Mindaugas Girdžiūnas

Svarbias rungtynes iki galo kontroliavęs „Neptūnas“ susitvarkė su šiauliečiais

Klaipėdos „Neptūnas“ (9-12) kontroliavo rungtynes ir gana užtikrintai pasiekė pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).

Mindaugo Brazio auklėtiniai namie 93:79 (28:15, 19:18, 27:32, 19:14) įveikė „Šiaulius“ (10-11).

„Neptūnas“ sudėtyje neturėjo susirgusio lyderio Deivido Gailiaus.

Pirmoji komandų tarpusavio akistata buvo pasibaigusi šiauliečių pergale 61:60.

Ši pergalė – labai svarbi atkrintamųjų siekiančiam „Neptūnui“, kuris dabar laimėjimais išsilygino su Kėdainių „Nevėžiu-Optibet“. Šios komandos užima 8–9 pozicijas turnyro lentelėje. Aukščiau žengia būtent šiauliečiai.

Mindaugas Girdžiūnas rungtynes atidarė pora tolimų metimų ir taip „Neptūnas“ išsiveržė į priekį 7:2. Šiauliečių bandymai artėti vis buvo atremti, o Roko Gusčio dvitaškis su pražanga augino skirtumą iki 9 taškų – 21:12. Dviženklę ribą peržengti pavyko dar pirmajame ketvirtyje, maža to, M.Girdžiūnas kėlinį uždarė dar vienu šūviu – 28:15.

Antrajame kėlinyje abi ekipos kurį laiką stokojo rezultatyvumo, o „Neptūnas“ laikė kontrolę savo rankose – 41:28. Antino Jacksono, Martyno Varno ir Donato Sabeckio indėlio šiauliečiams buvo maža, tad jie į ilgąją pertrauką iškeliavo atsilikdami 33:47.

Po pertraukos situacija kardinaliai nekito. D.Sabeckis ir Paulius Danusevičius tritaškiais bandė užvesti „Šiaulius“ ir taip gerino svečių padėtį (44:53), tačiau šeimininkai atsakė atkarpa 6:0 ir viską stabilizavo. Tritaškiai buvo „Neptūno“ ginklas ir toliau, o po trijų ketvirčių klaipėdiečiai pirmavo 74:65.

Laiko atsitiesti Antano Sireikos auklėtiniai dar turėjo, nors Mato Vaitkaus tritaškis ir mažino jų šansus – 85:73. Svečiams vilčių įkvėpė varžovų pražangos, tačiau Arminas Urbutis realizavo vieną baudą iš dviejų, o Danielis Baslykas prametė abi – 76:88. Tai kainavo brangiai ir daugiau „Šiauliai“ nebeatsitiesė.

Šeimininkai pataikė 14 tritaškių iš 29 (48 proc.), svečiai – 6 iš 24 (25 proc.).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo 20 taškų pelnęs M.Girdžiūnas, fiksuoti ir du dvigubi dubliai. Vienas priklausė Ž.Janavičiui (16 tšk., 11 rez. perd.), kitas – Austinui Wiley (13 tšk., 11 atk. kam.).