„Wolves“ nesitraukia: dominavę vilkai išplėšė lemiamą mačą

„Wolves“ net ir be Jeffery Tayloro 97:86 įveikė „Rytą“ ir LKL pusfinalyje išplėšė lemiamą serijos susitikimą.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalyje vykstančiame sostinės derbyje prireiks lemiamo mačo. „Wolves Twinsbet“ nominaliame namų susitikime 97:86 (24:23, 28:15, 26:12, 19:36) įveikė „Rytą“ bei išlygino serijos rezultatą – 2-2.

Lemiamos rungtynės vyks šeštadienį 17.20 val. Finale vienos iš sostinės komandų jau laukia Kauno „Žalgiris“, kovoje dėl bronzos – Panevėžio „7bet-Lietkabelis“.

Nedas Pacevičius pirmą kartą serijoje rotacijoje neturėjo per pirmąsias serijos rungtynes patirto sutrenkimo pasekmes jaučiančio Jeffery Tayloro. Pirmajame kėlinyje į aikštę žengęs Rasheedas Sulaimonas po minutės ją paliko šlubuodamas, tačiau vėliau tęsė susitikimą.

Pirmasis kėlinys vyko taškas į tašką, o antrajame šeimininkams pavyko spurtuoti 12:2 ir nutolti 45:33 bei ilsėtis išeiti pirmaujant 52:38.

Po pertraukos visiškai dominavo „Wolves“, Giedriaus Žibėno vyrų sutrikimu pasinaudoję vilkai greitai nutolo 20 taškų (65:44), o prieš paskutinį ketvirtį pirmavo rekordine 28 taškų persvara – 78:50.

„Rytui“ per paskutines 10 minučių pavyko šiek tiek sušvelninti rezultatą, tačiau pergalė jau buvo nutolusi per toli.

„Nuo pat pradžių rungtynių nors ir įmetėme patys, leidome pajausti žaidimą varžovams, – mačą komentavo Žibėnas. – Jautėsi, kad nesame pasiruošę atiduoti savęs gynyboje, praleisti taškai kalba patys už save. Neturėjome pavyzdžio aikštelėje ir dėl to kentėjome.“

„Wolves“ realizavo net 63 proc. tritaškių – 15 iš 24, du tolimi metimai tikslą pasiekė nuo lentos. Varžovai pataikė 11 iš 33 – 33 proc.

„Kaip ir sakiau komandai prieš rungtynes, kaip bežiūrėsi, tas mačas toks mirk arba gyvenk, bet mes tokių šiame sezone turėjome jau ne vieną, – spaudos konferencijoje sakė Pacevičius. – Smagu, kad turėsime dar vienerias rungtynes šeštadienį, ir jog vis dar esame gyvi. Manau, pagrindinis dalykas bus pailsėti, išsivalyti galvas ir ruoštis šeštadieniui.“

Nugalėtojų komandai Artūrs Žagars per 23 minutes pelnė 18 taškų (1/7 dvit., 4/6 trit., 4/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydo, sykį pažeidė taisykles, išprovokavo 6 pražangas bei įsirašė 22 naudingumo balus.

Sulaimonas per 18 minučių pasižymėjo 6 taškais (0/1 dvit., 2/4 trit.), 3 atkovotais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais, 3 asmeninėmis ir 1 išprovokuota pražanga bei 6 naudingumo balais.

„Didžiausias nepatogumas jaučiasi keičiant kryptį arba staigiai judant į šoną, – kalbėjo pozityviai nusiteikęs Sulaimonas. – Tai smulki raumens trauma, bet viskas bus gerai. Jeigu tik esu su apranga ir, kaip sako mano tėtis, jeigu žaidi, negali būti jokių pasiteisinimų. Ir žinote, nėra kada gaišti laiko, tai – atkrintamosios.“

Pralaimėtojų gretose naudingumu išsiskyrė Arnas Velička, kurio sąskaitoje per 23 minutes buvo 15 taškų (1/2 dvit., 4/5 trit., 1/2 baud.), 4 atkovoti ir 2 perimti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 3 klaidos, asmeninė ir išprovokuota pražangos bei 17 naudingumo balų.

Šias rungtynes stebėjo mažiausias sirgalių skaičius serijoje (2,920). Anksčiau susirinko atitinkamai 4,019, 5,878 ir 3,468 žiūrovai.

„Wolves“: Artūrs Žagars 18 (1/7 dvit., 4/6 trit., 7 rez. perd.), Eigirdas Žukauskas 16 (3/4 trit., 5 atk. kam.), Tre'Shawnas Thurmanas 14 (2/8 dvit., 3/5 trit.), Regimantas Miniotas 11 (4/6 dvit., 6 atk. kam., 5 per. kam.), Arnas Beručka (2/2 trit.) ir Vaidas Kariniauskas (5/13 dvit.) po 10, Christianas Mekowulu 8 (2/7 dvit., 10 atk. kam., 3 per. kam.).

„Rytas“: Justinas Gorhamas 16 (4/7 dvit., 5/6 baud.), Arnas Velička 15 (4/5 trit.), Marcusas Fosteris 13 (3/5 trit.), R.J. Cole'as 11 (4/7 dvit., 4 rez. perd.), Javinas DeLaurier 9 (7 atk. kam., 3 per. kam.), Margiris Normantas 8 (1/6 trit., 6 atk. kam., 4 kld.).