„Rytas“ vėl pirmas: Fosterio dvitaškis nukarūnavo „Žalgirį“

(1)

Vilniaus „Rytas“ po sezono pertraukos LKL titulą sugrąžino į sostinę. Giedriaus Žibėno vyrai įspūdingoje atmosferoje namuose 88:87 (23:24, 28:24, 19:17, 18:22) palaužė Kauno „Žalgirį“ bei finalo seriją laimėjo 3-1.

Likus 23,3 dvitaškiu rezultatą kauniečių naudai persvėrė Dovydas Giedraitis (87:86), po minutės pertraukėlės sėkmingai prasiveržė Marcusas Fosteris, kuris likus 7,7 sek. į priekį išvedė šeimininkus – 88:87.

Žalgiriečiai nebeužpuolė, o 33 taškus sukratęs amerikietis tapo herojumi.

Sostinės komanda kauniečius finale įveikė pirmą kartą nuo 2009-2010 m. sezono. Žalgiriečiai iki šių metų prieš aršiausius varžovus buvo laimėję 9 serijas paeiliui.

Pastarąjį titulą vilniečiai 2021-2022 m. sezone iškovojo prieš Panevėžio „7bet-Lietkabelį“.

„Rytui“ tai yra septintas LKL auksas klubo istorijoje, jų sąskaitoje taip pat yra 16 sidabro bei 4 bronzos medaliai.

„Twinsbet“ arenoje ošė 9,149 žiūrovai. Tai yra geriausias šio sezono rezultatas, namų mačus žaidžiant tiek „Rytui“, tiek „Wolves“. Buvęs rekordas – 8,820 – buvo užfiksuotas reguliariojo sezono mače tarp „Ryto“ ir „Žalgirio“.

Karštą ranką nuo praėjusio mačo išlaikęs Edmundas Sumneris rungtynių pradžioje smeigė tris tritaškius iš eilės bei įkvėpė žalgiriečius, kurie pirmavo didžiąją pirmosios pusės laiko dalį.

Visgi 17 taškų per pirmus du kėlinius surinkęs Marcusas Fosteris laikė šeimininkus arti, o du amerikiečio tritaškiai paeiliui prieš pertrauką leido „Rytui“ į ją išeiti su persvara – 51:48.

Trečiojo ketvirčio pradžioje Žibėno vyrai turėjo 8 taškų pranašumą (59:51), bet svečiai greitai deficitą sumažino ir alsavo vilniečiams į nugarą. Lekavičiaus 8 taškų paeiliui įkvėptas „Žalgiris“ spurtavo 10:3 ir likus 4 minutėms perėmė iniciatyvą – 79:76.

Visgi pabėgti žaliai baltiems nepavyko ir nervų karas tęsėsi iki lemiamų akimirkų.