Savaitgalį Klaipėdoje karaliaus regbis: „Kuršių“ tikslai - aukščiausi (video)

(1)

Šeštadienį Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro stadione (Naikupės g. 25A) startuos Lietuvos vyrų regbio-7 čempionato pirmasis turas, kuriame Klaipėdos garbę gins ir reprezentacinė miesto komanda „Kuršiai“. Kovos šeštadienį uostamiestyje prasidės nuo 11 val. ir tęsis iki maždaug 16.30 val.

Į Klaipėdą sugužės 8 Lietuvos regbio-7 komandos, kurios tarpusavyje kovos susiskirsčiusios į 2 pogrupius.

Kokie laukia varžovai?

„Kuršiai“ rungtyniaus B pogrupyje su Šiaulių „Sporto gimnazija“, Kauno RC „Ąžuolas-Gaja“ ir Vilniaus „VRA-Tomosta“.

Pirmoji „Kuršių“ kova numatyta 11.40 val. su „VRA-Tomosta“, antroji - 13.20 val. - su „Sporto gimnazija“, trečioji - 14.20 val. su RC „Ąžuolas-Gaja“.

A pogrupyje tarpusavyje varžysis trys Šiaulių komandos: RK „Šiauliai“, „Baltrex dubleriai“ ir „Baltrex jaunimas“ bei Vilniaus „Geležinis vilkas“.

Priklausomai nuo užimtos vietos grupėse vėliau vyks ir kovos dėl vietų: pirmąsias vietas grupėje užėmusios komandos kausis dėl turo nugalėtojų vardo, 3-4 vietų komandos susitiks mažajame finale. Taip pat bus žaidžiama ir dėl 5-8 vietų.

Iš viso Lietuvos vyrų regbio-7 čempionate bus sužaisti 3 turai ir po jų bus sumuojami taškai.

Vienas iš Klaipėdos „Kuršių“ klubo vadovų Tomas Binkevičius pasidžiaugė, kad didelę pagalbą šiai regbio komandai suteikia Klaipėdos miesto savivaldybė, skyrusi dalinį finansavimą, suteikianti puikias sąlygas treniruotėms ir varžyboms.

„Tai motyvuoja siekti dar aukštesnių tikslų nei pernai. Miesto parama įpareigoja dar atsakingiau treniruotis ir kuo geriau ginti Klaipėdos miesto garbę kiekvienose varžybose“, - sakė T. Binkevičius.

Priminsime, kad šių metų vasario mėnesį per Klaipėdos miesto sporto apdovanojimus „Kuršių“ komanda buvo pripažinta 2023 metų Klaipėdos miesto metų sporto komanda.

„Toks miesto sporto bendruomenės įvertinimas labai malonus, bet sykiu ir įpareigoja nenuleisti kartelės“, - teigė T. Binkevičius.

„Kuršių“ treneris - pavyzdys

„Vakarų ekspresas“ prieš pirmąjį Lietuvos vyrų regbio-7 čempionato pirmąjį turą apsilankė Klaipėdos „Kuršių“ komandos treniruotėje ir pakalbino komandos vyriausiąjį trenerį Joną Mikalčių.

Jis - itin patyręs regbininkas, Lietuvos regbio-7 rinktinės lyderis, pravėręs ir vieno geriausių pasaulyje Londono „Harlequins“ klubo duris.

Visgi sunki kelio trauma pristabdė jo, kaip profesionalaus žaidėjo, svajones, tačiau šis puikiai įsiliejo į „Kuršių“ komandą, pasuko trenerio keliu ir jau trečius metus klaipėdiečiams perduoda savo sukauptą patirtį.

mikalciusTreneri, kokie šiemet „Kuršių“ komandos tikslai? - pasiteiravome J. Mikalčiaus.

Šeštadienį mūsų tikslas - išeiti į „Top lygą“. Turime siekti grupėje užimti pirmąją vietą.

„Top lygoje“ norėtume šiek tiek pakelti kartelę ir pretenduoti į medalininkų gretas.

Kas, palyginti su praėjusių metų komanda, pasikeitė sudėtyje?

Pasikeitė keli jaunuoliai. Pasipildėme Luku Selmistraičiu. Tai - labai jaunas, perspektyvus ir labai greitas žaidėjas. Jis greitumo testus atlieka geriausiai iš visų komandos žaidėjų.

Jis gynyboje neatlieka pagrindinio vaidmens, bet puolime aš jį spaudžiu, kad atliktų vieną iš pagrindinių vaidmenų.

Šiemet ir pats bėgsiu į aikštę - atliksiu žaidžiančiojo trenerio vaidmenį.

Kaip vyko pasiruošimas sezonui?

Lapkričio mėnesį užbaigėme sezoną, šiek tiek pailsėjome mėnesį ir vėl pradėjome ruoštis regbiui ant smėlio - tapome Lietuvos paplūdimio regbio čempionais.

Jau vasario pradžioje išėjome į laiką - treniravomės net prie minusinės treniruotės vasario mėnesį.

Taip pat treniravomės ir Klaipėdos lengvosios atletikos manieže. Labai daug dėmesio kreipiame fiziniam pasiruošimui.

Mes neturime kito pasirinkimo: eiti, kentėti, daryti tai, ką reikia padaryti, ugdyti ištvermę, vikrumą. Norint tobulėti - tai privaloma.

Koks komandos žaidėjų nusiteikimas?

Su šia komanda dirbu jau trečią sezoną. Kiekvieną sezoną įvedu naujas drausmės taisykles, tam tikrus standartus. Tai, ką turime, palyginus su pirmuoju sezonu, skiriasi lyg diena ir naktis.

Sakyčiau, kad jų psichologija, nusiteikimas treniruotėms tikrai prilygsta bent jau pusiau profesionalų komandai. Jie labai drausmingi, labai klauso manęs, atlieka visus nurodymus.

Bandau akcentuoti tai, kad aš viską pateikiu lyg ant lėkštės, bet turite ateiti į treniruotę ir tai pasiimti. Nebus taip, kad aš viską paruošiu, o jūs nesiklausote ir darote, kaip norite.

Man labai lengva su jais dirbti, nes esu išmokęs tam tikrų dalykų iš savo asmeninės patirties.

Šešerius metus žaidžiau Anglijoje, ten taip pat studijavau universitete, įgijau fizinio paruošimo ir traumų gydymo specialybę, iš ten pasisėmiau labai naudingos patirties bei skiepiju savo vyrukams.

Ar išsirinkote komandos kapitoną? Kam patikėtos šios pareigos?

Taip. Tai - Gytis Briedis, vyriausias, labiausiai patyręs komandos vedlys.

Pats, kaip treneris, esate išties jaunas. Ar nėra sudėtinga, kai komandos gretose yra vyresnių žaidėjų? Ar jie jūsų klauso?

Mūsų komandos žaidėjai - drausmingi. Vyrai mane labai gerbia.

Aš jiems sakau, ko aš noriu: parodyti, ką reiškia žaisti aukšto lygio regbį. Visi ateiname į treniruotes dėl vienos misijos - kažko pasisemti ir tobulėti. Nėra jokių asmeniškumų.

Mūsų pagrindinis tikslas - kuo geriau reprezentuoti Klaipėdos vardą ir kiekvienose rungtynėse siekti tik aukščiausių tikslų.

„Kuršiai“ ruošiasi savaitgalio kovoms

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder