Siaubas Kopenhagoje: per rungtynes susmuko danų žvaigždė

Šeštadienį į kovą Europos futbolo pirmenybėse įsijungia B grupės ekipos. Pirmojoje akistatoje Kopenhagoje nuo 19 val. Lietuvos laiku susitinka Danija ir Suomija. Pirmo kėlinio pabaigoje žaidimas nutrūko sąmonę praradus šeimininkų lyderiui Christianui Eriksenui.

29-erių Milano „Inter“ futbolininkas sukniubo aikštėje be jokio kontakto su varžovu. Komandos draugai ir oponentai meldėsi, kol medikai bandė gaivinti žaidėją.

Po keliolikos minučių pranešta, kad rungtynės yra nutraukiamos. Abi komandos ir teisėjai paliko aikštę, iš kurios ant neštuvų išgabentas ir Ch. Eriksenas.

Nors futbolininkas buvo dengiamas audeklais, nuotraukose matyti, jog ant veido jam uždėta deguonies kaukė. Danas atrodo sąmoningas.

UEFA pasidalino informacija, jog Ch. Erikseno būklė stabilizuota, futbolininkas jau ligoninėje.

Žaidėjo agento žiniomis, Ch. Eriksenas kvėpuoja savarankiškai ir bendrauja su gydytojais.

Vėliau UEFA paskelbė, kad rungtynės tarp Danijos ir Suomijos bus tęsiamos nuo 21.30 val. Lietuvos laiku. Bus sužaistos likusios pirmo kėlinio minutės, po kurių seks sutrumpinta 5 min. pertrauka ir antras kėlinys.

19:57

Ch. Eriksenas išvežamas iš aikštės ant neštuvų.

19:56

Skelbiama, kad rungtynės nutraukiamos, komandos ir teisėjai palieka aikštę.

19:50

Komandos draugai ir varžovai meldžiasi, kol greitosios pagalbos brigada bando atgaivinti žaidėją.

19:48

Milano „Inter“ saugas gaivinamas aikštėje.

19:44

43': stadionas nuščiuvo – ant vejos parkrito sąmonę praradęs danų lyderis Ch. Eriksenas.

19:38

38': Jau du suomių žaidėjai „pasipuošė“ tamponais nosyje: nukentėjo kietos kovos nevengiantys T. Pukki ir J. Toivio, negana to, galvomis tarpusavyje susidūrė ir L. Hradecky bei J. Uronenas.

19:30

Futbolui Kopenhagoje negali atsispirti ir karališkosios šeimos atstovai.

19:27

25': Europos čempionato debiutantai iškentėjo rungtynių pradžią ir patys ėmė dažniau žvalgytis į dvikovos šeimininkų aikštės pusę, bet danai atrodo pasiruošę bet kurią sekundę vėl užgriūti varžovus.

19:16

15': L. Hradecky atrėmė grėsmingą P.E. Hojbjergo smūgį galva, po kurio kamuolys galėjo palįsti po suomių vartų skersiniu.

19:08

5': Jau rungtynių pradžioje po kampinio suomių baudos aikštelėje parūko dūmai, o netrukus vartininką L. Hradecky tolimu smūgiu patikrino J. Windas.


Danija FIFA reitinge užima dešimtą poziciją, pastaraisiais metais stabiliai kylantys suomiai žengia 54-i.

„Daniškas dinamitas“ nepasiekė 2016-ųjų Europos čempionato, nors prieš tai danai turnyre dalyvavo beveik be pertraukų, o 1992-aisiais pateikė vieną didžiausių staigmenų pirmenybių istorijoje laimėdami trofėjų.

Tuo metu suomių laukia debiutas: nei žemyno, nei pasaulio čempionatuose iki šiol jie nebuvo pasirodę.

Per visą istoriją komandos tarpusavyje žaidė net 59 kartus: 38 mačus laimėjo danai, 10 baigėsi lygiosiomis, 11 pergalių įsirašė suomiai.

Mačui Kopenhagoje teisėjaus anglas Anthony Tayloras.

Iškart po šio susitikimo ietis surems likusios B grupės rinktinės Belgija ir Rusija.

Antrame ture birželio 16 d. Suomija grumsis su Rusija, o danai ir belgai aiškinsis santykius birželio 17 d.

Dėl pandemijos metams atidėtas didžiausias Europos futbolo renginys pirmą kartą apima net 11-ą skirtingų šalių miestų, kuriuose iš viso varžysis 24 rinktinės, o titulą gins Portugalijos atstovai.

Į atkrintamąsias varžybas iškops po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas bei dar keturios iš šešių, užimsiančių trečias vietas pogrupiuose.

Lygiai mėnesį truksiančio turnyro nugalėtojai paaiškės finale Londono „Wembley“ stadione liepos 11 dieną.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder