Uostamiestyje - Lietuvos imtynių čempionatas: kas iš klaipėdiečių gali tapti čempionais?

Sausio 14-15 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį) Klaipėdoje, LCC Tarptautinio universiteto sporto salėje (Kretingos g. 36), vyks 77-asis Lietuvos imtynių čempionatas. Dvi dienas vyks ne tik graikų-romėnų, laisvųjų imtynių, bet ir moterų imtynių dvikovos.

Šeštadienį ir sekmadienį varžybų pradžia - 10.30 val.

Oficialus varžybų atidarymas šeštadienį - nuo 16.30 val.

Planuojama, kad šeštadienį laisvųjų imtynių ir moterų finalinės kovos prasidės nuo 17 val., sekmadienį nuo 16 val. - graikų-romėnų imtynių finalinės kovos.

"Vakarų ekspresas" čempionato išvakarėse nusprendė pakalbinti du žinomus Klaipėdos imtynių trenerius - laisvųjų imtynių specialistą Sergejų Kasimovą ir graikų-romėnų imtynių asą Artūrą Ševelkovą bei išsiaiškinti, kas iš mūsiškių gali sublizgėti Lietuvos pirmenybėse.

"Manau, kad iš laisvųjų imtynių atstovų realūs pretendentai tapti čempionais yra Tomas Barcevičius (svorio iki 70 kg grupė), Edgaras Voitechovskis (iki 92 kg) ir Lukas Krasauskas (iki 97 kg). Jie daugkartiniai Lietuvos čempionai.

Taip pat gali aukso medalius iškovoti ir Eduardas Dešankovas (iki 57 kg) bei kitas praėjusių metų čempionas Vilius Mikalauskas (iki 125 kg). Yra ir būrelis jaunimo, matysime kaip jiems seksis. Gaila, kad vienas iš lyderių Andrius Mažeika šiame čempionate negalės kovoti dėl traumos", - kalbėjo S. Kasimovas.

Graikų romėnų-imtynių treneris, kuris išugdė 2022 metų pasaulio bronzinį prizininką ir Tokijo olimpinių žaidynių dešimtos vietos laimėtoją Mantą Knystautą, taip pat pateikė savo prognozes.

"Žinoma, tikiu, kad Mantas Knystautas namuose pademonstruos klasę. Juk jis LCC tarptautinio universiteto sporto salėje prieš kelerius metus tapo pasaulio kariškių čempionu. Čia jam sienos - puikiai pažįstamos ir sėkmingos. Nors turi labai rimtą varžovą - Romą Fridriką. Jie kartu treniruojasi, tad puikiai pažįsta vienas kitą - žino stipriąsias ir silpnąsiais vietas. Viena menka klaidelė ir gali visko nutikti", - sakė A. Ševelkovas.

Taip pat tarp galimų 2023 metų Lietuvos čempionų jis įvardijo ir Paulių Galkiną (iki 77 kg), Donatą Rindeikį (iki 63 kg) ir Karolį Lukomskį (iki 97 kg). 

"Laukti liko nedaug, viską sužinosime jau šį savaitgalį", - pabrėžė A. Ševelkovas.

Jis pasidžiaugė, kad Lietuvos imtynių čempionato kovos tiesiogiai iš Klaipėdos bus transliuojamos per SPORT1 ir Delfi TV.

"Vakarų eksprese" jau rašėme, kad Lietuvos imtynių federacijos akys į Klaipėdą pakrypo dėl kelių priežasčių. Paskutinį kartą pagrindinės šalies imtynių varžybos čia vyko 1997-aisiais metais, todėl dar kartą nepastebėti gražaus pajūrio miesto būtų nepadoru. Juolab, kad organizatoriai pažadėjo čempionatą paskaninti ypatingomis pramogomis.

Po Nepriklausomybės atkūrimo klaipėdiečiai išugdė ne vieną tarptautinio lygio „klasiką“ ir „laisvūną“. Pakanka paminėti praeitų metų pasaulio čempionato prizininko Manto Knystauto vardą.

Nepaisant to, kad Klaipėdoje gan seniai vyko šalies čempionatas, imtynių sporto gyvenimas čia kunkuliavo visu gražumu. Klaipėdiečiai kasmet rengia tarptautinius pripažinimo sulaukusius turnyrus „Mūsų viltys“ bei „Kariuomenės ir visuomenės dienai pažymėti“, čia nuolatos vyksta įvairių amžiaus grupių imtynių čempionatai ir taurės varžybos.

Uostamiesčio organizatorių vadybiniai gebėjimai ryškiausiai nuskambėjo 2017-ais, kuomet buvo surengtas gausybę teigiamų atsiliepimų sulaukęs Pasaulio kariškių imtynių čempionatas.

Visos minėtos aplinkybės lėmė sprendimą čempionato organizavimo vadeles perleisti klaipėdiečiams.

2023 metų Lietuvos imtynių čempionato programa:

Sausio 14 d. (šeštadienis)

Laisvosios ir moterų imtynės:

10.30 – 14.00 – preliminarios kovos, pusfinaliai, paguodos kovos;

14.30 – 16.30 – kovos dėl trečios vietos;

16.30 – 17.00 – varžybų atidarymo ceremonija;

17.00 – 19.30 – finalai ir apdovanojimo ceremonija;

Sausio 15 d. (sekmadienis)

Graikų-romėnų imtynės:

10.30 – 13.30 – preliminarios kovos, pusfinaliai, paguodos kovos;

14.00 – 16.00 – kovos dėl trečios vietos;

16.00 – 18.00 – finalai ir apdovanojimo ceremonija;

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder