Vilniuje 12-os šalių paplūdimio tinklinio komandos stoja į kovą „Tautų taurėje“

Nuo penktadienio pačiame Vilniaus centre – aikštyne prie Baltojo tilto – tris dienas varžysis paplūdimio tinklininkai. Ten vyks CEV „Tautų taurės“ turnyro preliminaraus etapo varžybos.

Į Vilnių atvyko 12-os šalių komandos, kurios varžysis dėl kelialapių į finalinį etapą, birželio 13-16 dienomis vyksiantį Jūrmaloje (Latvija). Vyrų turnyro A grupėje žais Lietuvos, Ukrainos, Belgijos, Graikijos, Kroatijos, Vengrijos ir Gibraltaro paplūdimio tinklininkai. Moterų A grupėje varžysis Lietuvos, Austrijos, Slovėnijos, Estijos, Rumunijos ir Slovakijos sportininkės.


Lietuvos vyrų rinktinei atstovaus Patriko Stankevičiaus ir Audriaus Knašo bei Artūro Vasiljevo ir Roberto Juchnevičiaus duetai. Lietuvos moterų rinktinę sudarys Monikos Paulikienės ir Ainės Raupelytės bei Ievos Dumbauskaitės ir Ievos Vasiliauskaitės duetai.


Tik grupių nugalėtojai pateks į finalinį „Tautų taurės“ etapą, kuriame bus kovojama dėl olimpinių kelialapių į Paryžiaus olimpines žaidynes. Tiesa, Jūrmaloje šalims jau negalės atstovauti tie paplūdimio tinklininkai, kurie į olimpines žaidynes pateks pagal olimpinį reitingą. Jis bus baigtas skaičiuoti birželio 10 dieną.


Pagal dabartinę situaciją, M.Paulikienė ir A.Raupelytė patektų į olimpines žaidynes pagal reitingą. Olimpinio reitingo taškus jos dar sieks pasipildyti likusiuose trijuose „Beach Pro Tour Elite16” ir „Challenge“ turnyruose.


„Džiaugiamės, kad pagaliau turime tokio gero lygio turnyrą Lietuvoje, ypač tokioje gražioje vietoje ir tokiu puikiu oru.

Tikiu, kad nepaisant didesnio jaudulio, tai bus šventė tiek mums, tiek sirgaliams“, - spaudos konferencijoje sakė P.Stankevičius.


Įvertinus komandų reitingą, Lietuvos vyrų rinktinės pagrindiniais varžovais turėtų būti ukrainiečiai, bet lietuviai pastebi, kad Belgijos komandoje yra pasaulio jaunimo čempionai, o ir kitos šalys turi porų, kurios nedalyvauja Pasaulio turo turnyruose, todėl jų žemas reitingas nieko neparodo.

Lietuvos paplūdimio tinklinio lyderiai džiaugiasi, kad rinktinei atstovaus taip pat nemažai tarptautinių varžybų patirties turintys R.Juchnevičius ir A.Vasiljevas, kurie gali taip pat šaliai iškovoti svarbius taškus.


„Turint dvi stiprias komandas, galima greičiau pasiekti pergales ir dar nereikėtų rizikuoti auksiniame sete. Mes tikime savo komandos draugais, daug metų žaidėme vienas prieš kitą, todėl labai smagu būti viename kolektyve“, - pabrėžė A.Knašas.


Lietuvos tinklinio gerbėjai Vilniuje turės puikią progą pasigrožėti ir palaikyti arti olimpinio kelialapio esančias M.Paulikienę ir A.Raupelytę.

„Labai džiaugiamės, kad žaisime namų arenoje. Pasiilgome jau to jausmo. Labai laukiame žiūrovų palaikymo ir nekantraujame kuo greičiau išeiti į aikštelę. Labai smagu, kad nusimato geras oras.

Vilniuje laukia stiprios Austrijos, Slovėnijos komandos, todėl lengva tikrai nebus, bet visos varžovės yra įveikiamos. Norisi palinkėti sėkmės ir mūsų antrai komandai, kad joms gerai sektųsi ir kartu parodytume gerą bendrą rezultatą kaip Lietuvos rinktinė“, - sakė M.Paulikienė.


„Tautų taurės“ turnyras Vilniuje penktadienį prasidės 10 val. Pilnas tvarkaraštis ir pirmieji varžovai paaiškės po oficialios komandų registracijos ketvirtadienį vakare.


„Tautų taurės“ turnyre šalys kovoja tarpusavyje. Iš pradžių tarpusavyje žaidžia antrosios poros, o po to - pirmosios. Jei komandos pasidalina po pergalę, tuomet iškart yra žaidžiamas auksinis setas, kuriame gali žaisti bet kurios trenerio pasirinktos rinktinės žaidėjos.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder