Tobulą savaitę „Žalgiris“ užbaigė triuškinančia pergale Šiauliuose

Žalgiriečiai 92:69 pranoko „Šiaulius“ ir šventė 12-ąją pergalę paeiliui LKL. Brady Manekas ir Edmondas Sumneris pelnė po 14 taškų, L.J. Thorpe'as surinko 12 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų.

LKL turnyro lentelės viršūnėje žengiantys kauniečiai vietiniame fronte įsirašė 12-ąją pergalę paeiliui. Paskutinį sykį jie patyrė nesėkmę lapkričio 27 d., kai namie nusileido Klaipėdos „Neptūnui“ (76:88).

Šią savaitę Kauno klubas nuskynė ir dvi pergales Eurolygoje, kur pranoko Bolonijos „Virtus“ ir Vitorijos „Baskonia“ ekipas.

Tuo metu šiauliečiams tai buvo trečioji nesėkmė iš eilės, o po jos Žydrūno Urbono vyrai užima 10-ąją poziciją.

Šiame mače vyriausiuoju arbitru dirbo Gytis Vilius, kuris buvo suspenduotas LKL teisėjų departamento, o su sprendimu nesutikęs, jis pateikė apeliaciją LKL Drausmės komisijai.

Pirmieji du kėlinukai klostėsi permainingai. Svečiams pabėgus 13:2, šeimininkai sugebėjo kiek stabilizuoti žaidimą ir po pirmųjų 10 minučių priartėti 9 taškais (19:28).

Antrajame ketvirtyje Lauryno Biručio ir Edmondo Sumnerio traukiamas „Žalgiris“ nurūko į priekį 47:28, tačiau sėkminga Dovydo Romančenkos atkarpa padėjo šiauliečiams per pertrauką atsilikti 34:47.

Antroje mačo pusėje „Šiauliai“ lengvo gyvenimo Lietuvos čempionams nežadėjo. Tomašo Pavelkos, L.J. Thorpe'o ir Romančenkos pastangomis šeimininkai laimėjo ketvirtį 4 taškais ir prieš paskutines 10 minučių sumažino skirtumą iki 9 taškų (57:66).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui „Žalgirį“ link pergalės pastūmėjo Kevarriusas Hayesas, surinkęs 6 taškus paeiliui ir sukrovęs 16 taškų persvarą – 80:64.

„Užbaigėme labai, labai sunkią savaitę, – kalbėjo Trinchieri. – Sakyčiau, pasiekėme dvi puikias pergales Eurolygoje, o šiandien sužaidėme tokį mačą, kuriame aš tiesiog turėjau galimybę būti nepatenkintas žaidėjų energija, kova.

Galėjau dėl to nerimauti, bet komanda atliko gerą darbą. Tikiu, kad buvome banguoti, galėjome rungtynes užbaigti kur kas anksčiau. Geras dalykas yra tai, jog pasidalinome minutes. Svarbiausia, kad komanda iškovojo pergalę profesionaliai.“

Urbonui nepadėjo Karolis Giedraitis, o Trinchieri rotacijoje neturėjo Rolando Šmito. Latvį pavadavęs jaunasis Dovydas Butka per 4,5 minutės prametė tritaškį, sugriebė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 3 naudingumo balus.

Nugalėtojų ekipoje išsiskyrė Sumneris, kurio sąskaitoje per 23 minutes buvo 14 taškų (4/8 dvit., 2/3 trit.), 5 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 19 naudingumo balų.

14 taškų įmetė ir Brady Manekas, 11 taškų ir 5 atkovotus kamuolius pridėjo Birutis.

Šiaulių komandoje galingą pasirodymą surengęs Thorpe'as fiksavo dvigubą dublį. Gynėjas per 30 minučių pelnė 14 taškų (6/10 dvit., 0/3 trit., 2/5 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 11 rezultatyvių perdavimų bei surinko 24 naudingumo balus.

„Šiauliai“: L.J. Thorpe'as 14 (6/10 dvit., 7 atk. kam., 11 rez. perd.), Tomašas Pavelka 12 (5/5 dvit.), Dovydas Romančenko 10 (7/8 baud.), Shaquille'as Keithas (4/6 dvit.), Paulius Danusevičius (1/7 dvit., 2/4 trit., 9 atk. kam.) ir Nojus Mineikis (2/4 trit.) po 8.

„Žalgiris“: Edmondas Sumneris (4/8 dvit., 2/3 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Brady Manekas (4/8 trit.) po 14, Laurynas Birutis 13 (6/8 dvit., 5 atk. kam.), Keenanas Evansas 11 (2/3 trit., 4 rez. perd.), Kevarriusas Hayesas 10 (5/7 dvit., 5 atk. kam.), Tomas Dimša 9 (3/6 trit.), Dovydas Giedraitis 8 (2/2 trit.).