Rodys dokumentinį filmą apie Narsutį Dumbauską

Lapkričio 27 dieną (šeštadienį) nuo 13.50 val. per „Balticum TV“ bus rodoma dokumentinio filmo „Narsutis Dumbauskas. Dviračių sporto profesorius“ premjera.

„Norėčiau jus pavadinti legenda. Tikriausiai daugelis iki šiol nesupranta ir nesuvokia, tik istorija ir laikas parodys, ką jūs padarėte Lietuvos sportui. Manau, kad bet kuri federacija norėtų turėti tokį trenerį“, - taip apie nusipelniusį Klaipėdos dviračių sporto trenerį, olimpinių ir pasaulio čempionų ugdytoją Narsutį Dumbauską kalbėjo dokumentinio filmo „Narsutis Dumbauskas. Dviračių sporto profesorius“ filmo autorius ir prodiuseris Stasys Petkus.

N. Dumbauskas - išties iškili sporto asmenybė. Jis išugdė būrį tituluotų dviratininkų: Seulo olimpinius čempionus Gintautą Umarą (buvo ir pasaulio čempionas) ir Artūrą Kasputį, pasaulio dviračių treko sidabro medalių laimėtoją Mindaugą Umarą, Joną Romanovą, Remigijų Lupeikį, bronzos medalininką Vasilijų Špundovą ir Europos dviračių treko čempionatų laimėtojus Liną Balčiūną, Tomą Vaitkų, Aivarą Baranauską, pasaulio jaunimo dviračių sporto čempioną Algirdą Vaitkų ir daugelį kitų.

Jo auklėtiniai ne kartą gerino pasaulio rekordus.

Nuo 2001 metų N. Dumbauskas ėjo Klaipėdos miesto mero pavaduotojo pareigas, taip pat buvo Lietuvos dviračių sporto federacijos vykdomojo komiteto narys.

1995 metais jam už nuopelnus buvo įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžius, 2008 metais - Kūno kultūros ir sporto departamento I laipsnio ordinas su grandine už nuopelnus Lietuvos sportui, 2008 metais - Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinė žvaigždė.

Už ypatingus nuopelnus Klaipėdos miestui garbės piliečio vardas N. Dumbauskui suteiktas 2002 m. liepos 26 dieną.

Daugiau nei 40 metų dirbdamas Klaipėdos miesto švietimo įstaigų treneriu bei direktoriumi, N. Dumbauskas dalyvavo sprendžiant ir vykdant dviračių treko bei dviračių sporto mokyklos projektavimo bei statybos darbus.

Prieš trejetą metų, kai šventė 80-mečio jubiliejų, N. Dumbauskas buvo apdovanotas Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) Sporto garbės kryžiumi už nuopelnus Lietuvos sportui. 2019 metų pabaigoje per Klaipėdos sportininkų apdovanojimus Narsutis buvo apdovanotas už viso gyvenimo nuopelnus Klaipėdos miesto sportui.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder