Trigubą dublį fiksavęs Luka Dončičius tolimu metimu išplėšė „Mavericks“ pergalę

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos finale Dalaso „Mavericks“ ekipa 109:108 (26:32, 22:28. 31:26, 30:22) išvykoje palaužė MInesotos „Timberwolves“ krepšininkus.

Serijoje iki keturių pergalių „Mavericks“ šiuo metu jau pirmauja 2:0.

Rungtynių likimas sprendėsi jų pabaigoje ir likus 2 minutėms Anthony Edwardsas didino šeimininkų pranašumą – 106:103. Netrukus Minesotos gynėjas įmetė dar dvi baudas (108:103), tačiau tuomet Kyrie Irvingas smeigė tritaškį – 106:108. Dalaso klubas apsigynė ir likus 3 sekundėms Luka Dončičius tolimu metimu išvedė į priekį savo komandą – 109:108. Per likusį laiką „Timberwolves“ surengti rezultatyvios atakos jau neįstengė.

Lemtingą metimą slovėnas atliko per Rudy Gobertą, kuris buvo jį itin kietai sustabdęs pirmoje rungtynių dalyje.

„Tiesiog žengiau žingsnelį atgal ir susikūriau šiek tiek erdvės metimui. Pasitikiu tokiais savo metimais. Nesu greitas, bet vis tik esu greitesnis už jį. Vis tik niekas dar nelaimėta. Serija trunka iki keturių pergalių“, – kalbėjo pergalingo metimo autorius.

L.Dončičius fiksavo trigubą dublį – slovėnas per 41 minutę pelnė 32 taškus (5/12 dvit., 5/11 trit., 7/7 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 13 rezultatyvių perdavimų ir 4 kartus suklydo.

Pirmoje mačo dalyje L.Dončičius buvo pataikęs tik 5 metimus iš 14, o pakeistas nušlubavo iki rūbinės. Vis tik vėliau slovėnas galėjo žaisti ir vedė komandą į pergalę.

Jam puikiai talkino K.Irvingas, kuris per 39 minutes pelnė 20 taškų (3/9 dvit., 4/7 trit., 2/5 baud.), atkovojo 4 ir perėmė kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

Gynėjas švytėjo ketvirtajame kėlinyje – jo metu K.Irvingas pelnė 13 taškų.

Nuo pralaimėjimo Minesotos klubo neišgelbėjo ir puikus Nazo Reido pasirodymas – jis pataikė 7 tritaškius iš 9 bandymų ir surinko 23 taškus.

„Mavericks“: Luka Dončičius 32 (10 atk. kam., 13 rez. per.), Kyrie Irvingas 20 (4/7 trit.), Danielis Gaffordas 16 (8/10 dvit.), Dereckas Lively 14 (9 atk. kam.), P.J.Washingtonas 10.

„Timberwolves“: Nazas Reidas 23 (7/9 trit.), Anthony Edwardsas 21 (7 rez. per.), Mike’as Conley 18 (7/14 metimai), Rudy Gobertas 16 (10 atk. kam.), Karlas-Anthony Townsas15 (7 atk. kam.).