Praėjusiais metais bronzą Lietuvai iškovojusi buriuotoja Andrulytė startuoja 2022 metų Pasaulio čempionate

Jau rytoj, spalio 11 dieną, buriuotoja olimpietė Viktorija Andrulytė, praėjusiais metais iškovojusi Lietuvai Pasaulio čempionato bronzą, stos prie starto linijos šių metų olimpinės ILCA 6 jachtų klasės Pasaulio čempionate Kemaho mieste, JAV.

Tai – svarbiausias sezono startas, kuriame Lietuvos atstovei teks susirungti su dar 85 dalyvėmis iš 39 valstybių.

Pasak organizatorių, iš viso pasaulio susirinkusių sportininkių laukia milžiniška konkurencija. Į čempionatą užsiregistravo ir pagrindinės praėjusių metų Pasaulio čempionato V. Andrulytės konkurentės – auksą iškovojusi belgė Emma Plasschaert bei sidabro laimėtoja lenkė Agata Warwinska.

Čia, organizatorių teigimu, pirmąkart po Tokijo olimpinių žaidynių lenktynių distancijoje susitiks ir visos trys žaidynių medalininkės – olimpinė čempionė, danė Anne-Marie Rindom, vicečempionė, švedė Josefin Olsson bei bronzos laimėtoja, olandė Marit Bouwmeester.

Vis dėlto, V. Andrulytės teigimu, nors šis Pasaulio čempionatas ir yra svarbiausias sezono startas, tiek jos, tiek daugumos kitų sportininkų žvilgsniai jau nukreipti į kitus metus ir juose vyksiančią atranką į Paryžiaus olimpines žaidynes, o šis čempionatas matomas kaip dar viena proga ruoštis šiai atrankai.

Praėjusiais metais parsivežiau bronzos medalį iš Pasaulio čempionato ir tai yra didelis pasiekimas tiek man, tiek visai Lietuvos buriuotojų bendruomenei.

Šiemet galvoju ne apie lūkesčius sau, man tiesiog norisi padaryti maksimumą, pažiūrėti, kiek galiu išspausti iš savęs ir ką dar reikėtų tobulinti prieš ateinančią atranką į olimpines žaidynes“, – teigia sportininkė.

Pirmoji atranka į 2024 metų Paryžiaus olimpines žaidynes planuojama 2023 metų Pasaulio čempionato metu Hagoje.

Tai reiškia, kad šis, JAV, Kemaho mieste, vykstantis Pasaulio čempionatas ILCA 6 buriuotojoms, siekiančios olimpinio kelialapio yra paskutinis Pasaulio čempionatas prieš lemiamą startą, tad ir – viena iš paskutinių progų tokioje didelėje konkurencijoje patikrinti savo dabartinius pajėgumus.

Pasak V. Andrulytės, ji atvykusi į čempionato vietą jau turėjo progą pasitreniruoti ir susipažinti su akvatorija, taip pat – aklimatizuotis bei adaptuotis po ilgo ir varginančio skrydžio, mat Lietuvos ir Teksaso laiką skiria 8 valandų skirtumas.

Jau turėjau paskutinę treniruotę, matavimus praėjau sėkmingai ir dieną prieš varžybas turėsiu poilsiui. Tikriausiai patirtis duoda savo, nes aklimatizuotis pavyko pakankamai lengvai, nors kelionė buvo tikrai ilga – kone 27 valandas.

Vienas skrydis vėlavo, dėl to nespėjom į kitą, tačiau galiausiai viskas išsisprendė puikiai“, – dalinosi V. Andrulytė.

Pasak jos, kol kas, esamomis sąlygomis, varžybų akvatorija jai pasirodė pakankamai sudėtinga:

Šiandien sąlygos tokios, kad vyrauja silpnas brizas ir trumpa stati banga. Sunkumų kelia ir netikėti vėjo sustiprėjimai bei susilpnėjimai. Būtina išlaikyti maksimalią koncentraciją, nepamesti savęs, išjausti vėją“, – pasakoja buriuotoja.

Iš viso 2022 metų ILCA 6 Pasaulio čempionate ketina startuoti 86 buriuotojos iš 40 valstybių. Čempionatas vyks Kemaho mieste, JAV, spalio 11-16 dienomis. Pasaulio čempionato eigą ir rezultatus galima sekti čia.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder