Vokietijos rinktinė triuškinančia pergale pradėjo EURO 2024 čempionatą

(1)

Penktadienį Miuncheno „Allianz Arena“ stadione startavo ilgai laukta futbolo šventė – EURO 2024 – kurio atidarymo rungtynėse šeimininkė Vokietija 5:1 sutriuškino Škotijos rinktinę ir iškovojo didžiausią savo pergalę Europos čempionatų istorijoje.

Tai taip pat buvo didžiausia pergalė Europos čempionatų atidarymo rungtynių istorijoje.

Vokietijos rinktinė dominavo nuo pat pirmojo kamuolio išspyrimo ir nesužaidus nei 10 minučių 21-erių metų Vokietijos rinktinės talentas Florianas Wirtzas vienu lietimu atliko nuostabų smūgį iš toli ir tapo pirmuoju žaidėju, pasižymėjusiu šiame EURO 2024 čempionate.

Vos po 9 minučių vokiečiai surengė dar vieną puikią ataką, dalinosi kamuoliu baudos aikštelėje, iš kurios Jamalas Musiala įmušė antrąjį voiečių įvartį – 2:0.

Tiksint paskutinėms pirmojo kėlinio minutėms Ilkay Gundoganas smūgiavo galva ir nors jo smūgis buvo atremtas, tačiau ataka tęsėsi ir tuomet sumaištyje Ryanas Porteousas šiurkščiai pargriovė I.Gundoganą.

Po VAR peržiūros buvo nuspręsta parodyti raudoną kortelę R.Porteousui, o Kai Havertzas sėkmingai realizavo 11 metrų baudinį ir vokiečiai jau pirmavo 3:0.

Antrajame kėlinyje į aikštę žengė Niclas Fullkrugas ir jau po penkių minučių pasižymėjo, kai pasitaisęs kamuolį atliko fantastišką smūgį – 4:0.

88-ą minutę škotų tribūnos pradėjo švęsti, kadangi po sumaišties prie Vokietijos rinktinės vartų Antonio Rudigeris įsimušė į savuosius vartus ir skirtumas sumažėjo iki 1:4.

Galiausiai 90+3 minutę Emre Canas atliko tikslų smūgį į dešinį vartų kampą ir atstatė Vokietijos rinktinės pranašumą iki 5:1.

Geriausiu rungtynių žaidėju pagal UEFA buvo pripažintas J.Musiala.

Kitas A grupes rungtynes Vokietija birželio 19-ą žais prieš Vengriją, tuo tarpu Škotija tą pačią dieną susikaus su Šveicarija.