Jei automobilis slysta slidžiame kelyje, atlikite tai: automobilis iš karto išsilygins
Kaip vairuoti automobilį esant plikledžiui, kad išvengtumėte slydimo, ir ką daryti, jei automobilis slidžiame kelyje nuslydo - šioje situacijoje pravers keli patarimai.
Kokia yra pagrindinė slydimo priežastis
Automobilis dažnai slysta ant šlapio ar slidaus kelio, tačiau priežastis gali būti ne tik kelio danga.
Slydimas atsiranda, jei:
- automobilis yra su vasarinėmis arba „plikomis“ padangomis, kurios neužtikrina tinkamo sukibimo su kelio danga;
- smarkiai viršijamas greitis, kuriuo automobilis sunkiai valdomas, pavyzdžiui, jei automobilis (su galinių ir visų varančiųjų ratų pavara) slysta, ypač slidžiame / šlapiame kelyje;
- vairuotojas dideliu greičiu atlieka staigų manevrą, pavyzdžiui, apvažiuoja kliūtį, duobę ir pan;
- vairuotojas staigiai stabdo, pavyzdžiui, dideliu greičiu važiuodamas posūkyje arba ant slidžios dangos, toks stabdymas gali sukelti ratų blokavimą (ABS - stabdžių antiblokavimo sistemos gedimo atveju) ir dėl to automobilis slysta (bet kokią pavarą turinčiame automobilyje);
- automobilis yra sugedęs - dėl stabdžių sistemos, vairo mechanizmo ar pakabos sutrikimų gali kilti slydimo problemų.
Taigi slidus kelias yra viena iš pagrindinių priežasčių, tačiau jei nesilaikoma kelių eismo ir techninės priežiūros taisyklių, automobilis gali slysti ir ant sausos dangos.
Jei įtariate, kad jūsų automobilis yra sugedęs, pavyzdžiui, jei važiuodami pastebite neįprastus garsus ar vibraciją, turėtumėte kuo greičiau kreiptis į mechaniką, kad jis patikrintų jūsų automobilį.
Ką daryti, kai automobilis slysta
Ką daryti, jei jūsų automobilis slysta, ir kaip sustabdyti slydimą?
Pirmoji taisyklė - nenaudoti ir neatleisti stabdžių. Tai gana sunku padaryti psichologiškai, nes vairuotojas stengiasi instinktyviai sustabdyti automobilį. Tačiau svarbu suvokti: slydimo metu jis negali sustoti.
Reikia elgtis skirtingai, priklausomai nuo to, kokią pavarą turi jūsų automobilis:
- slystant galiniais ratais varomam automobiliui - slydimo metu atleiskite akceleratoriaus pedalą (beveik visiškai arba visiškai, jei slydimo amplitudė didelė) ir pasukite vairą slydimo kryptimi, t. y. ten, kur neša jūsų automobilio galas;
- priekiniais ratais varomo automobilio slydimas - norėdami išvažiuoti iš slydimo, turite paspausti gazą (nestipriai, reguliuodami šį procesą) ir pasukti vairą norima judėjimo kryptimi, priekiniai (varomieji) ratai ištrauks galinius iš slydimo;
- automobilio su keturių varomųjų ratų pavara slydimas - čia svarbu žinoti, kaip paskirstomas sukimo momentas ant automobilio ašių (į priekį ar į galą), jei automobilis neapkrautas, veikiama priekinių varomųjų ratų automobilio principu, jei apkrautas - galinių varomųjų ratų principu.
Tačiau(!), kitaip nei galiniais ratais varomame automobilyje, keturiais ratais varomame automobilyje negalima visiškai atleisti akceleratoriaus - priekiniai ratai turi padėti išlyginti judėjimo trajektoriją.
Svarbu: jei automobilio galinė dalis pradėtų slysti, reikia reaguoti nedelsiant. Jei tai padarysite labai vėluodami, slydimo amplitudė padidės ir automobilis gali ne tik slysti, bet ir apsisukti arba sustatyti skersai kelio, o tai gali turėti blogų pasekmių.
Ką daryti, jei automobilis nuslydo į griovį
Jei visiškai susidoroti su slydimu nepavyko ir automobilis atsidūrė griovyje, ir, ačiū Dievui, visi gyvi ir sveiki, reikia daryti toliau nurodytus veiksmus:
- išjungti automobilį ir išlipti iš jo, taip pat padėti išlipti keleiviams;
- pastatyti avarinio sustojimo ženklą - ne arčiau kaip 20 m nuo avarijos vietos apgyvendintose vietovėse ir ne arčiau kaip 40 m greitkelyje, o jei matomumas ribotas, atstumas iki ženklo turėtų būti 100 m;
- atidžiai apžiūrėkite automobilį - jei pažeista degalų sistema arba benzino bakas, automobilis užsidegs arba sprogs nuo menkiausios kibirkšties;
- jei esate tikri, kad automobilis nepažeistas, galite pabandyti patys jį išstumti iš griovio - tam tikslui „kilstelėkite“ automobilį, t. y. pavažiuokite šiek tiek į priekį (arba atgal - priklausomai nuo to, kaip patogu išvažiuoti), o kai ratai pradės slysti, atleiskite sankabą arba akceleratoriaus pedalą ir pavažiuokite atgal, o sustoję vėl pajudėkite, taip kilstelėkite automobilį, kol jis pradės važiuoti.
Jei negalite išvažiuoti patys - tuomet turėtumėte sustabdyti kitą automobilį ir paprašyti, kad ištrauktų jūsų automobilį vilkimo lynu (jo turėtų būti kiekviename automobilyje).
Šaltinis: unian.net
Rašyti komentarą