„Rytą“ įveikęs „Lietkabelis“ finišuoja trečias reguliariajame sezone

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) reguliarusis sezonas pasiekė finišą ir čia įvyko daug reikšmės turnyro lentelei turėjusi dvikova. Joje Panevėžio „Lietkabelis“ (23/13) namuose 85:79 (27:17, 17:25, 20:22, 21:15) nugalėjo Vilniaus „Rytą“ (27/9) ir pakilo į trečią turnyro lentelės vietą.

Tai reiškia, kad ketvirtfinalyje „Lietkabelio“ lauks Klaipėdos „Neptūnas“, o Utenos „Juventus“ (23/13) susitiks su Prienų „CBet“. Antras likęs Vilniaus „Rytas“ jau žinojo savo varžovus – jais tapo „Šiauliai“.

Rungtynių pradžia šeimininkams buvo geresnė ir šie įgavo dviženklę persvarą (27:17), tačiau antrame kėlinyje „Rytas“ atsitiesė. Andrew Goudelockas ėmėsi iniciatyvos, įsijungė Arnas Butkevičius ir Gytis Radzevičius, tad rezultatas tapo lygus – 40:40.

Tik Gabrieliaus Maldūno ir Margirio Normanto dėka prieš ilgąją pertrauką panevėžiečiai turėjo nedidelę persvarą – 44:42.

Po pertraukos kova toliau išliko labai atkakli ir dabar nė viena ekipa labiau neatitrūko. Atkakliausios minutės kėlėsi į pačią pabaigą. Po Pauliaus Valinsko metimo „Lietkabelis“ įgavo svarbią 4 taškų persvarą (72:68), o Erikas Venskus pataikė baudos metimą, tiesa, jam tuo atsakė ir Dovis Bičkauskis – 69:73.

Likus 4 minutėms aikštę paliko Martynas Echodas, susižeidęs kelį, tuo tarpu Ivanas Buva mažino atsilikimą – 71:73. Jam dviem taškais atsakė „Lietkabelio“ kapitonas Vytenis Lipkevičius (75:71), o galiausiai reikšmingą atkarpą kūrė Džordže Gagičius su Pauliumi Valinsku – 80:73. Liko jau tik 1.43 min., A.Goudelockas šovė iš toli, o D.Gagičius pataikė vieną baudą iš dviejų, artindamas prie pergalės „Lietkabelį“ (81:76). G.Radzevičius dar buvo įžiebęs viltį (79:82), bet po minutės pertraukėlės per 8 sekundes V.Lipkevičius taškais su pražanga įtvirtino pergalę savo komandai.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 17, Vytenis Lipkevičius ir Margiris Normantas – 16, Gytis Masiulis 11, Džordže Gagičius 10 (9 atk. kam.), Marius Valinskas 9.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 20, Mindaugas Girdžiūnas 14, Ivanas Buva 12 (9 atk. kam.), Gytis Radzevičius 11, Martynas Echodas 8.