Portugalai pasityčiojo iš šveicarų ir žengė į ketvirtfinalį

Paskutine pasaulio čempionato ketvirtfinalio dalyve tapo Portugalijos rinktinė, kuri aštuntfinalyje netikėtai lengvai 6:1 (2:0) sutraiškė Šveicarijos futbolininkus.

Portugalijos rinktinėje artėjant aštuntfinaliui buvo vidinių nesutarimų.

Treneris Fernando Santušas (Fernando Santos) supyko ant Krištiano Ronaldo (Cristiano Ronaldo), po paskutinių grupės rungtynių neslėpusio nepasitenkinimo tuo, kad yra neva per anksti keičiamas.

F.Santušas neįtraukė garsiausio komandos futbolininko į mačo su šveicarais starto sudėtį.

Jei sudėtyje būtų pasirodęs K.Ronaldo, vietos joje vargu ar būtų atsiradę Gonsalo Ramošui (Goncalo Ramos).

Būtent jis 17 min. išvedė portugalus į priekį, kai iš nelabai patogios padėties galingai smūgiavo į viršutinį vartų kampą.

Portugalai neatidavė iniciatyvos ir 33 min. po kampinio smūgiu galva persvarą padidino 39-erių veteranas Pepė (Pepe).

Skirtumas galėjo padidėti dar pirmajame kėlinyje, o antrajame didėjo greitai. 51 min. antrąjį savo įvartį pelnė G.Ramošas, 55 min. triuškinimą pratęsė Rafaelis Gereiro (Raphael Guerreiro).

Šveicarai bent jau greitai sušvelnino rezultatą, 58 min. po kampinio tai padarė Manuelis Akandžis (Manuel Akanji).

Visgi portugalai ir toliau kūrė progas, viena iš jų 67 min. pasinaudojo G.Ramošas.

Jis tapo pirmuoju futbolininku šiame čempionate, per vieną mačą įmušusiu tris įvarčius.

K.Ronaldo pagaliau pasirodė aikštėje 73 min., kai jau viskas buvo aišku. Jis nepaliko savo pėdsako įvarčių fiestoje, kurią per teisėjo pridėtą laiką užbaigė Rafaelis Leao.

Ketvirtfinalyje portugalai gruodžio 10 d. susitiks su Maroko futbolininkais, kurie po 11 metrų baudinių serijos eliminavo Ispanijos rinktinę.