Dominykas Butka

Vėl su vėjeliu: Lietuvos jaunimo rinktinė nepaliko vilčių graikams

Europos jaunimo (iki 20) krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė tvirtai nugalėjo turnyro šeimininkės Graikijos komandą 80:62 (27:16, 16:20, 19:9, 18:17) ir į savo sąskaitą įsirašė antrą pergalę. Per pirmąsias C grupės rungtynes šeštadienį lietuviai be didesnio vargo įveikė kroatus 86:67.

Grupės etapą Lietuvos dvidešimtmečiai užbaigs pirmadienį 13.30 val. susitikimu su kol kas dar nelaimėjusia Lenkijos rinktine.

Nepaisant dvikovos su lenkais baigties, lietuviai užims pirmąją vietą grupėje, nes tarpusavio mačuose įveikė tiek Kroatiją (1/1), tiek Graikiją, kurios dar turi šansų pavyti mūsiškius pagal pergales.

Tai reiškia, jog Vytauto Pliaugos auklėtiniai aštunfinalyje susidurs su paskutiniąja D grupės komanda.

Sekmadienio mače su graikais, įpusėjus pirmajam ketvirčiui, švieslentėje dar degė lygybė (11:11), tačiau kėlinio pabaiga kur kas sėkmingiau susiklostė lietuviams, kurie šovė į priekį dviženkliu skirtumu – 27:16. Iki pertraukos mūsiškių pranašumas kiek aptirpo – 43:36.

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuvių gynyba veikė nepriekaištingai, tačiau net ir graikams pradėjus rinkti taškus, savuosius atsakus pateikdavo Liutauras Lelevičius ir Titas Sargiūnas.

Prieš paskutinįjį ketvirtį Lietuvos krepšininkai dar labiau nutolo – 62:45. Galiausiai lietuviai išlaikė saugų atotrūkį nuo oponentų ir pasiekė abejonių nekeliančią pergalę.

Mūsiškius į antrąjį laimėjimą iš eilės atvedė lyderių trio – 19 taškų pelnęs kapitonas L.Lelevičius, 16 pridėjęs T.Sargiūnas bei per tašką nuo dvigubo dublio likęs Motiejus Krivas (9 tšk., 12 atk. kam., 21 naud. bal.).