PASIEKIMAS. Tomas Rinkevičius rankose laiko Rumunijos krepšinio čempionato trečiosios vietos taurę.  Sibiu CSU nuotr.

Tomas Rinkevičius liaupsinamas Rumunijoje

Anksčiau Klaipėdos „Neptūno“ klube su Kaziu Maksvyčiu dirbęs treneris Tomas Rinkevičius ir toliau darbus tęs Rumunijoje. Bronzos medalius Rumunijos krepšinio lygos čempionate su Sibiu CSU komanda iškovojęs rietaviškis su šia ekipa pratęsė sutartį dar dvejiems metams.

T. Rinkevičius kaip vyr. treneris kitą sezoną išbandys jėgas europiniame FIBA turnyre.

LKL nesuviliojo

„BasketNews.lt“ skelbia, kad T. Rinkevičių į savo gretas norėjo prisivilioti „Gargždai“ ir „Šiauliai“, tačiau Sibiu klubas nukonkuravo lietuvius ir kitą sezoną rietaviškio Lietuvos krepšinio lygos čempionate neišvysime.

Pabrėžiama, kad Lietuvos rinktinės asistento vadovaujama Sibiu komanda su vienu iš mažiausių biudžetų Rumunijos čempionate iškovojo bronzos medalius, serijoje 3:2 nugalėjusi Vaido Kariniausko atstovaujamą Bukarešto „Rapid“.

T. Rinkevičius Sibiu klubo sistemoje dirbti pradėjo pernai, kada buvo pasikviestas į sporto koordinatoriaus pareigas, o nuo 2022 m. lapkričio pakilo iki pagrindinės komandos vyr. trenerio pareigų.

Jis prieš tai šiame poste 2019-2020 m. sezone darbavosi Klaipėdos „Neptūne“, tačiau įpusėjus sezonui buvo atsisveikinta.

Nuo 2021 metų T. Rinkevičius dirba Lietuvos rinktinės trenerių štabe kartu su ilgamečiu bendražygiu Kaziu Maksvyčiu.

Iš rumunų - pagyros

T. Rinkevičius „Vakarų ekspresui“ pasakojo, kad Rumunijos Sibiu miestas pasižymi krepšinio sirgaliais.

„Vieni iš geriausių visoje Rumunijoje. Gera salėje atmosfera, dažnai būna pilna žiūrovų, tad malonu ir dirbti. Sirgaliai mus palaiko ne tik namuose, bet ir dažnai vyksta į išvykas, sukuria gerą atmosferą. Krepšinis šiame mieste - mylimas“, - džiaugėsi T. Rinkevičius.

Jis teigė, kad darbų Lietuvos krepšinio rinktinėje tikrai neapleis.

„Prieš pasirašydamas su Sibiu klubu sutartį, aptariau ir Lietuvos rinktinės darbus. Sutarėme, kad nedarys kliūčių dalyvauti visame rinktinės procese. Tai buvo viena iš kontrakto sąlygų, jie sutiko, tad nėra jokių problemų“, - sakė T. Rinkevičius.

Sibiu SCU komanda savo oficialioje interneto svetainėje pabrėžia, kad Tomas Rinkevičius į Sibiu atvyko 2021 m., kai tapo klubo akademijos koordinuojančiu treneriu. Taip pat akcentuojama, kad lietuvis puikiai paruošė I lygos Sibiu SCU komandą, su kuria pasiekė puikių rezultatų.

"Mūsų komandos treneris gimė 1978 metų sausio 4 dieną Rietave, Lietuvoje. Tomas turėjo gerą žaidėjo karjerą, kur daugiausia praleido gimtojoje šalyje, bet taip pat patirties sėmėsi Ukrainoje, Austrijoje, Prancūzijoje ir Danijoje.

Mūsų komandos vyriausiasis treneris turi ir trenerio tarptautinės patirties. Tomas Rinkevičius yra Lietuvos rinktinės personalo narys. 2022 metų vasarą jis su savo rinktine dalyvavo „EuroBasket 2022“ turnyre kartu su Lietuvos rinktinės ir Kauno „Žalgirio“ vyriausiuoju treneriu Kaziu Maksvyčiu.

Tomas rinktinės languose dalyvavo FIBA​​​2023 metų pasaulio taurės atrankos varžybose ir Lietuvai iškovojo kelialapį į Filipinuose, Japonijoje ir Indonezijoje rengiamas varžybas", - rašoma Rumunijos klubo pranešime spaudai.

Taip pat primenama, kad Tomas Rinkevičius 2019/2020 metų sezoną buvo Klaipėdos „Neptūno“ vyriausiuoju treneriu ir turi patirties Čempionų lygoje.

„Tai gera vieta, kur galiu pademonstruoti savo profesinę pusę, būdamas BC CSU Sibiu vyriausiuoju treneriu“, - situaciją komentavo T. Rinkevičius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder