Arvydas Sabonis

Šaro principinis varžovas, Ramūnas Šiškauskas Vitorijos klube ir Rimo Kurtinaičio vos nepražudžiusi šventė Joe Arlaucko namuose

Po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo mūsų tautiečių krepšininkų troško Ispanijos didieji klubai, o tam didelę įtaką turėjo Arvydo Sabonio ir Rimo Kurtinaičio dominavimas Madrido „Real“.

1992-1995 metų laikotarpiu „Real“ dukart laimėjo Ispanijos lygą, o viską vainikavo 1995-ųjų Eurolygos čempionų titulas. Prie viso šio triumfo svariai prisidėjo ir lietuviškų šaknų turintis Joe Arlauckas, kuris dar dabar gailisi, jog 1992-aisiais nepasinaudojo proga atstovauti Lietuvai Barselonos olimpinėse žaidynėse.

„Jeigu būčiau toje komandoje, „Svajonių komandos“ nebūtų buvę, nes būtume ją nugalėję“, – „Krepšinio namų“ dokumentikos antroje dalyje, kurią stebėkite per naujos kartos televiziją „Go3”, pasakoja J. Arlauckas.

Visas dideles „Real“ pergales vainikuodavo įspūdingos šventės. Tiesa, ne visada jos praeidavo be pasekmių.

„Grįžome iš Barselonos, kur netikėtai laimėjome seriją 3-0 ir jie pasirodė mano namuose, – 1994-ųjų įvykius prisimena J. Arlauckas. – Sudėjo 14-15 butelių degtinės į šaldytuvą, išėjome į lauką, gėrėme alų ir staiga visi atsidūrėme virtuvėje. Negalvojau, kad įmanoma išgerti 15 butelių degtinės, bet mums pavyko. Po to Kurtis tiesiog pradingo.“

„Buvome gerokai „įvertę“ jau ir ne iš tos baseino pusės šokau, galvojau, kad nebeišnersiu. Geri laikai buvo“, – istoriją prisiminė R. Kurtinaitis.

Geri laikai, prisimenant Ispaniją, buvo ir kitiems lietuvių krepšininkams, o ryškiausias prisiminimas daugeliui iki šiol išlikęs 2003-ųjų Europos čempionato finalas Stokholme.

„Man svarbiausia buvo nugalėti buvusią Jugoslaviją, kadangi Sabonio ir Marčiulionio karta visada jiems pralaimėdavo“, – „Krepšinio namų“ dokumentikoje kalba Šarūnas Jasikevičius.

Atkrintamosiose buvo nugalėti tiek serbai, tiek prancūzai ir Lietuva dar prieš finalą su Ispanija pasinėrė į euforiją.

„Aš rašydavausi, ką reikia pasakyti kiekvienoje situacijoje, – 2003-ųjų Europos čempionato kalbą prieš finalą prisiminė Antanas Sireika. – Mintis ir buvo: „Ar galime mes, 12 vyrų, žaisti čia taip, kad plyštų širdis mums, bet ne 3 milijonams Lietuvos žiūrovų?“

Finale lietuviai dominavo nuo pradžių iki pabaigos ir iškovojo pergalę 93:84, o Lietuvoje prasidėjo ilga ir siautulinga šventė.

„Brolis turėjo kabrioletą, atsimenu pasiėmėme trispalvę su kotu ir į Kauno gatves pasinėrėme švęsti“, – puikiai viską prisiminė A. Sabonis.

Š. Jasikevičius, Arvydas Macijauskas, A. Sabonis, R. Kurtinaitis, Jonas Mačiulis, Artūras Karnišovas – tai tik kelios iš daugelio Lietuvos krepšinio žvaigždės palikusios ryškų pėdsaką Ispanijos klubuose. Ar žinojote, kad Pirėnų pusiasalyje turėjo žaisti ir Ramūnas Šiškauskas?

„Tau Ceramica“ pasirašė kontraktus su A. Macijausku ir R. Šiškausku“, – mažai kam girdėtą istoriją atskleidžia tuometinis baskų treneris Duško Ivanovičius.

Kodėl A. Sabonis kalbėjosi su Popiežiumi, Ramūno Šiškausko kontrakto su „Baskonia“ detales ir per kiek laiko Šarūnas Jasikevičius išmoko ispanų kalbą galite išgirsti bendro Lietuvos krepšinio federacijos, „TV3“ ir „Go3“ projekto „Krepšinio namai“ antroje dalyje.

Originalaus turinio dokumentikos ciklą „Krepšinio namai“ mūsų šalies žiūrovai gali stebėti naujos kartos televizijoje „Go3“. Iš viso bus parodyta 10 dalių, skirtų Lietuvos krepšinio šimtmečiui.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder