Jonas Vainauskas

Vainauskų sugrįžimas į klubinį krepšinį: įtakingos šeimos projektas Palangoje pasėjo puokštę intrigų

(1)

Gedvydas ir Jonas Vainauskai grįžta į aktyvią krepšinio veiklą. Tėvo ir sūnaus duetas auksinius laikus krepšinyje išgyveno 1997–2011 m., kai vadovaudami tuometiniam Vilniaus „Lietuvos rytui“ skynė titulus Lietuvoje ir Europoje.

 

Po daugiau nei dešimtmečio iširusi sąjunga atsinaujina Vakarų Lietuvoje. Vainauskai perima Palangos „Kuršių“ klubo valdymą, o pirmasis apie tai dar sekmadienio vakarą pranešė Krepsinis.net vyr. redaktorius Edgaras Pulkovskis.

„Kuršiai“ rungtyniauja Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), todėl perimti šio klubo licenciją Vainauskams buvo išties patrauklu.

Triumfavus NKL pirmenybėse, klubui atsivertų kelias į Lietuvos krepšinio lygą (LKL). Žinant visada aukštas Gedvydo ir Jono Vainauskų ambicijas, neabejojama, kad įsigytam klubui bus iškeltas tikslas kelių metų perspektyvoje pasiekti aukščiausią Lietuvos divizioną.

J. Vainauskas sukomplektavo praėjusio sezono Mažeikių „M Basket“ ekipą, kuri NKL čempionate užėmė antrąją vietą. Pirmenybėse triumfavo Kauno „Žalgirio“ dublerinė komanda.  Pagal LKL taisykles, aukščiausioje šalies lygoje negali žaisti dublerinės komandos, todėl teisė žengti į LKL sportiniu principu atiteko antroje vietoje likusiam Mažeikių klubui.

„M Basket“ komplektacijos sėkmė Vainauskų duetui neabejotinai įpučia dar daugiau entuziazmo ir tikėjimo savo jėgomis panašius rezultatus pasiekti ir Palangoje.  

Naujienų portalas tv3.lt nutarė pasižvalgyti po krepšinio užkulisius ir pasiaiškinti, kokie artimiausi Vainauskų planai Palangos klube.

Organizatorių nuotr.

Naujienų portalas lrytas.lt paskelbė, kad „Kuršių“ pavadinimas bus pakeistas į „Olimpo“ ir atskleidė naująjį komandos logotipą. Logotipe puikuojasi ir Palangos vietovardis, o tai panaikina bet kokias spekuliacijas, kad klubas jau artėjantį sezoną gali žaisti kitame mieste.

Krepšinio kuluaruose sklandė versija, kad klubas iš Palangos gali keltis Alytų ir būtent ten siekti prasimušti į LKL čempionatą. 2013 m. J. Vainauskas trumpai dirbo „Dzūkijos“ krepšinio klubo sporto vadovu.  

Šią informaciją paneigė tv3.lt šaltiniai, kurie teigia, kad bent jau artimiausius du sezonus klubas tikrai žais Palangoje.

Tuo metu Alytus – šeštasis pagal dydį Lietuvos miestas – artėjantį sezoną liks be komandos aukščiausiame Lietuvos krepšinio divizione, kadangi „Dzūkijos“ licenciją įsigijęs „Wolves“ klubas persikelia į Vilnių.

Klaustukai dėl NKL dalyvių sąrašo

Palangos arena atitinka LKL reikalavimus, o praėjusį sezoną čia savo namų rungtynes žaidė „Gargždai“.

Žemaitija šiuo metu išgyvena tikrą krepšinio pakilimą, kadangi kitą sezoną LKL čempionate žais net 3 klubai iš šio regiono – Klaipėdos „Neptūnas“, „Gargždai“ ir Mažeikiai.

Tuo metu NKL čempionate kitą sezoną veikiausiai rungtyniaus net 4–5 klubai iš Žemaitijos – „Telšiai“, „Šilutė“, „Olimpas“, „Kretinga“ ir „Neptūnas-Akvaservis“. Tiesa, šio klubo dalyvavimas dar nėra aiškus, kadangi „Neptūno“ dubleriai užėmė paskutinę vietą ir teoriškai turėtų palikti lygą.

Regionų krepšinio lygoje (RKL) triumfavo „Jurbarkas-Karys“ klubas, kuris yra pateikęs visus reikalingus dokumentus ir jau mindžikuoja ant NKL slenksčio.

Tiesa, Klaipėdos klubas yra pateikęs prašymą likti lygoje, o jų likimas spręsis liepos pradžioje vyksiančioje NKL konferencijoje, kur ir paaiškės galutinis 2023–2024 m. sezono lygos dalyvių sąrašas.

Organizatorių nuotr.

Kol kas klaustukas yra ne tik dėl „Neptūno-Akvaservis“ dalyvavimo, bet ir dėl Prienų, kurie dar praėjusį sezoną žaidė LKL čempionate. Taip pat nemažai klausimų kyla ir dėl Vilniaus „Steko“, kuris negauna finansavimo iš miesto savivaldybės ir yra priverstas ieškoti naujų namų.

Naujienų portalo tv3.lt duomenimis, NKL siekia išlaikyti lyginį dalyvių skaičių, o tai gali tapti „Neptūno-Akvaservis“ galimybe likti antrajame pagal pajėgumą Lietuvos divizione.  

Neaiškumo įneša ir tai, kad šiuo metu NKL lygoje vyksta valdžios pasikeitimas – dešimtmetį lygai vadovavę Giedrius Grybauskas ir Remigijus Štaras traukiasi iš savo pareigų, o naujieji lygos vadovai paaiškės liepos pradžioje.

Kaip matome, LKL ir NKL čempionatuose Žemaitijos komandų tikrai netrūksta, todėl neatmestina, kad po kelių metų Palangos „Olimpas“ gali persikelti į Alytų, kuris šiuo metu neturi komandos nei NKL, nei LKL čempionate. 

Simbolikos reikšmė Vainauskų šeimoje

„Olimpo“ pavadinimas Lietuvos krepšinyje turi istorinį svorį – 1993–1998 m. klubas varžėsi LKL čempionate ir po sykį iškovojo sidabro ir bronzos medalius.

Nors Palanga ir Plungė priklauso Žemaitijos regionui, šiuos miestus skiria 53 km. Ar tai reiškia, kad Vainauskai nori perimti legendinio Plungės „Olimpo“ regalijas?

Naujienų portalui tv3.lt Plungės „Olimpo“ klubas patvirtino kad jokių bendrų sąlyčio taškų tarp Plungės ir Palangos komandų nėra, o apie naująjį Vainauskų projektą Plungės ekipa sužinojo iš spaudos.  

Plungės „Olimpas“ žaidžia RKL čempionate ir tai artimiausiu metu tikrai nesikeis. RKL ilgą laiką rungtyniavo ir Ukmergės „Olimpas“ tačiau klubas šiuo metu yra dingęs iš Lietuvos krepšinio žemėlapio.

Naujienų portalo tv3.lt šaltiniai patvirtino Krepsinis.net pasirodžiusią informaciją, kad Palangos klubas šiuo metu veda derybas su Sandžiu Buškevicu. Latvis praėjusį sezoną dirbo Klaipėdos „Neptūno“ trenerių štabe ir šiuo metu yra laisvasis agentas.

Jo asistentu turėtų tapti Renaldas Seibutis, kuris pastaruosius 5 metus buvo vienas iš Palangos „Kuršių“ savininkų. Naujienų portalo tv3.lt duomenimis, R. Seibutis turėtų figūruoti ir naujo klubo valdyme.

S. Buškevicas ir R. Seibutis „Lietuvos ryto“ gerbėjams asocijuojasi su Vilniaus krepšinio pergalėmis ir toks Vainauskų pasirinkimas tikrai nėra atsitiktinis.

Trenerių štabas oficialiai gali būti pristatytas jau šią savaitę.

Organizatorių nuotr.

Vainauskų šeimoje itin svarbi simbolika. G. Vainauskas per aštuonioliktąjį savo sūnaus gimtadienį (1999 m. birželio 17 d.) padovanojo Jonui galimybę vadovauti „Lietuvos ryto“ klubui ir būti atsakingam už komandos komplektaciją.

Nuo to laiko J. Vainauskas visada laikydavosi strategijos artėjančio sezono komandos komplektaciją užbaigti iki savo gimtadienio.

Toks veikimo modelis dažniausiai pasiteisindavo – J. Vainauskas dar vykstant sezonui pasirašydavo sutartis su žaidėjais arba su jais turėdavo žodinį susitarimą ir taip sumaniai nugvelbdavo patrauklius rinkoje krepšininkus iš snaudžiančių didžiųjų Europos klubų panosių. Būtent tokiu būdu į klubą atkeliavo klubo legenda Chuckas Eidsonas.

Žinia apie tai, kad Vainauskai perima Palangos klubą, pasirodė kitą dieną po 42-ojo J. Vainausko gimtadienio.

Organizatorių nuotr.

Naujienų portalo tv3.lt žiniomis, J. Vainauskas išlieka ištikimas savo darbo metodams ir siekia  kuo greičiau užbaigti komandos komplektaciją.

Jau pasirodė pranešimų apie pirmąjį naujoką – juo turėtų tapti LKL patirties sukaupęs Paulius Danisevičius, „Olimpe“ lieka ir Tadas Budrys.

Žinant J. Vainausko užsidegimą ir įgūdžius dirbti greitai bei kokybiškai, apie „Olimpo“ naujokus artimiausiomis savaitėmis turėtume išgirsti vis dažniau.

Bendras komplektacijos vaizdas ir keliami tikslai turėtų būti pristatyti liepos pradžioje.

Kad ir koks scenarijus pasitvirtintų, Vainauskų sugrįžimas Lietuvos klubiniam krepšiniui suteikia naujų atspalvių, dėl kurių 2023–2024 m. sezono laukti tik įdomiau.

Organizatorių nuotr.

tv3.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder