Šiaulių buriuotojai padėkojo klaipėdiečiams

Klaipėdos sportininkų namuose vyko knygos „Šiaulių buriuotojai ir vandens sportas“ pristatymas.

Buriavimo Šiauliuose atsiradimo 90-mečiui bei garsaus Šiaulių buriuotojo Olego Truchano gimimo 100-ųjų metų sukakčiai skirtos knygos pristatymą jos autorius Jonas Nekrašius pradėjo nuo padėkos Klaipėdos buriuotojams.

„Buriavimas Lietuvoje gimė Mėmelyje, dabartinėje Klaipėdoje. Turime padėkoti klaipėdiečiams, kurie šiam vandens sportui davė labai daug“, - sakė J. Nekrašius.

Pagal profesiją J. Nekrašius yra advokatas. Tačiau Šiauliuose žinomas kaip kultūrologas, kraštotyrininkas ir sporto istorikas, atsidavęs gimtojo krašto kultūrinio palikimo įamžinimui.

Papasakojęs Lietuvos buriavimo istoriją ir apie kūrinio gimimo aplinkybes, J. Nekrašius išreiškė pagarbą ir daugybei Lietuvos buriuotojų, kurie savo meistriškumu garsino Tėvynės vardą ir kūrė tradicijas, leidžiančias vandens sportui gyvuoti ir šiandien.

Anot autoriaus, gausiai nuotraukomis iliustruotą knygą galima vadinti istoriniu dokumentu, grindžiamu ne tik jo asmeniniais pasakojimais, bet ir tuo metu gyvenusių žmonių įžvalgomis.

„Knygos tikslas - parodyti tikrą istoriją, kad matytume Lietuvos ateitį nepamiršdami ir jos praeities. Istorinės knygos reikalingos tęstinumui išsaugoti“, - neabejojo J. Nekrašius.

Pristatęs per 10 tyrinėjimo metų surinktų dokumentinių faktų kupiną kūrinį, J. Nekrašius pasirašytą „Šiaulių buriuotojų ir vandens sporto“ egzempliorių padovanojo Lietuvos jūrų muziejaus archyvui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder