To nebuvo niekada: Lietuvos plaukimo rinktinė tapo Europos čempione!

Serbijos sostinėje Belgrade pirmadienio vakarą užfiksuotas istorinis rezultatas Lietuvai.

Temos: 3 Tomas Navikonis Plaukimas Andrius Šidlauskas Komentarai Pirmą sykį mūsų šalies istorijoje Lietuva tapo komandinės rungties Europos plaukimo čempione. Lietuviai triumfavo vyrų keturi po 200 m laisvuoju stiliumi estafetėje. Finale mūsiškiai beveik 2 sekundėmis pagerino ir Lietuvos rekordą. Jų laikas – 7 min. 8,04 sek.

"
Trepočka, Tomas Lukminas ir Tomas Navikonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Toli už nugaros liko vengrai (7:09,59) ir graikai (7:09.73). Jiems atiteko atitinkamai sidabras ir bronza. Tomas Navikonis, Tomas Lukminas, Kristupas Trepočka ir Rokas Jazdauskas jau buvo patys greičiausi ir ryte vykusiose atrankos varžybose, kai finišavo per 7 min. 9,75 sek. ir taip pat gerino šalies rekordą. Finale R.Jazdauską pakeitė rinktinės lyderis Danas Rapšys, o lietuviai plaukė dar greičiau.

Verta pažymėti, kad ne visos geriausios rinktinės į šį Europos čempionatą atsiuntė savo sportininkus. Nemaža dalis jų ruošiasi Paryžiaus olimpinėms žaidynėms ir praleidžia žemyno pirmenybes.

Į finalą pirmadienio vakarą įplaukė Andrius Šidlauskas. 100 m krūtine atrankoje ryte pats greičiausias buvęs lietuvis (59,36 sek.), išsikovojęs ir olimpinį kelialapį, vakare kiek sulėtėjo.

Jo laikas – 1 min. 0,18 sek. buvo šeštas pusfinalyje. Tačiau jo užteko patekti į rytoj vyksiantį finalą.

"

A. Šidlausko karjeros rekordas šioje rungtyje yra 59,12 sek. Moterų 200 m nugara pusfinalyje plaukė ir Justine Elizabeth Murdock. 21-erių sportininkė pirmą sykį atstovo Lietuvai. Čikagoje gimusios ir užaugusios sportininkės močiutė – lietuvė.

"
Justine Elizabeth Murdock / nuotr. asmeninio archyvo

200 m nugara pusfinalyje Belgrade J.E.Murdock užėmė 12 vietą. Jos laikas – 2 min. 14,75 sek.