Arvydas Avulis

Arvydas Avulis: derybas dėl naujos stadiono koncesijos sutarties teks pradėti nuo nulio

(2)

Nekilnojamojo turto bendrovės „Hanner“, ketinančios perimti Nacionalinio stadiono Vilniuje projektą, savininkas Arvydas Avulis sako esantis pasiruošęs derėtis dėl projekto koncesijos sutarties pakeitimų. Tačiau verslininkas pabrėžia, kad tokiu atveju derybas teks pradėti nuo nulio.  

„Manau, kad jeigu tos derybos vyks, tai tą, ką buvo savivaldybė išsiderėjusi, reikės pradėti viską iš naujo. Reikės padėti baltą popieriaus lapą ant stalo ir pradėti viską nuo nulio“, – BNS sakė A. Avulis. 

„Hanner“ savininkas neatmetė, jog jis galėtų prisiimti didesnę indeksuotų išlaidų dalį nei numatyta dabar, tačiau pigiau pastatyti stadiono jis negalėtų.  

„Jis gali (didėti „Hanner“ indėlis – BNS), viskas galima, bet aš negaliu keisti galutinių skaičių, nes aš nepajėgus pastatyti už mažiau“, – teigė „Hanner“ savininkas. 

„Aš jau esu minėjęs, kad mes esame suskaičiavę, kiek kainuoja pastatyti visą kompleksą, ir aš nelabai tikiu, kad jį galima pastatyti už mažesnę kainą“, – aiškino A. Avulis. 

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) praėjusią savaitę paskelbė, jog projekto kainos indeksavimas nevisiškai pagrįstas, todėl Vilniaus valdžia ir Vyriausybė rizikuoja permokėti. 

Tiek A. Avulis, tiek sostinės savivaldybė praėjusią savaitę teigė, kad atsižvelgus į VPT išvadas dėl indeksavimo, miestas gali prarasti „Hanner“ jai suteiktas nuolaidas – koncesininkė atsisakė 2 proc. refinansavimo mokesčio (2,4 mln. eurų) ir sumažino skolinimosi palūkanas daugiau nei 1 proc. (2,6 mln. eurų). 

Vilniaus savivaldybės vyresnioji patarėja Agnė Šataitė trečiadienį Seimo Audito komitete teigė, kad visos koncesijos sutarties šalys dar sės prie derybų stalo ir spręs, kaip galėtų atsižvelgti į VPT išvadas. 

A. Avulis teigė kvietimo derėtis iš Vilniaus savivaldybės dar nesulaukęs. 

„Aš esu šalininkas, kad derybos vyktų, bet šis sprendimas ne nuo manęs vieno priklauso“, – BNS sakė „Hanner“ savininkas.

A. Avulis neatmetė, jog per kelis mėnesius neatnaujinus stadiono statybų, jis svarstytų trauktis iš projekto. 

„Laikas bėga, tas pažadas, kad 2026 metų gale bus stadionas, tirpsta kaip sniegas pavasarį. Jeigu dar ilgiau čia ginčysimės, gali būti, kad gal po vieno-dviejų mėnesių... Mėnesį dar galime palaukti, bet aš nežinau, ar daugiau verta“, – teigė A. Avulis.

Vilniaus savivaldybė dar nėra gavusi Europos Komisijos pritarimo dėl valstybės pagalbos projektui. Be jo sutartis negalės būti pasirašyta. 

Dabar numatyta, kad komplekso statybos kaina indeksuojama 40,4 proc., iš jų savivaldybė ir Vyriausybė turėtų padengti apie 28,7 proc., o likusią dalį – 11,6 proc. (apie 9,5 mln. eurų be PVM) – „Hanner“ iš savo apyvartinių lėšų ir pelno. 

Indeksavus vien statybos kainą ji didėtų apie 27 mln. eurų (su PVM) – nuo 94,54 mln. eurų iki 121,68 mln. eurų.

Dar 13,07 mln. eurų (kartu su finansavimo karštais) kainuotų papildomi darbai: 3 tūkst. stadiono vietų, bendrą jų skaičių padidinant iki 18 tūkst., bei universali arena. Papildomus darbus finansuotų savivaldybė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder