„Žalgiris“ tik ketvirtajame kėlinyje užėmė „Neptūno“ tvirtovę

(1)

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) tris kėlinius intrigos pateikė namie lyderius priėmęs Klaipėdos „Neptūnas“ (10-13).

Uostamiesčio atstovai tik po atkaklios kovos 80:91 (17:23, 18:13, 33:22, 12:33) krito prieš Kauno „Žalgirį“ (19-4).

Rungtynes dviem tritaškiais pradėjo Mindaugas Girdžiūnas, prieš jo prisijungė ir Rinaldas Malmanis – 11:4. „Žalgiris“ netrukus atsakė spurtu 11:0, kurį nutraukė dar vienas M. Girdžiūno metimas (15:17). Antrajame kėlinyje Achille Polonara tritaškiu sukrovė svečiams dviženklę persvarą (34:24), tačiau „Neptūnas“ atsitiesė, o M. Girdžiūnas paskutiniu metimu prieš ilgąją pertrauką sumažino deficitą iki minimalaus – 35:36.

Trečiasis kėlinys jau priklausė šeimininkams. Visus 13 savo taškų šioje atkarpoje pelnęs Nojus Mineikis užvedė dviženklį pranašumą atnešusį spurtą – 68:56.

Lemiamame ketvirtyje rungtynių eiga dar kartą pakeitė kryptį – „Žalgiris“ surengė spurtą 23:2 ir po Edgaro Ulanovo tritaškio patys jau pirmavo vienuolika taškų (81:70). Ledus kiek išjudino R. Malmanio ir M. Girdžiūno baudų metimai. Vis dėlto per likusias minutes žalgiriečiai iniciatyvos nebeatidavė.

Šeimininkų neišgelbėjo net ir išskirtiniai individualūs pasirodymai – Austinas Wiley surinko dvigubą dublį (16 taškų ir 11 atkovotų kamuolių), vos tašką pelnęs Žygimantas Janavičius išdalino net 13 rezultatyvių perdavimų.

„Žalgirio“ lyderiu buvo Rolandas Šmitas – 24 minutės, 19 taškų (3/4 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 4/4 baudų metimų), 3 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 2 pražangos ir 23 naudingumo balai.

Tai buvo jau trečiasis komandų susitikimas šiame sezone. Rugsėjį „Žalgiris“ startavo 79:71, o sausį laimėjo 77:46. Įdomu, kad tuomet „Neptūnas“ taip pat subyrėjo ketvirtajame kėlinyje, tuomet šią atkarpą pralaimėdamas 5:21.

„Neptūnas“ šiuo pralaimėjimu prarado dviejų pergalių seriją, o „Žalgiris“ atsitiesė po praėjusio savaitgalio nesėkmės prieš Vilniaus „Rytą“ (17-5).

Kauniečiai laimėję išsaugojo pirmąją vietą, o Klaipėdos klubas bent trumpam nukrito į devintąją vietą, kol savo 23-ojo turo mačus sužais „Šiauliai“ (10-12) ir Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (10-12).

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 20 (4/8 tritaškių), Austinas Wiley 16 (11 atk. kam., 7 išpr. praž.), Nojus Mineikis 13 (6 atk. kam.), Rinaldas Malmanis 9 (5 atk. kam.).

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 19 (5 rez. perd., 3/6 tritaškių), Lukas Lekavičius 18 (3/4 tritaškių), Laurynas Birutis (6 atk. kam.) ir Tomas Dimša (6 atk. kam.) po 12, Edgaras Ulanovas 11 (4 rez. perd.).