Shodaniečių triumfas Europos čempionate – iškovoti visų spalvų medaliai

Savaitgalį Lenkijos Tarnov mieste vyko Europos karatė kyokushin čempionatas, į kurį susirinko beveik 200 dalyvių iš 18 Europos šalių.

Šios varžybos buvo sėkmingos Lietuvos rinktinei, kuri komandinėje įskaitoje iškovojo 1 vietą, tarp visų šalių laimėdama 4 aukso, 4 sidabro ir 6 bronzos medalius. Lietuvos rinktinės garbę gynę Shodan mokyklos kovotojai pasirodė itin sėkmingai prie komandinės pergalės prisidėdami 1 aukso, 1 sidabro, ir 2 bronzos medaliais.

Europos čempionu kumite (kovų) rungtyje, svorio kategorijoje +95kg tapo Eventas Gužauskas, taip apgindamas pernai Gruzijoje iškovotą čempiono vardą. Pirmoje kovoje Eventas dukart į nokdauną siuntė varžovą iš Latvijos, pusfinalyje įtikinamai įveikė kovotoją iš Vengrijos, o finale kitam Lietuvos kovotojui patyrus traumą, pergale atiteko shodaniečiui.

Bronzos medalį svorio kategorijoje -65kg iškovojo ir ant prizininkų pakylo lipo šių varžybų debiutantė Ieva Budrytė. Klaipėdietė ketvirtfinalio kovoje per pagrindinį laiką įveikė varžovę iš Lenkijos, bet pusfinalyje nusileido būsimai Europos čempionei, kovotojai iš Vengrijos.

Šių varžybų atradimu tapo jaunoji shodanietė Marija Sekunda, kuri būdama pačia jauniausia Europos čempionato kovotoja iškovojo bronzos medalį. Varžybų burtai nebuvo palankūs jaunajai kovotojai, nes jau pirmoje kovoje laukė patyrusi lenkė Agata Winiarska. Ši viena tituluočiausiu Lenkijos kovotojų bei praėjusio Europos čempionato finalininkė buvo viena varžybų favoričių. Visi varžovės titulai nei kiek neišgąsdino Marijos, kuri nuo pirmų kovos sekundžių rimtai kovojo su varžove. Kovos pabaigoje, primetus dar didesnė tempą, lenkaitė jau nebespėjo ir nebeturėjo kuo atsakyt, tad pasibaigus kovai dauguma teisėjų skyrė pergalę klaipėdietei.

Pusfinalio kovoje taip pat laukė patyrusi tituluota varžovė iš Vengrijos Szenge Toth. Po pirmo laiko du iš penkių teisėjų skyrė pergalę Marijai, bet to nepakako tad kova buvo pratęsta. Po atkaklios kovos nei viena iš kovotojų nesugebėjo įrodyti savo pranašumo ir visi penki teisėjai skyrė lygiasias. Deja, antrame pratęsime vengrė sugebėjo aktyviau smūgiuoti ir iškovoti pergalę. Tačiau tai Marijos aukščiausias pasiekimas jos karatė kelyje.

Europos vicečempionais komandinėje kata (technikos demonstravimo) rungtyje tapo taip pat šių varžybų debiutantai Matas Jonauskas, Monika Tydikaitė ir Joana Timinskienė. Pirmoje kovoje shodaniečiai 4-1 įveikė Rumunijos komandą, pusfinalyje įtikinamai 5:0 nugalėjo Bulgarijos rinktinę, o finale dėl patirties stokos nusileido kitai Lietuvos komandai.

Varžybose garbingai kovota, bet pergalių pasiekti nepavyko Laurynui Vaičikauskui, Dovydui Martišiui, Viktorijai Dambrauskaitei.

Shodaniečiai dėkoja visiems, kurie prisideda prie aukščiausių rezultatų siekimo – Lietuvos karatė kiokušin federacijai, gydytojui Jurijui Karpovičiui, kuris prižiūri rinktinę prieš varžybas ir buvo kartu varžybų metu, sporto klubui Impuls, treneriui Vitalijui Smackiui ir visiems kitiems.

Karatė mokykla „Shodan“ įrodo, kad šiuo metu yra viena stipriausių Europos karatė mokyklų. Nuoseklus ir kryptingas mokyklos darbas ugdant vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius jau daug metų leidžia pasiekti aukščiausius rezultatus Lietuvos, Europos bei pasaulio čempionatuose.