Savivaldybėje užuovėjos ieško ir „Neptūno“ futbolininkai

(11)

Futbolo klubui „Neptūnas“ nepavyko sportiniu keliu patekti į stipriausių Lietuvos komandų būrį. Tačiau klaipėdiečiai šios svajonės neatsisako ir prie jos įgyvendinimo kitais metais finansiškai prašo prisidėti Klaipėdos miesto savivaldybę. Tik ši jiems vilčių suteikti nėra linkusi.

Jau treji metai, kai Klaipėdos sporto sirgaliai negali namuose mėgautis stipriausių šalies futbolo komandų žaidimu. 2019 m. gruodžio 5 d. Lietuvos futbolo federacija (LFF) pranešė, kad Klaipėdos „Atlantas“ šalinamas iš LFF A lygos.

Šiais metais į aukščiausiąją Lietuvos futbolo lygą sportiniu principu bandė patekti kita uostamiesčio ekipa - futbolo klubas „Neptūnas“. Ir nuo šio tikslo liko tik per žingsnį.

Antroje pagal pajėgumą LFF I lygoje „Neptūnas“ užėmė antrąją vietą ir iškovojo teisę pakovoti dėl galimybės kitame sezone varžytis stipriausioje šalies lygoje.

Tačiau Telšių „Džiugo“ barjeras klaipėdiečiams buvo per aukštas. Pralaimėtos abejos pereinamosios rungtynės ir viltį patekti į LFF A lygą teko atidėti mažiausiai metams.

2020 metais savo veiklą pradėjęs FK „Neptūnas“ neslepia, kad tai yra pagrindinis jo tikslas. Pagalbos jį įgyvendinant 2023 metais bei prisidėjimo prie klubo vystymosi tikimasi ir iš Klaipėdos miesto savivaldybės.

FK „Neptūnas“ uostamiesčio valdžios prašo finansinės paramos iš miesto biudžeto.

Tačiau, kad tai būtų galima padaryti, reikia keisti Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos patvirtintą reprezentacinių miesto sporto komandų finansavimo tvarkos aprašą.

Pagal šiuo metų galiojančią tvarką, Savivaldybė pinigų galėtų skirti tik stipriausioje LFF A lygoje žaidžiančiai komandai.

Pasak FK „Neptūnas“ direktoriaus Tado Vaitkaus, kol kas apie konkrečią iš Savivaldybės norimą gauti pinigų sumą nekalbama.

"Pradžioje reikia išsiaiškinti, ar įmanoma minėtą aprašą pakeisti. Kitas žingsnis būtų dalyvavimas reprezentacinių miesto sporto komandų finansavimo projekte.

Apie pinigų sumas kalbėti dar anksti. Tuo labiau jog ką tik pasibaigė sezonas, o naujojo sezono biudžetą dar tik pradedame dėlioti„, - “Vakarų ekspresui„ sakė viešosios įstaigos “Neptūno" futbolo klubo vadovas.

T. Vaitkaus teigimu, norinčios patekti į LFF A lygą komandos biudžetas turėtų siekti apie 200 tūkstančių eurų. Neseniai pasibaigusiame sezone „Neptūnas“ savo piniginėje turėjo apie 160 tūkst. eurų.

"Klaipėda neturi komandos LFF A lygoje. Gėda. Turime atsirasti tame sąraše. Todėl ir ieškome visų įmanomų variantų, kaip tai padaryti. Matysime, kaip mums seksis ir koks bus rezultatas.

Dalininkų lėšos, Savivaldybės parama. Visi šalies futbolo klubai gauna savivaldybių paramą. Be jos neišgyventų", - neabejojo T. Vaitkus.

Tačiau Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis leido pakankamai aiškiai suprasti, kad FK „Neptūno“ prašymas vargu ar bus patenkintas.

"Į šį klausimą jau ne vieną ir ne du kartus buvo aiškiai atsakyta. Negalime išskirti vienos sporto šakos ir vieno klubo.

Jei į reprezentacinių miesto sporto komandų sąrašą įtrauksime ne tik aukščiausiosios, bet ir pirmosios lygos čempionate dalyvaujantį futbolo klubą, tai turime į jį įtraukti ir kitų sporto šakų miesto komandas, žaidžiančias tokiame pačiame lygyje.

Pakeitus sistemą, tai tektų daryti ne tik futbole. Tokia pati prievolė atsirastų ir visose kitose sporto šakose.

Ir kas tada išeitų? Būtų labai daug pretendentų į Savivaldybės finansavimą, o miesto pinigų net ir pačiose aukščiausiose lygose žaidžiančioms mūsų komandoms neužtenka", - patikino G. Neniškis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder