Rogeris Federeris paskelbė apie karjeros pabaigą

Rodžeris Federeris paskelbė apie karjeros pabaigą

Vienas stipriausių pasaulio tenisininkų, 20 kartų "Didžiojo kirčio" turnyrų čempionas Rogeris Federeris paskelbė, kad rugsėjo pabaigoje paskutinį kartą dalyvaus "Laver Cup" turnyre Londone ir baigs karjerą didžiajame sporte.

41-erių metų tenisininkas į kortą neišėjo nuo praėjusių metų Vimbldono turnyro, po kurio jam buvo atlikta trečioji kelio operacija.

"Pastaruoju metu mano kūnas siunčia aiškius signalus.

Per 24 metus sužaidžiau daugiau nei 1 500 rungtynių.

Dabar atėjo laikas pripažinti, kad mano sportinė karjera baigėsi", - socialinėje žiniasklaidoje rašė Federeris.

Kelio problemos Rogerį kamuoja jau trejus pastaruosius metus, todėl nuo 2020 m. pradžios jis galėjo dalyvauti tik trijuose iš 11 Didžiojo kirčio turnyrų.

"Tai ir kartus, ir malonus sprendimas, nes, viena vertus, praleisiu turnyrus, bet kartu turiu kuo pasidžiaugti", - sakė sportininkas. - "Laikau save vienu laimingiausių žmonių žemėje, man buvo suteiktas ypatingas talentas žaisti tenisą ir aš tai darau tokiu lygiu, kokio niekada neįsivaizdavau, ir taip ilgai nemaniau, kad tai apskritai įmanoma.

Padėkojęs savo šeimai, komandai ir gerbėjams, R. Federeris taip pat rado šiltų žodžių savo buvusiems varžovams iš vyrų teniso aukso amžiaus.

"Man pasisekė sužaisti daug epinių rungtynių, kurių niekada nepamiršiu.

Kovojome sąžiningai, aistringai ir azartiškai, o aš visada stengiausi gerbti žaidimo istoriją", - pridūrė jis. - Labai vertinu savo varžovus, mes stumdėme vienas kitą ir kartu pakėlėme tenisą į aukštesnį lygį."

Federeris yra trečiasis pasaulio tenisininkas, laimėjęs Didžiojo kirčio taurę.

Tik ispanas Rafaelis Nadalis ir serbas Novakas Džokovičius yra laimėję daugiau - atitinkamai 22 ir 21.

1998 m. būdamas 16 metų jis debiutavo teniso turnyre, o 2003 m. laimėjo pirmąjį "Grand Slam" turnyrą - Vimbldono turnyrą.

Paskutinis "Didžiojo kirčio" trofėjus Federeriui atiteko 2018 m.

R. Federeris laimėjo 111 ATP turnyrų, iš jų 103 vienetų turnyrus.

2004 m. jis tapo pirmąja ATP rakete, per savo karjerą joje išbuvo 310 savaičių (iš jų 237 savaites iš eilės, o tai tebėra nepralenkiamas rekordas).

Kartu su Stanu Wawrinka jis 2008 m. Pekino žaidynėse Šveicarijai parvežė olimpinį auksą, o 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo sidabrą, pralaimėjęs Andy Murray, kurį prieš metus nugalėjo Vimbldone.

R. Federeris žais paskutines savo rungtynes "Leiver Cup" turnyre, kuris vyks tris dienas nuo rugsėjo 23 d. Grinvičo "O2" arenoje.

Jis žais Europos komandoje kartu su Murray, Nadaliu, Džokovičiumi ir Tsitsipasu prieš komandą, atstovaujančią likusiam pasauliui.

Federeris yra vienas iš šio turnyro, pirmą kartą surengto 2017 m., organizatorių.

federeris

Sidebar placeholder