sezoninis darbas

Ar verta ieškoti sezoninio darbo?

Ar verta dirbti sezoninį darbą tai klausimas, kurį dažnai užduodame sau prieš pradedant ieškoti sezoninio darbo. Atsakymas, manau – taip. Keletas svarių priežasčių, kodėl sezoninis darbas gali būti puiki galimybė, ieškantiems darbo.

Moksleiviams tai puiki galimybė susipažinti su darbo rinka. Taip pat galimybė sužinoti kas tai yra darbo kolektyvas, darbo grafikas, atsakomybė prieš bendradarbius ir bosą. Tai dažniausiai – pirmas rimtas žingsnis į suaugusiųjų pasaulį, kuriame žaidimo taisyklės šiek tiek kitokios.

Galbūt tai net proga susipažinti su būsima profesija. Galų gale tai gali būti pirmi realūs uždirbti savo pinigai, kurių po to taip lengvai nesinori išleisti, nes jie buvo taip sunkiai uždirbti. Studentams – galimybė pradėti profesinę karjerą. Dažnai įmonės pamačiusios kaip uoliai studentai darbuojasi sezoninio darbo metu, pasiūlo grįžti į kompaniją, kai studentas baigs studijas. Tai galimybė pasibandyti darbą keliose kompanijose ir turėti galimybę palyginti, kurioje norėtum dirbti, kai tapsi specialistu. Nauji kolegos, papildomi pinigai – pliusai, kuriuos suteikia sezoninis darbas. Taip pat yra ir kitų specialybių, pavyzdžiui, mokytojai, kurie dažnai nori per savo atostogas padirbėti papildomai. Papildomi pinigai, naujos patirtys, naujai įgyti gebėjimai gali būti svarios priežastys ieškotis sezoninio darbo.

Sezoninio darbo ieškoti galima pradėti keletą mėnesių prieš pradedant dirbti. Todėl pirmiausia, patys turite nutarti nuo kada galėtumėte pradėti dirbti, taip bus lengviau ieškoti.

Pirmiausia, vis dėlto, patartume užsipildyti CV. Tai galite padaryti Klaipėdos miesto karjeros portale klaipeda.cvzona.lt, kuris tikrai bus reikalingas beieškant darbo. CV gali būti paprastas, tačiau svarbiausia turi būti ieškančiojo darbo kontaktai (telefono numeris būtinas). Taip darbdavys galės greičiau pasikviesti Jus į darbo pokalbį.

Sezoninį darbą tikrai įmanoma rasti. Šiuo metu, kai darbo rinkoje yra jaučiamas didelis darbuotojų trūkumas, susirasti sezoninį darbą, misija – įmanoma. Studentai turi daug pasirinkimo galimybių nuo Lietuvos iki užsienio. Moksleiviai, kadangi daug studentų vasarą išvažiuoja padirbėti į užsienį, irgi yra laukiama darbo jėga. Dauguma ieškančiųjų tikrai gali atrasti savo darbo vietą.

Ieškoti sezoninio darbo galima įvairiais būdais. Ir mūsų patarimas – reikia juos naudoti visus. Kuo daugiau meškerių naudosime, tuo daugiau šansų, kad užkibs žuvis. Miesto karjeros portalas klaipeda.cvzona.lt, draugai, giminės, socialiniai tinklai, spauda – visi šie būdai tinka sezoninio darbo paieškai. Darbai gali būti įvairūs: pagalbiniai statybose, aplinkos tvarkymo, gatvės prekyba, visuomeninio maitinimo sektorius, pagalbiniai gamybinėse įmonėse ir t.t. Kiekvienais metais siūlomų darbų kiekis didėja ir įvairėja. Kartais ir nedidelės įmonės pasinaudoja sezoniniais darbuotojais, kad savo darbuotojus išleistų atostogų. Pajūris – puiki vieta ieškoti sezoninio darbo. Dažnai kyla klausimas, kur dirbti, Lietuvoje ar užsienyje? Į šį klausimą vieno atsakymo nėra. Reikia pasiskaičiuoti kiek kainuos kelionė, pragyvenimas, kiek laiko galėsite dirbti. Kuo ilgesnį laiką galite skirti sezoniniam darbui, tuo daugiau šansų, kad užsienyje labiau apsimokės. Jei planuojate dirbti 1 – 2 mėn., gali būti, kad Lietuvoje dirbti rasite tinkamesnius variantus.

Sprendimas dirbti sezoninį darbą yra puikus jūsų pasirinkimas, kurio dėka įgysite papildomų įgūdžių, kolegų, pinigų ir patirties. Sėkmės ieškant darbo!

CVKlaipėda.lt administracija

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder