„Jaguar“ pagamino paskutinį „F-Type“: atėjo laikas naujai erai

Paskutinis bendrovės gamykloje Kasl Bromidže (Castle Bromwich) pagamintas „Jaguar F-Type“ automobilis jau netrukus bus įtrauktas į prekių ženklo paveldo kolekciją.

Šis įvykis sutampa su 50 metų jubiliejumi, kai nuo konvejerio nuriedėjo jo legendinis pirmtakas, paskutinysis „Jaguar E-Type“.

Pats paskutinis pagamintas „F-Type“ yra žalia „Giola Green“ spalva nudažytas kabrioletas su 5 litrų darbinio tūrio V8 varikliu. Dėl juodo stogo ir „Tan Windsor“ odinio salono jis panašus į 1974-aisiais surinktą paskutinį „E-Type Series III Convertible“ modelį su 5,3 litro V12 varikliu.

Šis ypatingas „F-Type“ bus perduotas „Jaguar“ istorijos saugotojams – „Jaguar Daimler Heritage Trust“ (JDHT) organizacijai.

Jis prisijungs prie savo pirmtako „E-Type“, esančio oficialioje „Jaguar“ paveldo kolekcijoje, ir dar šiais metais dalyvaus daugelyje ypatingų renginių ir veiklų.

Tiek „F-Type“, tiek „E-Type“ gamyba buvo nutraukta beveik tą pačią dieną. Abu jie buvo atsidūrę ant naujos ir įdomios eros slenksčio.

1974 m. paskutinis „E-Type“ buvo keičiamas radikaliuoju „Jaguar XJ-S“, o paskutinis „F-Type“ buvo pagamintas „Jaguar“ ruošiantis dar drąsesnei transformacijai – ketverių durelių elektrinio GT klasės modelio debiutui, kuris neprimins nė vieno prekių ženklo automobilio. Šis elektromobilis debiutuos jau 2025 m.

„Vienintelis dalykas, kurio visuomet troško „Jaguar“ įkūrėjas seras Williamas Lyonsas,  –  kad įmonė visuomet žvelgtų į ateitį, atlieptų laikmečio poreikius ir būtų originali.

Šis derinys beveik šimtmetį buvo „Jaguar“ tobulėjimo pagrindas. Jis leido mums sukurti šiuolaikinės britiškosios prabangos produktus“, – sakė koncerno „Jaguar Land Rover“ vykdomasis direktorius Rawdonas Gloveris.

„Šiandien, kai minime „F-Type“ ir visų mūsų inovatyvių sportinių „Jaguar“ automobilių 75-erių metų jubiliejų, taip pat laukiame naujos eros pradžios.

Iš naujo įkūnysime ir dar aukščiau iškelsime „Jaguar“ prekių ženklą. Skatinsime klientų įsitraukimą į kūrybinį vyksmą ir bandysime juos įkvėpti kaip niekas kitas“, – pridūrė jis.

„F-Type“ modelis pirmą kartą buvo pristatytas kaip kabrioletas 2013 m. Jis buvo pirmasis „Jaguar“ dvivietis sportinis automobilis po beveik 40 metų pertraukos.

Modelis sulaukė visuotinio pripažinimo ir 2013-aisiais geriausio pasaulio metų automobilio rinkimuose laimėjo nominaciją už dizainą. Kupė versija debiutavo po metų.

Iš viso pagamintas 87 731 „F-Type“ automobilis. Juos vis dar bus galima įsigyti iki 2025 m. pradžios. JDHT įrašai rodo, kad „Jaguar“ pagamino 72 528 „E-Type“ automobilius ir baigė gamybą specialia 50 automobilių serija.

Visi, išskyrus vieną joje, buvo nudažyti juodai, o priešpaskutinis automobilis buvo padengtas „British Racing Green“ žalia spalva. Jį įsigijo privatus „Jaguar“ kolekcininkas.

Abu automobiliai bus įkurdinti JDHT būstinėje Geidono (Gaydon) mieste kartu su paskutiniais XE, XF ir „XF Sportbrake“ modeliais, kurių gamyba taip pat buvo neseniai nutraukta.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder