia valdžia mes šahmatu arena greičiau pastatysim nei ledo arena. Gėda miesto vadovams ir mieto valdžiai!
Valdas, 2021-06-09 10:52
Sidebar placeholder