Shodan vasaros dienos karatė stovykla „Sportuok su draugu“

Klaipėdos karatė mokykla „Shodan“ rugpjūčio 16-20 ir 23-27 d. organizavo vaikų fizinio aktyvumo dienos stovyklą - „Sportuok su draugu“.

Iš viso stovykloje dalyvavo 80 karatė klubo „Shodan“ sportininkų ir kiekvienas jų pasikvietė po draugą, tad iš vis į sporto stovyklą per dvi savaites pavyko įtraukti 160 vaikų. Šiuo skaičiu džiaugiamės, kadangi vasarą, kai mokyklos ir sporto būreliai uždaryti, tėvai darbuose, vaikams trūksta fiziškai aktyvios veiklos.

Deja, neretai vaikai aktyvų laisvalaikį iškeičia į kompiuterinius žaidimus. Kartu su karatė komandos treneriais pastebėjome, kad priežastys kodėl vaikai vasaros metu mieliau leidžia laiką prie kompiuterio ekrano, yra tokia, jog vaikai nėra supažindinami su skirtinga fiziškai aktyvia veikla bei neturi draugų, su kuriais galėtų išeiti į lauką. Tad mūsų komandos tikslas buvo padėti vaikams išugdyti sveikatai naudingus įpročius, supažindinti ir paskatinti juos rinktis sveikus, aktyvius laisvalaikio praleidimo būdus bei susirasti naujų draugų, kad būtų drąsiau eiti sporto keliu.

Dėl šios priežasties ir nusprendėme imtis iniciatyvos, suplanuoti ir įgyvendinti šią aktyvią vasaros stovyklą. Labai norėjome, kad stovykloje galėtų dalyvauti vaikai ir tėveliams tai nesukeltų finansinių nepatogumų, tad rašėme projektą ir prašėme, kad stovyklos išlaidas kiek įmanoma, padengti padėtų Sporto Rėmimo Fondas. Mums pavyko, gavome dalinį finansavimą iš Sporto Rėmimo Fondo ir penkių dienų stovykla su maitinimu ir įvairiomis fiziškai aktyviomis veiklomis, pramogomis vaikams kainavo tik 18Eur.

Stovyklos programa buvo tokia: Pirmąją stovyklos dieną pradėjome Klaipėdos „Kar Kar“ parke (Minimelts nuotykių parkas). Karatė instruktoriai supažindino vaikus su kovos meno pagrindais, o antrojoje dienos pusėje ne tik sportiškai, bet ir linksmai vaikai leido laiką laipynių parke. Karstymasis - tai ne tik smagi pramoga, šios veiklos metu dirba visi kūno raumenys, yra lavinama koordinacija.

Antradienį Klaipėdos baseine visi stovyklautojai, dalyvavo plaukimo pamokoje su linksmais ir energingais plaukimo instruktoriais. Smagių plaukimo pamokų metu kai kuriems vaikams pavyko įveikti vandens baimę, o kiti net išmoko plaukti. Po pietų vykome į batutų parką „Skypark“.

Trečiąją stovyklos dieną dėl prastų oro sąlygų teko šiek tiek koreguoti stovyklos planą. Vietoje karatė sporto treniruotės Juodkantėje, treniruotę darėme Klaipėdos lengvosios atletikos manieže.

Ketvirtadienį turėjome antrąją plaukimo pamoką baseine, kurios metu tobulinome plaukimo įgūdžius, o po to vykome į „Scala Dream“ – šiuolaikinę laipiojimo uolomis užsiėmimų salę. Paskutiniąją stovyklos dieną nuo 10 val. ryto iki 18val. Leidome laiką aktyvaus ir harmoningo laisvalaikio sodyboje „Vinetų Kaimas“. Čia įveikėme „Jaunųjų Vilkų kelią“ – tai judriems vaikams skirta aktyvi programa, kurios metu pristatoma indėnų kultūra ir istorija, žaidžiami indėnų lauko žaidimai, atliekamos įvairios rungtys bei užduotys, skatinančios judėti, įgauti budrumo, drąsos ir pasitikėjimo, lavinančios koordinaciją, reakciją.

Stovykla buvo turininga ne tik organizatorių manymu. Karatė mokykla „Shodan“ Facebook paskyroje sulaukė itin didelio kiekio teigiamų tėvelių atsiliepimų apie laimingas vaikų emocijas „ Ačiū už nerealią stovyklą ir jos uždarymą. Lėja grįžo pilna įspūdžių ir su plačia šypsena. OSU.“, tokie ir panašūs komentarai lydėjo stovyklautojus ir organizatorius kiekvieną stovyklos dieną, o stovyklos dienos įrašai buvo peržiūrimi 2000 žmonių kasdien. ,,Shodan“ mokykla tokią pat stovyklą organizuos ir 2022 metų vasarą, o vėliau planuoja padaryti stovyklą su didesniu vaikų kiekiu, kadangi šiais metais tik paskelbus registraciją, visos 160 vietų buvo užpildytos per dvi dienas.

Karatė mokykla „Shodan“ yra didžiausias karatė klubas Vakarų Lietuvoje, prie šio klubo organizuojamų veiklų kasmet prisijungia vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių ir tampa fiziškai aktyvios bendruomenės dalimi.

Kyokushin karatė mokyklos „Shodan“ vykdomas projektas „Vasaros dienos stovykla „Sportuok su draugu“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Sidebar placeholder