Šįvakar Klaipėdoje - „Neptūno“ ir „Žalgirio“ akistata

Šįvakar 18.30 val. „Švyturio“ arenoje Klaipėdos „Neptūnas“ pradės 2022-2023 metų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną. Pirmasis varžovas - itin grėsmingas ir daug ambicijų susigrąžinti čempionų titulus turintis Kauno „Žalgiris“ su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriu Kaziu Maksvyčiu priešakyje.

Pastarasis strategas puikiai pažįsta Klaipėdos krepšinio sirgalius, čia tvyrančią atmosferą, taip pat gerai žino ir dalį "Neptūno" žaidėjų, kadangi prieš kelerius metus treniravo mūsų miesto komandą.

Kapitono mintys

"Žaisti prieš "Žalgirį" - visada didesnė motyvacija. Pirmos sezono rungtynės, jauduliuko yra, bet mūsų komanda daug dirbo, ruošėsi sezonui ir yra pasiruošusi", - "Vakarų ekspresui" sakė "Neptūno" komandos kapitonas Deividas Gailius.

Jis akcentavo ir tai, kad "Neptūnui" didelis paskatinimas yra ir savos sienos bei ištikimų sirgalių palaikymas.

"Kai žaidi arenoje prie didelio būrio sirgalių - motyvacija dviguba. Nesinori nuvilti savų sirgalių. Tą šįvakar ir bandysime padaryti", - sakė D. Gailius.

Legionieriai - su perspektyva į ateitį

"Neptūno" komanda šį sezoną yra gerokai pasikeitusi - prie vyr. trenerio vairo stojęs Mindaugas Brazys atjaunino komandą.

34-erių ekipos senbuvis D. Gailius yra vyriausias ekipos narys.

Jis kapitono pareigose pakeitė Martyną Mažeiką. Su šiuo krepšininku "Neptūnas" sutarties nebepratęsė ir padėkojo už komandoje praleistus metus.

"Turime ir jaunų talentingų klaipėdiečių. Mums klaipėdietiški veidai labai svarbu. Tiek mes, tiek žiūrovai nori pamatyti ir mūsų legionierių lygį.

Šiemet legionierius rinkomės ne kažkokias žvaigždes, o tokius, kurie yra su perspektyva į ateitį. 

Vyko intensyvūs komandos komplektacijos darbai, buvo daug analizės, kalbų su žaidėjais. Su kiekvienu neptūniečiu aptarėme jų vaidmenį komandoje", - prieš kurį laiką "Vakarų ekspresui" kalbėjo "Neptūno" treneris M. Brazys.

Jis pasidžiaugė, kad į Klaipėdą sugrįžo puikiai pažįstamas Mindaugas Girdžiūnas, pavyko išsaugoti vieną iš ekipos kertinių žaidėjų taip pat klaipėdietį Deividą Gailių.

M. Brazys akcentavo ir tai, kad vienas iš svarbių „Neptūno“ artėjančio krepšinio sezono tikslų - klaipėdiečius džiuginti gražiu žaidimu ir kovingumu.

"Norisi vėl pajusti tą puikią "Švyturio" arenos atmosferą, sirgalių palaikymą ir vienybę. Klaipėda pasižymi nuostabiais sirgaliais", - teigė M. Brazys.

Komandos sudėtis

Neptūniečiai atsisveikino su keliais vyresniais žaidėjais: Edgaru Želioniu (32 m.), Juliu Juciku (32 m.) ir jau minėtu Martynu Mažeika (37 m.).

Visgi ekipoje pasiliko kelis patyrusius žaidėjus: Žygimantą Janavičių (33 m.) ir Deividą Gailių (34 m.).

Taip pat pasikvietė patyrusį klaipėdietį Mindaugą Girdžiūną (33 m.). Pastarasis praėjusį sezoną su Vilniaus "Ryto" ekipa tapo Lietuvos čempionu, bet gimtosios Klaipėdos ilgesys ir noras atstovauti būtent savam miestui M. Girdžiūną vėl sugrąžino į uostamiestį.

"BasketNews.lt" paskaičiavo, kad dabartinės „Neptūno“ ekipos žaidėjų amžiaus vidurkis yra 26,1 m.

Pastebima, kad vieni įdomiausių "Neptūno" naujokų - amerikiečiai įžaidėjas Maliekas White'as ir vidurio puolėjas Austinas Wiley.

24-erių 191 cm ūgio M. White'as praėjusį sezoną praleido Vengrijos lygoje, Kormendo „Egis“ ekipoje, kurioje vietinėje lygoje fiksavo 14,5 taško, 3,2 atkovoto kamuolio ir 4,3 rezultatyvaus perdavimo vidurkius.

„Neptūno“ ekipoje yra ir daugiau naujokų: sunkusis krašto puolėjas iš Latvijos Rinalds Malmanis, taip pat lietuvaičiams puikiai pažįstamas Rokas Gustys.

Ekipoje liko ir perspektyvūs žaidėjai - Nojus Mineikis, Matas Jogėla, Oskaras Pleikys, Lukas Kreišmontas, pasirašyta ilgalaikę sutartis su gynėju Matu Vaitkumi.

Su „Neptūnu“ galiojančią sutartį turi ir 21-erių metų įžaidėjas Adomas Sidarevičius, tačiau jį iki sezono pabaigos nuspręsta skolinti Jonavos „CBet“ ekipai.

Prie "Neptūno" trenerių štabo prisijungė puikiai žinomas buvęs krepšininkas Vidas Ginevičius. Trenerių štabe liko latvis Sandis Buškevics.

Sidebar placeholder