Rokas Jokubaitis apsisprendė: už riebią išpirką kels sparnus į Barseloną (1)

Jei Kauno „Žalgiris“ rytoj pranoks Vilniaus „Rytą“ ir „sausu“ rezultatu uždarys LKL finalo seriją, tai bus paskutinis Roko Jokubaičio mačas vilkint žaliai baltą aprangą. Kaip skelbia 15min šaltiniai, talentingas 20-metis gynėjas priėmė Šarūno Jasikevičiaus kvietimą prisijungti prie „Barcelona“ klubo, beliko sutvarkyti tik teisinius formalumus.

Talentingiausiu Lietuvos krepšininku laikomas 20-metis 193 cm ūgio gynėjas Rokas Jokubaitis po šio sezono paliks Kauno „Žalgirį“, kuriame rungtyniavo pastaruosius tris sezonus bei tapo viena ryškiausių jaunųjų žvaigždžių Europos krepšinyje.

15min šaltiniai informuoja, jog Rokas Jokubaitis pasakė „taip“ Šarūnui Jasikevičiui, kuris perspektyvų įžaidėją į Kataloniją atvykti kvietė jau kurį laiką.

„Turime pripažinti, kad kaip krepšininkas jis (Rokas Jokubaitis) turi galvoti, koks bus jo vaidmuo ir ko jis nori. Įsivertinti, ar jis žais kažkiek mažiau, bet užtat kasdien treniruosis su geriausiais partneriais Europoje ir koks bus jo tobulėjimas tokioje situacijoje. Čia yra kiekvieno žmogaus apsisprendimas, – prieš dvi savaites 15min žurnalistui Donatui Urbonui sakė Š.Jasikevičius. – Bet nėra vieno teisingo kelio. Aš tik esu įsitikinęs, kad žaidėjai, kurie turi geriausią mentalitetą, geriausią darbo etiką ir talentą, jie vis tiek išlenda. O kelias, negali sakyti, kad yra vienas visiems žaidėjams.“

Parašai ant naujos sutarties dar nėra sudėti, tačiau tai bus išspręsta artimiausiu metu. Skirtingi 15min šaltiniai informuoja, jog Kauno „Žalgiris“ sulauks riebios finansinės injekcijos – išpirka už R.Jokubaitį tikrai viršija 300 tūkst., o gali siekti net ir pusę milijono eurų.

R.Jokubaitis turi dar dvejus metus galiojančią sutartį su „Žalgiriu“, kuris jam buvo pateikęs naują, iki 2025-ųjų vasaros galioti turėjusį bei finansiškai gerokai patrauklesnį kontraktą.

Kaip teigia 15min šaltiniai, lietuvis jau 2021-2022 metų sezone Kaune būtų uždirbęs virš 300 tūkst. eurų, daugiau nei kad pasiūlė „Barcelona“.

Martinas Schilleris jaunajam auklėtiniui žadėjo ir startinio atakuojančio gynėjo poziciją.

Bet Roko širdyje nugalėjo noras vėl žaisti pas Š.Jasikevičių, treniruotis su aukščiausio lygio Europos krepšinio meistrais, kovoti dėl Eurolygos titulo ir žaisti įžaidėjo vaidmenyje.

15min šaltiniai skelbia, jog R.Jokubaičio ir „Barcelona“ sutartis turėtų būti sudaryta ketveriems metams pagal formulę „2+2“.

Katalonijos klube jis pakeis į NBA išvykti pasiruošusį 20-metį argentinietį įžaidėją Leandro Bolmaro.

R.Jokubaitis yra pateikęs paraišką dalyvauti NBA naujokų biržoje, kuri šį sezoną vyks liepos 29-ąją dieną Brukline.

Visi perspektyviausius planetos krepšininkus nužvelgiantys portalai neabejoja R.Jokubaičio galimybėmis NBA naujokų biržoje, o JAV sporto žiniasklaidos gigantė ESPN jį regi 42-oje vietoje.

Manoma, jog krepšininkas po LKL sezono pabaigos vyks į Barseloną ir ten praeis medicininę patikrą. Birželio viduryje jis laukiamas Lietuvos rinktinės stovykloje, kurioje 15 geriausių šalies krepšininkų ruošis olimpinei atrankai.

Jei krepšininkas nepakliūtų į pagrindinį dvyliktuką, jis vyktų už Atlanto pasirodyti NBA klubams prieš naujokų biržą, bet šansai tokiai įvykių sekai yra minimalūs.

R.Jokubaitis buvo išrinktas geriausiu LKL jaunuoju žaidėju, o Eurolygos „Kylančios žvaigždės“ kategorijoje nusileido tik Madrido „Real“ centrui Usmanui Garubai.

Didelio M.Schillerio pasitikėjimo sulaukęs iš Mažeikių kilęs lietuvis šį Eurolygos sezoną žaidė po 20 minučių, rinko po 7 taškus, 1,7 atkovoto kamuolio ir 2,5 rezultatyvaus perdavimo.

Prie „Žalgirio“ sistemos R.Jokubaitis prisijungė 2017-aisiais metais, atvykęs iš Klaipėdos „Neptūno“ dublerių ekipos.

Raktažodžiai
Atsarginio žaidėjo suoliukas jau laukia jo .Iki Barsos vyrų jam dar art ir art .Eilinis žaidėjas.
Praeivis., 2021-06-08 06:48
Sidebar placeholder