Pas medikus neapsilankę vairuotojai taps pėsčiaisiais

(2)

Nors išgąsdinti vairuotojai ir suskubo tikrintis sveikatą, dar beveik 200 tūkstančių jų delsia ir nuo kitų metų pradžios gali tapti pėsčiaisiais. Teigiama, kad ypač suklusti turėtų 30-ies ir 65-erių metų vairuojantys asmenys.

Valstybės įmonė „Regitra“ primena, kad nuo 2025 metų sausio 1 d., baigus galioti medicininei pažymai, nebegalios ir vairuotojo pažymėjimas. Kitaip tariant, vairuotojo medicininė pažyma turės galioti nuolat, o ne tik vairuotojo pažymėjimo keitimo metu.

Kilus didžiuliam ažiotažui, nuo praėjusių metų lapkričio sveikatą pasitikrino daugiau nei 200 tūkstančių vairuotojų - apie 50 procentų, kuriems tai reikia padaryti iki kitų metų sausio 1 d.

Pasak „Regitros“ atstovų, tam daugiausiai įtakos turėjo vykdyta informacinė kampanija ir vairuotojams elektroniniais laiškai siunčiami priminimai.

Tačiau dar beveik tiek pat vairuotojų to iki šiol nepadarė.

Pastebima, jog pasyviausiai sveikatą tikrinasi 30-mečiai (12 proc. nuo visų vairuotojų) ir 65-erių metų amžiaus vairuotojai (11 proc.).

"Noriu padėkoti tiems vairuotojams, kurie jau pasitikrino savo sveikatos būklę, ir paraginti tuos, kurie dar to nepadarė.

Rūpindamiesi savo klientais, jau esame išsiuntę daugiau nei 200 tūkst. elektroninių laiškų, kuriuose kviečiame atnaujinti savo medicininę pažymą.

Džiugu, jog visos komunikacinės priemonės jau duoda apčiuopiamus rezultatus - nuo praėjusių metų lapkričio negaliojančių medicininių pažymų skaičius sumažėjo beveik per pusę„, - sakė “Regitros" generalinis direktorius Vaidas Dominauskas.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, pastaruoju metu sparčiai auga išduodamų vairuotojų medicininių pažymų kiekiai.

2022 m. išduota 243 tūkst., 2023 m. - 352 tūkst., o per šių metų keturis mėnesius jų išduota jau 163 tūkstančiai.

"Labai dėkoju sveikatos priežiūros specialistams, kurių indėlis akivaizdžiai matosi augančiame išduodamų pažymų skaičiuje. Žinoma, tai rodo ir Lietuvos vairuotojų sąmoningumą, ir rūpestį tiek savo, tiek kitų eismo dalyvių saugumu.

Tiems vairuotojams, kurie privalo, bet dar nespėjo pasitikrinti sveikatos, primenu, kad vasara yra palankesnis metas, nes gydymo įstaigose kiek sumažėja pacientų srautai.

Rekomenduotume neatidėti sveikatos patikrinimo rudeniui, kai prasideda mokslo metai ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sezonas. Būtent dabar tai galima padaryti greičiau ir išvengti didesnių eilių", - patarė sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.

Nemenkas sujudimas kilo, kai praėjusių metų pabaigoje pasikeitė vairuotojų sveikatos patikros periodiškumas.

Vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikės atlikti tik kas dešimt metų, nuo 66 iki 79-erių metų sveikatą pasitikrinti reikės kartą per penkerius metus, o vyresniems nei 80 - kas dvejus metus.

"Vairuotojų sveikatos būklė yra tiesiogiai susijusi su eismo saugumu. Siekiant, kad visi eismo dalyviai būtų saugūs, labai svarbu pasitikrinti sveikatą.

Sveikatos problemos, ypač regos ar klausos sutrikimai, tiesiogiai daro įtaką vairuotojo elgesiui kelyje. Nekontroliuojamos ligos, pavyzdžiui, cukrinis diabetas, aukštas kraujo spaudimas, miego sutrikimai, gali lemti pablogėjusią reakciją ar staigų sveikatos pablogėjimą vairuojant.

Šiuo metu stebimas sumažėjęs sergamumas užkrečiamomis ligomis, todėl kreiptis į gydymo įstaigą reikėtų dabar, nelaukiant lapkričio ar gruodžio mėnesio, kai sergančiųjų bus tikrai daugiau.

Reguliarus vairuotojų sveikatos tikrinimas gali padėti laiku nustatyti sveikatos sutrikimus, juos koreguoti, kad visi galėtų saugiai vairuoti", - patikino šeimos gydytoja Alma Astafjeva.

Vairuotojo sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra prisirašęs, arba bet kurioje kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas.

Sveikatą tikrina šeimos gydytojas arba vidaus, vaikų ligų gydytojas, teikiantis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas.

Vairuotojo psichikos sveikatą privaloma tvarka įvertina ir gydytojas psichiatras.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder