Sekmadienį „Švyturio“ arenoje - Lietuvos ir Sakartvelo rankininkų dvikova

(4)

Į Klaipėdos „Švyturio“ areną grįžta didysis rankinis - sekmadienį nuo 16 val. 2024 m. Europos vyrų rankinio čempionato atrankos rungtynes žais Lietuvos ir Sakartvelo rinktinės.
 

 

Lietuvaičiams, kurių gretose tradiciškai yra būrys esamų ir buvusių Klaipėdos "Dragūno" ekipos žaidėjų, tik pergalė padės tęsti kovą dėl vietos Europos čempionate. Todėl sirgalių palaikymas „Švyturio" arenos tribūnose yra vertas aštunto žaidėjo aikštėje.

"Sakartvelo rinktinė yra geriau puolanti negu besiginanti komanda. Puolime varžovus į priekį veda pusiau krašto pozicijose žaidžiantys jų lyderiai Giorgis Tskhovrebadzė ir Nikolozas Kalandadzė.

Būtent aplink juos ir sukasi visas varžovų puolimas. Pirmiausia, reiks sustabdyti varžovų atakas. Jeigu gynyboje susidorosime, susikursime šansų greitai kontratakuoti ir pelnyti lengvus įvarčius.

Turime greitai pereiti iš gynybos į puolimą ir išnaudoti tai, kad varžovai neturi lygiaverčių keitimų. Varžovai turi 7-8 pajėgius rankininkus, bet jaučiasi meistriškumo skirtumas tarp pagrindinių ir atsarginių žaidėjų", – sakė Lietuvos rinktinės treneris Gintaras Savukynas.

Tai, kad Sakartvelis pajėgi komanda įrodė kovo 8 dieną Tbilisyje, kai lietuvaičius įveikė rezultatu 32:18.

Visgi, lietuvaičiai šįkart žais prie savų sirgalių ir tikisi parodyti visai kitokį veidą.

Visus tris pralaimėjimus patyrusi Lietuvos rinktinė nukrito į paskutinę ketvirtą vietą 6-oje atrankos grupėje, tačiau dar išsaugojo teorines viltis antrą kartą iš eilės patekti į Europos čempionatą.

Lietuviams būtinas revanšas prieš Sakartvelo komandą sekmadienį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vyksiančiose rungtynėse. Bilietus į rungtynes platina kakava.lt

"Sieksime reabilituotis namuose ir parodyti, kad nesam tokie beviltiški kaip atrodėme Tbilisyje“, – teigė vienas Lietuvos rinktinės lyderių Aidenas Malašinskas.

Į finalinį Europos čempionato etapą pateks dvi geriausios grupių komandos ir keturios geriausios trečią vietą užėmusios ekipos. Geriausios keturios trečią vietą užėmusios rinktinės bus nustatytos atsižvelgiant tik į rungtynes su dviem aukščiausias vietas grupėje užėmusiomis komandomis.

6-oje grupėje pirmauja po 2 rungtynių po 4 taškus turinčios Vengrijos ir Šveicarijos rinktinės. Grupės lyderės ketvirtadienį vakare susitiks Šafhauzene. Pirmuosius 2 taškus iškovojęs Sakartvelas pakilo į trečią vietą. Lietuvos rinktinė lieka be taškų.

Europos čempionato finaliniame etape Lietuvos rinktinė yra dalyvavusi du kartus – 1998 ir 2022 metais.

Lietuvos rinktinės sudėtis:

Vartininkai: Lukas Gurskis („Bordeaux Bruges“, Prancūzija), Giedrius Morkūnas (Vilniaus „Šviesa“) ir Karolis Videika (Kauno „Granitas-Karys“).

Kairieji kraštai: Deividas Jovaišas („Bergsoy“, Norvegija) ir Ernestas Stvolas (Vilniaus „Amber“).

Kairieji pusiau kraštai: Gerdas Babarskas („Aix“, Prancūzija), Lukas Simėnas („Istres“, Prancūzija) ir Karolis Antanavičius („Hard Alpla“, Austrija).

Įžaidėjai: Aidenas Malašinskas („Melsungen“, Vokietija) ir Benas Petreikis („N-Lubbecke“, Vokietija).

Linija: Tadas Stankevičius (Alytaus „Varsa-Stronglasas“) ir Benas Butkus („Eintracht Hildesheim“, Vokietija).

Dešinieji pusiau kraštai: Mindaugas Dumčius („Elbflorenz“, Vokietija) ir Gytis Šmantauskas (Klaipėdos „Dragūnas“).

Dešinieji kraštai: Mykolas Lapiniauskas („Dragūnas“) ir Laurynas Palevičius („Šviesa“).

Universalūs: Tadas Rasakevičius („Šviesa“) ir Modestas Štarolis („Granitas-Karys“).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder