V. Urbonas laukia susitikimo su italais: daugiau teks gintis

Lietuvių trečiadienį laukia vienas rimčiausių iššūkių per pastaruosius kelerius metus – Valdo Urbono auklėtiniai kitų metų pasaulio čempionato atrankos rungtynėse namie priims C grupės favoritus Italijos futbolininkus.

Tiesioginę rungtynių transliaciją nuo 21.30 val. rodys LRT PLIUS kanalas ir LRT.lt.

Prieš rungtynes tradicinėje spaudos konferencijoje mintimis pasidalino rinktinės treneris Valdas Urbonas ir futbolininkas Arvydas Novikovas.

„Laukia įdomios rungtynės su viena grupės favoričių, iš tikro stipri, gerai subalansuota, žaidžianti aktyvų futbolą komanda, tad laukia rimtas iššūkis, bet manau, kad mes irgi po Šveicarijos rungtynių būsime pasiruošę, atsigavę tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai. Žaidžiame pirmas rungtynes namie šiais metais, aišku, be žiūrovų, bet tai gali pridėti daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir manau, kad rimtai kovosime su Italijos rinktine“, – sakė rinktinės treneris V. Urbonas.

„Italų komanda yra gera, su ja žaisiu pirmą kartą ir bus labai įdomu. Labai daug gerų žaidėjų, tad bus įdomu tiek komandai, tiek ir man pažaisti su gerais žaidėjais, ir darysime viską, kas įmanoma, kad pasiektume gerą rezultatą“, – kalbėjo A. Novikovas.

V. Urbono teigimu, Italijos rinktinės žaidime rasti silpnų vietų iš tiesų nėra lengva.

„Daugiau teks gintis, ką parodė ir Šveicarijos rungtynės, tačiau disciplinuota gynyba ir yra žaidimas, bet manau, kad rasime daugiau situacijų, daugiau šansų sukurti pavojų prie varžovų vartų. Pasakyti vieną ar kitą varžovo silpnybę būtų sudėtinga, kadangi dar nežinome jų sudėties, bet pati žaidimo idėja, schema, ji nesikeičia. Tai tikrai gerai organizuota ir gera komanda“, – akcentavo specialistas.

„Kiekvienos rungtynės spaudimą suteikia, tai yra natūralu, iš kitos pusės irgi jau turime patirties ir praktikos. Žaidėme ir su portugalais, ir su Serbija, ir su Ukraina, taip pat geromis komandomis, taip kad laukia dar viena įdomi dvikova, istorinė ir man asmeniškai. Nors neisiu į aikštę, bet būti šalia, būti šioje šventėje yra didelė vertybė, didelė garbė man. Nerimo yra, bet tai yra normalus, startinis jaudulys“, – pridėjo treneris.

Su tuo sutiko ir A. Novikovas.

„Su tokiomis komandomis kaip Italija visada yra įdomu žaisti, ypač jauniems žaidėjams yra geras šansas parodyti save, daug kas stebi ir tai prideda motyvacijos. Kažkiek spaudimo yra, bet nereikia bijoti, reikia eiti ir žaisti drąsiai, žaisti savo žaidimą“, – mintimis dalinosi geriausias 2020-ųjų Lietuvos futbolininkas.

Treneris taip pat paaiškino, kodėl rungtynėse Šveicarijoje nepasirodė Gratas Sirgėdas.

„Kalbant apie sudėtį rytojaus rungtynėms, tai ji dar tikrai nėra nuspręsta. Gratas Sirgėdas po rungtynių su Kosovu turėjo mikro traumą, bet šiai dienai visi žaidėjai yra sveiki ir pasiruošę, o kas žais – pamatysime rytoj“, – sakė treneris.

Valdas Urbonas  ©  LFF nuotr.

Sidebar placeholder