Prakeiksmas nutrauktas: Anglija pirmą kartą žais Europos futbolo čempionato finale

Londono „Wembely“ stadionas ir visa Anglija ketvirtadienio naktį šėlo. Anglijos rinktinė per pratęsimą 2:1 palaužė Danijos futbolininkus ir pirmą kartą istorijoje žais Europos futbolo čempionato finale.

Dėl stipriausios komandos vardo liepos 11-ąją Anglija žais su Italija.

Trečiadienio vakarą vykusios Anglijos ir Danijos pusfinalio rungtynės buvo kupinos emocijų.

Pirmijei įvartį įmušė Danijos futbolininkai. Tai 30 minutę padarė 21 metų puolėjas Mikkelis Daamsgardas, fantastiškai realizavęs baudos smūgį. Neišgelbėjo nei anglų „sienelė“, nei iki tol savo vartus „sausus“ išlaikęs vartininkas Jordanas Picfordas.

Tai buvo pirmas įvartis, šiame EURO 2020 pelnytas po baudos smūgio.

Negana to, M. Daamsgardas tapo pirmuoju nuo prancūzo Zinedine‘o Zidane‘o laikų, įmušusiu įvartį iš  baudos smūgio Europos čempionato atkrintamosiose varžybose.

Prancūzui tai buvo pavykę padaryti 2000-ųjų Europos pirmenybėse.

Be to, tai buvo pirmasis įvartis, kurį Anglijos rinktinė praleido šiame čempionate.  

O anglų vartininkas J. Picfordas pasiekė nepraleistų įvarčių Anglijos rinktinėje rekordą. 27-erių vartų sargas savo vartus „sausus“ išlaikė daugiau nei 721 minutę.

Ankstesnis rekordas priklausė Anglijos rinktinės vartininkui Gordonui Banksui, įvarčio nepraleidusiam 720 minučių.

Rezultatas lygus tapo pirmame kėlinyje po greitos Anglijos futbolininkų atakos. 39 min. bandydamas sutrukdyti varžovui  kamuolį į savo vartus nukreipė danų gynėjas Simonas Kjaeris.

Jei jis nebūtų kamuolio lietęs, šį į vartus neabejotinai  būtų pasiuntęs greta bėgęs anglų puolėjas Raheemas Sterlingas, šiame čempionate pasižymėjęs jau tris kartus.

Tai buvo jau vienuoliktasis „autoįvartis“ šiame Europos čempionate. O iki tol per visą Europos čempionatų istoriją kamuolį į savo vartus žaidėjai nukreipė tik devynis sykius.

Antrame įtampos kupiname kėlinyje anglai užgulė danų vartus, tačiau pagirtinai gynyboje žaidę Danijos futbolininkai išsaugojo rezultatą 1:1, tad ekipoms, kaip ir pirmame pusfinalyje tarp italų ir ispanų, teko žaisti pratęsimą.   

Čia visą laiką atakavo Anglijos rinktinė. Po vienos atakos danų baudos aikštelėje buvo pargriautas R. Sterlingas, ir teisėjas skyrė 11 m baudinį. 104 minutę jį realizuoti stojo Harry Kane‘as.

Vartininkas Kasperas Schmeichelis atspėjo kamuolio skriejimo kryptį, jį atmušė, tačiau H. Kane‘as pirmas suskubo prie kamuolio ir antru smūgiu išvedė Angliją į priekį 2:1. Tai buvo ketvirtasis jo įvartis EURO 2020.

Antrame pratęsimo kėlinyje Danijos ekipa stengėsi išlyginti rezultatą, tačiau realių progų pasižymėti nesukūrė. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder